Józef Beck

Józef Beck

Autor: Mariusz Wołos

Kompletna biografia Józefa Becka

Józef Beck – jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków dwudziestowiecznej Polski. ulubieniec i prawa ręka marszałka Piłsudskiego. żołnierz i dyplomata. symbol polskiej polityki zagranicznej. której finałem był wybuch II wojny światowej. obiekt plotek i bohater skandalu obyczajowego – a przede wszystkim centralna postać niekończących się dywagacji na temat polskiej polityki zagranicznej przed 1939 rokiem i szans na uniknięcie klęski II Rzeczpospolitej.

Marek Kornat i Mariusz Wołos stworzyli kompletną biografię Becka – od historii rodzinnej poprzez służbę w Drużynach Strzeleckich i Legionach. rolę w przygotowaniu przewrotu majowego. aż po samodzielną działalność dyplomatyczną. klęskę wrześniową i ostatnie lata życia w Rumunii.

Biografia autorstwa Kornata i Wołosa. dzieło duetu wyróżniającego się znawstwem tematu. jest ważnym głosem w sporze o polską politykę. ale także historią życia jednej z najbarwniejszych postaci we współczesnej historii Polski.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 49.9


ISBN

9788365970596: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/nie-hanbi-gitkiewicz-olga-178342u

Cena:


Szczury Wrocławia. Szpital

Autor: Robert J. Szmidt

To właśnie w jej murach rozegra się kolejna odsłona dramatu mieszkańców miasta. To tutaj późnym popołudniem 9 sierpnia trafia uznany za szaleńca pacjent. Twierdzi. że jego zmarła żona zmartwychwstała. a następnie popełnia samobójstwo. Czyn bredzącego w malignie mężczyzny będzie zarzewiem ciągu krwawych zdarzeń. którym stawi czoło załoga szpitala – już na pierwszy rzut oka za mało liczna. by odeprzeć śmiertelne zagrożenie.

„Szczury Wrocławia. Szpital” to kolejna powieść Roberta J. Szmidta – po „Chaosie” i „Kratach” – opowiadająca o krwawej apokalipsie zombie. która rozgrywa się w odciętym od świata i zmagającym się z epidemią czarnej ospy Wrocławiu. „Szpital” pozwala czytelnikowi spojrzeć na mrożące krew w żyłach wydarzenia z zupełnie inne

:

Cena:


ISBN

9788395864964: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 24.41


Boska proporcja

Autor: Piotr Borlik

Matka to skarb. a miejsce skarbu jest głęboko pod ziemią.

W zamkniętej dla zwiedzających palmiarni parku Oliwskiego zostają znalezione zaaranżowane. w sposób równie makabryczny jak piękny. zwłoki dziewczyny. Człowiek odpowiedzialny za remont obiektu znika. a na miejscu zbrodni jako jeden z pierwszych pojawia się Robert Mazur – zabójca po wyroku będący pod stałą kontrolą terapeuty.

Sprawę bada komisarz gdańskiej policji Agata Stec. której alkohol. kac i pobudka w obcym łóżku nie są obce. Żyje pracą. przeklina i całkiem nieźle radzi sobie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn. choć nieustannie. jako przełożona grupy śledczej. musi znosić seksistowskie przytyki. Agata nie przepada za pracą zespołową. a za jedynego przyjaciela uważa starszego brata – znanego ps

39.9: https://woblink.com/ebook/milosc-leczy-rany-katarzyna-bonda-173306u

Cena:bajki które uczą jak być szczęśliwym, filary ziemi kontynuacja, stephen hawking rodzina, minka kent idealne życie, marcin jacoby, pęknięta korona, tytus romek i atomek superkolekcja, myibuk, czesio bajka, matematyka z plusem 7 zbiór zadań, statystyczny drogowskaz, lekarka wiezienna, stanisław koźmian, katedra najświętszej marii w paryżu pdf…