Lady Susan

Lady Susan

Autor: Jane Austen

Lady Susan is a short epistolary novel by Jane Austen. possibly written in 1794 but not published until 1871. This early complete work. which the author never submitted for publication. describes the schemes of the title character.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 9.99


Preteksty. posłowia. Małe kanony literatury światowej

Autor: Kornhauser Jakub

Preteksty i posłowia (…). niczym wunderkamery i panoptika. stanowią o punkcie wyjścia i punkcie dojścia prowadzonych rozważań. Książka składa się z dwóch głównych części. z których każda dzieli się na dwa podrozdziały. (…) W sekcji Preteksty znalazły się szkice poświęcone literaturom i kulturom europejskim – francuskiej. belgijskiej. mołdawskiej. katalońskiej. norweskiej i środkowoeuropejskiej (Kanony zza granic) oraz polskim zmaganiom z polem literackim (Kanony w granicach). Szkice tu pomieszczone łączy chęć odpowiedzi na pytanie. czym dzisiaj jest pisanie. co nam zostało ze starych dyskusji na temat literackich mód. konwencji i powinności oraz czy da się wyznaczyć kierunki. w których podążają najmłodsze pokolenia twórców. I d

Wydawnictwo: Niebieska studnia

Cena: 32


Podręczny słownik języka koptyjskiego

Autor: Albertyna Dembska

Podstawą pracy są przekłady różnorodnych tekstów z epoki wczesnochrześcijańskiej. zachowanych głównie w dialekcie bohairskim (obecnie języku liturgicznym kościoła koptyjskiego w Egipcie) i w dialekcie saidzkim.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 27.32


Pan Graba

Autor: Eliza Orzeszkowa

„Pan Graba” to powieść autorstwa Elizy Orzeszkowej. jednej z najważniejszych pisarek polskich. epoki pozytywizmu.

Jest to jedna z najmniej znanych powieści Elizy Orzeszkowej. która w barwny i często zabawny sposób ukazuje życie kilku warstw społecznych. pod rosyjskim zaborem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49książka motylek, lolek wajrak, julian tuwim biografia, my ibuk, w zasadzie tak, bandyci i celebryci pdf, proces pielęgnowania pacjenta z kłębuszkowym zapaleniem nerek chomikuj, śmierć półkownika, gniew imperium, motoryczność człowieka, jesteśmy polką i polakiem mp3, słowiański rodowód, ręka mistrza pdf, księgobójca, najdalszy brzeg, jozef flawiusz, orzeł biały, czerwona gwiazda, czerwona jaskółka lubimy czytać, ibuk opinie…