30 sposobów na które mąż może błogosławić żonę

30 sposobów na które mąż może błogosławić żonę

Autor: John Trent

MOŻESZ DAĆ SWOJEJ ŻONIE DAR BEZWARUNKOWEJ AKCEPTACJI. KTÓRY BIBLIA NAZYWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. NAJGŁĘBSZYM PRAGNIENIEM TWOJEJ ŻONY JEST ABYŚ OKAZAŁ JEJ. JAK BARDZO JĄ KOCHASZ I CENISZ

Okazywanie żonie bezwarunkowej miłości i adorowanie jej nie musi być trudne i czasochłonne. Jednym z najprostszych sposobów jest ofiarowanie żonie błogosławieństwa rozumianego nie jako małżeńska sztuczka czy trik. ale jako prosta. lecz pełna mocy biblijna koncepcja. dzięki której zostaną wzmocnione wszystkie twoje relacje. Co dokładnie oznacza błogosławienie? Kiedy czytamy o błogosławieństwie w Biblii. zawsze składa się na nie te pięć elementów:

1. Czułe dotknięcie

2. Słowny komunikat

3. Wielka wartość osoby. której błogosławimy

4. Wyjątkowa przyszłość

47: https://woblink.com/ebook/rozwoj-od-pierwszych-dni-mariola-kurczynska-205641u

Cena:


Żyj z radością

Autor: Yongey Mingyur Rinpoche

Od wieków buddyści czerpią nieograniczone pożytki z medytacji. Ale jak ona działa? I dlaczego? Nawet najlepsi współcześni naukowcy przez długi czas nie byli w stanie tego stwierdzić. Aż do teraz.

W swej pionierskiej książce znany na całym świecie nauczyciel buddyjski Yongey Mingyur Rinpoche odkrywa przed nami tajemnice medytacji. Przy współpracy z naukowcami z Waisman Laboratory for Brain Imaging and Behavior. pomaga nam lepiej zrozumieć współczesne badania naukowe. wskazując na to. że systematyczna praktyka medytacji uaktywnia obszary mózgu odpowiedzialne za szczęście i współczucie.

Z zaraźliwą radością i nienasyconą ciekawością Yongey Mingyur łączy zasady buddyzmu tybetańskiego. neuronauki i fizyki kwantowej w sposób. który na zawsze zmieni nasze podejście do ludzkiego doświadczenia. Stosując opisane przez autora podstawowe praktyki buddyjskie. możemy odkryć. jak rozwiązywać codzienne problemy i rozpoznać nieograniczony potencjał własnego umysłu.

Żyj z radością to prawdziwa mądrość. Żywa i przejrzysta. Rinpoche zbudował pomost między naukami Buddy a współczesną neuronauką oraz fizyką. Z łatwością znajduje punkty wspólne w – jak się wydaje na pierwszy rzut oka – tak odległych i skomplikowanych dziedzinach. Dzięki temu podróż. w jaką się udajemy. czytając jego książkę. jest niezwykle barwna i interesująca.

W podejściu Rinpochego czujemy miłość oraz głębokie. intymne wręcz zaangażowanie. Nieustannie powtarza. że doświadczenie nas samych i świata. w jakim żyjemy. stanowi tylko projekcję naszego umysłu. Co więcej – jesteśmy w stanie zmienić własny umysł. Po prostu obserwując wszystko. co się w nim dzieje. możemy sprawić. by neurony w naszym mózgu zmieniły swój sposób funkcjonowania.

Rozwijając w sobie miłość i współczucie oraz przekształcając własne myślenie w niczym nieograniczoną wolność. możemy urzeczywistnić naszą wrodzoną mądrość i przebudzić się do prawdziwego szczęścia.

Koniecznie przeczytaj tę książkę.

Richard Gere. aktor

Ta książka to dar… nie tylko dla tych. którzy poszukują ścieżki. ale także dla biznesmenów. lekarzy. nauczycieli. rodziców… i wszystkich pragnących poprawić jakość życia. nie tylko swojego. ale i innych żyjących w ich otoczeniu. Biorąc tę książkę do ręki. czytelnik otrzymuje wielką życiową szansę. Szansę nie tylko na radość. ale i na spełnienie.

Roshi Reiko – Maria Moneta-Malewska. autorka książki Zen. Zamiatając skały. czesząc mech

To przewodnik. który wskazuje. jak ulepszyć wędrówkę przez życie. A podróż zaczyna się w miejscu. w którym się znajdujemy. stawiając pierwszy krok.

Daniel Goleman. fragment Wstępu

Ta książka stanowi nieocenione źródło wiedzy o nas samych i drogowskaz pokazujący. jak uczynić życie radosnym.

Każdy czytelnik może w niej odkryć coś dla siebie. Praktykujący buddysta usystematyzuje i pogłębi swą wiedzę. Ten. kto chce się dowiedzieć czegoś o buddyzmie. zyska wiele cennych informacji. Wszyscy. którzy po prostu pragną lepiej zrozumieć swoje życie. niezależnie od reprezentowanego światopoglądu. znajdą tu wiele inspirujących wątków.

Lama Rinczen. przewodniczący Rady Polskiej Unii Buddyjskiej pod patronatem Jego Świętobliwości Dalajlamy

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 34.9


Dziewiętnastowieczne pryncypia i marginalia literackie

Autor: Dorota Samborska-Kukuć

Jednym z zadań historyka literatury jest ponawianie interpretacji zanim „nastanie czas innych odczytań i nie pozostanie słowo na słowie. a każdy sens rozproszy się jak chmury i opadnie jak woda”. Zebrane w książce teksty pisane były z myślą o utrwaleniu tych sensów. które wyłoniły się z nowych odczytań. z odświeżonych kontekstualizacji. […] Jednym z zadań historyka literatury jest więc weryfikacja rozumiana jako ponowienie badawcze w celu reasumpcji i w myśl zasady. iż „tradycja nie jest konduktem żałobnym. jest ciągiem zmartwychwstań”. Być może cytat ten nie jest użyty tak. jak ma to miejsce w oryginalnym kontekście. ale wyjęty z niego oznacza niemal dosłownie potrzebę wskrzeszania tego. co uległo zapomnieniu. wygaszeniu._x000D_ Ze Słowa wstępnego_x000D_ Publikacja stanowi oryginalne połączenie erudycyjnego dyskursu naukowego. studiów materiałowych oraz bardziej eseistycznych szkiców (impresji) analityczno-interpretacyjnych […]. Ma podwójny wymiar: erudycyjnej publikacji naukowej (archiwalia. niuanse interpretacyjne) oraz uniwersalnej oferty polonistycznej podejmującej tropy utworów kanonicznych i znanych. dopełniającej obecny stan wiedzy interesującymi kontekstami analitycznymi. interpretacyjnymi i biograficzno-kulturowymi. Autorka nie musi obawiać się konkurencji przede wszystkim ze względu na merytoryczny wkład badań archiwalnych. stanowiących jej poważny atut. ale i z uwagi na oryginalny pluralizm zarówno tematów. jak i przyjętych perspektyw oglądu._x000D_ Z recenzji prof. dr hab. Anety Mazur

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45


Oblicza getta

Autor:

Objętość. bogactwo. różnorodność gatunkowa i tematyczna tekstów zamieszczonych w antologii Oblicza getta jest olbrzymia. a jej rozmach oszałamiający. Antologia staje się dzięki temu zwierciadłem getta łódzkiego. jego dnia powszedniego i wydarzeń nadzwyczajnych. funkcjonowania najróżniejszych gettowych instytucji i ludzi żyjących. pracujących. głodujących w getcie. poddanych terrorowi. w końcu – eksterminowanych. Wszystkie te doświadczenia. które możemy nazwać doświadczeniami granicznymi. stawiającymi człowieka w sytuacji ostatecznej. na granicy między życiem i śmiercią – odbijają się w całej mozaice tekstów zamieszczonych w antologii. Przed czytelnikiem odsłania się niezmierzone uniwersum getta łódzkiego. Obcując z tymi tekstami czytelnik w głębszy sposób może zbliżyć się do fenomenu getta niż tylko poprzez lekturę opracowań historycznych na ten temat. To ogromna. niedająca się przecenić wartość tej antologii._x000D_ Z recenzji prof. dr. hab. Jacka Leociaka

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 24.95


Rozwój. Radość. Relacja

Autor: Mariola Kurczyńska

Ten e-book to zabaw. które stymulują konkretne obszary w mózgu dziecka odpowiedzialne np. za motorykę czy koncentrację. Pozwolą przygotować mózg dziecka do ważnych czynności. takich jak koncentracja uwagi czy myślenie przyczynowo-skutkowe.

Jesteś rodzicem dziecka w wieku 2-6 lat? Masz czasami takie chwile. że nie wiesz. w co bawić się ze swoim dzieckiem będąc w domu? Być może wiele razy słyszałaś/słyszałeś słynne “Maaamo/ Tatoooo! Nudzi mi się!” Domyślam się. że często znalezienie odpowiedniej zabawy może zająć dłuższą chwilę. Wielu rodziców nie chce zajmować dziecka głównie oglądaniem bajek czy grą na tablecie. I ja to doskonale rozumiem. a wręcz jako terapeuta pedagogiczny i neuroterapeuta stanowczo popieram. Bo po pierwsze – elektronika w

7: https://woblink.com/ebook_czasopisma/agro-profil-2-2021–205758

Cena:


Solidarność pokoleń. Dylematy relacji międzypokoleniowych

Autor: Piotr Szukalski

Więzi społeczne to tradycyjny obszar zainteresowania nauk społecznych. Więzi te analizowane są w różnym kontekście jako naraz powiązanie. współzależność. spójnia. oddanie i przywiązanie występujące pomiędzy jednostkami i grupami. Relatywnie od niedawna kategoria ta bywa wykorzystana do analiz relacji pomiędzy osobami w różnym wieku. tworzących w poszczególnych okresach historycznych grupy jednorodne z punktu widzenia pewnych cech. Główną przyczyną relatywnie późnego odwoływania się do więzi pomiędzy różnymi grupami wieku i grupami urodzonymi w różnych okresach historycznych jest przede wszystkim całkiem świeża świadomość długofalowych konsekwencji przemian demograficznych. zachodzących w trakcie ostatniego stulecia._x000D_ Celem niniejszej pracy jest bliższe przyjrzenie się. jak owa szczególna więź wygląda we współczesnych społeczeństwach oraz jak wyglądać będzie w nadchodzących dekadach. przy czym ogląd ten dokonywany jest z perspektywy dwóch subdyscyplin nauk społecznych – ekonomii i nauk o polityce społecznej.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 18


The Hound of the Baskervilles

Autor: Arthur Conan Doyle

The Hound of the Baskervilles – a novel by Arthur Conan Doyle. a British writer and medical doctor. He created the characters of Sherlock Holmes and Dr. Watson. The Sherlock Holmes stories are considered milestones in the field of crime fiction.

Dr James Mortimer calls on Sherlock Holmes in London for advice after his friend Sir Charles Baskerville was found dead in the yew alley of his manor on Dartmoor in Devon. The death was attributed to a heart attack. but according to Mortimer. Sir Charles’s face retained an expression of horror. and not far from the corpse the footprints of a gigantic hound were clearly visible. According to an old legend. a curse runs in the Baskerville family since the time of the English Civil War. when Hugo Baskerville abducted and caused the death of a maiden on the moor. on

39: https://woblink.com/ebook/male-biuro-projektowe-anna-komorowska-206451u

Cena:katarzyna bonda pochłaniacz pdf, aleksijewicz, uroczysko nienacki, koronawirus świata, rachunek tensorowy, książka ciche dni, magia zmiany jakub czarodziej, skazaniec tom 8, czytnik mobi online, jedyna książka, leszek balcerowicz wacław balcerowicz, weronika gogola, matematyka egzamin gimnazjalny powtórzenie…