Ania z Zielonego Wzgórza

Ania z Zielonego Wzgórza

Autor: Lucy Maud Montgomery

“Ania z Zielonego Wzgórza” to powieść autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery. Jest to pierwsza część słynnego na całym świecie cyklu powieści.

Akcja rozgrywa się w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w latach 70. i na początku lat 80. XIX wieku.Główną bohaterką powieści jest Anna Shirley – obdarzona bujną wyobraźnią i szalenie gadatliwa 11-letnia rudowłosa dziewczynka z sierocińca. która zostaje przygarnięta przez mieszkające na Zielonym Wzgórzu niezamężne rodzeństwo Cuthbertów – Mateusza i Marylę. Cuthbertowie zamierzali zaadoptować chłopca. by mógł pomagać Mateuszowi w gospodarstwie. ale na skutek pomyłki zamiast chłopca zostaje wysłana do nich dziewczynka. Maryla zamierza odesłać ją z powrotem do sierocińca albo oddać pod opiekę innej rodzinie. Przej

34.9: https://woblink.com/ebook/legion-niesmiertelnych-tom-2-swiat-pylu-b-v-larson-202815u

Cena:


W łożu z Tudorami

Autor: Licence Amy

Nieślubne dzieci. niewierne królowe. dotknięci impotencją królowie. na których barkach spoczywają losy całej dynastii. Seks i narodziny dzieci całkiem dosłownie stanowiły dla Tudorów kwestię życia lub śmierci – Elżbieta York zmarła w wyniku powikłań poporodowych. dwie żony Henryka VIII zostały ścięte za zdradę małżeńską. a dobrowolne dziewictwo Elżbiety I stało się sygnałem zapowiadającym upadek dynastii.

Amy Licence zaznajamia czytelnika z okolicznościami narodzin dwóch synów Elżbiety York. Artura i Henryka. późniejszym małżeństwem Katarzyny Aragońskiej z obu mężczyznami. informacjami na temat pozostałych pięciu żon Henryka VIII oraz jego kochanek. a także życiem seksualnym jego córek.

Książka zawiera szczegółowe omówienie doświadczeń wszystkich wspomni

Autor: Marta Kielak

Cena:


Granatowy 44

Autor: Grzegorz Kalinowski

1 sierpnia 1944. w Warszawie wybucha powstanie. funkcjonariusz Policji Kryminalnej Generalnej Guberni. kapitan Wincenty Rybski wychodzi z podziemia. Po blisko pięciu latach pracy w policji i jednocześnie w podziemnych strukturach państwa polskiego. ma objąć funkcję w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa. W planach Wincenty Rybski miał kierować jedną z jego jednostek. bądź komisariatem. 

Przełożeni mają jednak inne zadania. Rybski. który przed wojną służył jako śledczy w Policji Państwowej. a w trakcie okupacji brał udział w wielu zleconych przez konspirację i wykonywanych samorzutnie akcjach dostaje kolejne. trudne zadania. Pierwszym z nich jest likwidacja grupy mścicieli. którzy nie chcą się podporządkować rozkazom dowództwa i dokonują samosądów. 

Wydawnictwo: Skarpa War

Cena:rozdeptałem czarnego kota przez przypadek, curio norowisko, wojciech franzblau, hel3, olga tokarczuk opowiadania, metody wyceny przedsiębiorstw pdf, joseph ledoux, anna kwiatkowska drożdż, uczeń i śmierć, odwet wysokiej gwiazdy, inbuk libra, dlaczego przegramy wojnę z rosją, abelard giza książka…