Genialne dziewczyny

Genialne dziewczyny

Autor: Vichi de March

Piętnaście historii inspirujących kobiet. których największą pasją była nauka!

Kosmiczne podróże. wielkie odkrycia medyczne. wieloletnie badania – poznaj ‚Genialne dziewczyny’. które potrafiły podążać za swoimi marzeniami i dzięki swoim poczynaniom zapisać się na kartach historii.

Każde z piętnastu ilustrowanych opowiadań jest dowodem na to. że osiągnięcia naukowe nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Ta piękna i wypełniona ciekawostkami ze świata nauki książka zainspiruje do odkrywania i realizowania pasji zarówno dorosłych. jak i młodszych czytelników.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 39.9


Żołnierze ludowego Wojska Polskiego

Autor: Jarosław Pałka

To pierwsza publikacja. która łączy spojrzenie socjologa i historyka na indywidualne losy byłych żołnierzy ludowego Wojska Polskiego. Jednocześnie jest zapisem pamięci wspólnoty pokoleniowej. Przedstawia relacje autobiograficzne weteranów spod Lenino. Wału Pomorskiego i Budziszyna. którzy opowiadają m.in. o codziennej służbie w formacji podległej komunistom. o ideologizacji i sowieckich dowódcach. a także o stosunku do niemieckiej ludności cywilnej. Relacje zostały wpisane w szerszy kontekst historyczny. opatrzono je wstępem metodologicznym i merytorycznymi przypisami wyjaśniającymi sens zdarzeń oraz przedstawiającymi ich aktorów.

„Jako praca naukowa wnosi istotny wkład w dziedzinę historiografii. Wprowadza do warsztatu historyka dziejów najnow

1: Autor

Cena:minibook, agnieszka gleirscher karty badania umiejętności, polskie powieści historyczne, podstawy ekonomii, sawicki histologia pdf, paradoks wyboru, sen śmiertelników, czerwone zwoje magii pdf, kwintesencja q pdf chomikuj, penelope douglas birthday girl, marianna sztyma, zadania logika, helu-3, oczy ciemności dean koontz pdf, bizarne znaczenie, ilibra, hieronim florian radziwiłł, korona sniegu i krwi…