Kłamstwo Bastylii

Kłamstwo Bastylii

Autor: Andrzej Marceli Cisek

‚Kłamstwo Bastylii’ ujawnia prawdę o Wielkiej Rewolucji Francuskiej. przez którą próbowano wcielić w życie utopijną wizję republiki. Najbardziej radykalni ideolodzy i przywódcy buntu. jakobini. mieli poczucie. że realizują projekt społeczny.który nigdy nie istniał w epoce nowożytnej. Miał on stanowić ostatni krok społeczeństwa ku wyzwoleniu i początku nowej ery. Jaki był naprawdę?

W czasie Rewolucji zamordowano ok. 100 tys. ludzi. niechętnym przemianom. Niektórzy historycy interpretują to wydarzenie jako pierwsze ludobójstwo w historii Europy. Po obaleniu monarchii funkcjonował kłamliwy system propagandy: próbowano za wszelką cenę zmienić obyczaje i język. Poprzez zmiany językowe chciano usprawiedliwić gwałt i wykuć nową świadomość. Równość wszystkich ludzi miała zostać zamanifestowana przez wprowadzony 10 czerwca 1792 roku nakaz tytułowania wszystkich: „obywatelu” (powtórzony w Rosji porewolucyjnej. ale i w Polsce za rządów „jedynej” partii). Inne próby wprowadzania nowomowy historia oceniła bardziej surowo…

Dzieło Andrzeja Ciska łączy realistyczny opis fakty z wymiarem albumu. którego ryciny są otoczone grozą przedstawianych wydarzeń. Autor stawia mocną i jednoznaczną tezę: gloryfikacja Wielkiej Rewolucji nie znajduje potwierdzenia w faktach historycznych. a z tymi nie można dyskutować.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


ISBN

9788381474184: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/fotel-grazyna-wyszomierska-148211u

Cena:


ISBN

9788375619638: Wydawnictwo

Format

49.9: https://woblink.com/ebook/deep-learning-gleboka-rewolucja-terrence-j-sejnowski-148261u

Cena:


Mężczyzna bez winy i wstydu

Autor: Krystyna Romanowska

Oto książka. którą można streścić jednym zdaniem: „Kobieto. nie daj się robić w bambuko; mężczyzno: nie uważaj kobiety za idiotkę”. I tyle. Właściwie można jej już nie czytać. ale jednak warto.

Rozmawiamy o fantazmatach. jakim dajemy się uwodzić. i ich wpływie na nasze życie. Fantazmatach o niezależności. równości. sile i partnerstwie. O lekceważeniu mocy seksualności. O tym. że odpowiedź na pytanie: „Czy mnie to podnieca?” może uchronić przed poważnym błędem w wyborze partnera. Kobiety bowiem zaczęły źle wybierać. I właśnie o tych kiepskich wyborach jest ta książka.

Wyobraźmy sobie sytuację najbardziej banalną pod słońcem: ona spotyka jego. Na imprezie u znajomych. wyjeździe integracyjnym. randce z internetu. gdziekolwiek…

Kiedy go widzi. wie. ż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Tytuł

Cena: 16.48


Protektor

Autor: Jola Czemiel

Benedict Rutherford. najemnik zmęczony życiem. otwiera w Londynie biuro detektywistyczne. Już pierwszy klient uświadamia mu. że nie da się uciec od przeszłości. Mimo że zlecenie wydaje się banalnie proste: odnalezienie notesu i odebranie kilku starych skrzyń. jego wykonanie okaże się największym wyzwaniem w karierze Rutherforda. Gra. w którą został wplątany. może mieć tragiczne konsekwencje dla niego i całej ludzkości. Towarzyszy mu piękna agentka Sara i grono przyjaciół. którzy nieprzypadkowo wplątali się w tę misterną intrygę. Tropieni przez bezlitosnych zabójców. próbują dotrzeć do osoby. która za tym wszystkim stoi. Czy uda im się wyjść cało z niebezpiecznej misji? Jaką mroczną historię skrywają mumie sprzed kilku tysięcy lat? I kim tak naprawdę jest tajemniczy Protektor?

<

10: https://woblink.com/ebook/latimeria-norbert-zett-148191u

Cena:fallout 4 poradnik, wladcy słow, marta pomykała prz, marcin podlewski, obsesja doskonałości pdf, angielski matura rozszerzona gramatyka ćwiczenia pdf, powrót do lwowa, bromba i inni pdf, mobi, rozwój inaczej, zbigniew wójcik, erin hunter sfora, świst prokurator, starosc w literaturze, top ksiązki, perwersyjna miłość pdf, historia gwałtu, elżbieta weiss, helena czakowska, jacek barcik, hołownia i prokop, natura i człowiek, grzebałkowska komeda…