Mistrz Eckhart. Wybór pism

Mistrz Eckhart. Wybór pism

Autor: Mistrz Eckhart

Jego życie i działalność przypadły na wyjątkową epokę w dziejach Kościoła. Mistrz Eckhart był nie tylko cenionym spowiednikiem i kaznodzieją. doświadczonym duszpasterzem. ale przede wszystkim jednym z największych teologów i mistyków swoich czasów. Jego dzieła należą do klasyki duchowości.

Główną myślą rozważaną przez Mistrza Eckharta. jest zjednoczenie z Bogiem. które jest efektem działania łaski. We wszystkich kazaniach i traktatach zjednoczenie mistyczne z Bogiem. określane jest różnymi terminami: oderwanie. ogołocenie. odosobnienie.

Im bardziej wyjdzie z ciebie „stary człowiek” – powiada Mistrz Eckhart – tym więcej będzie w tobie nowego. Bożego człowieka. Im mniej przywiązania do świata. tym więcej Boga. 

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 8.49


https://woblink.com/product-publication/download/201368/pdf

1: Autor

:

Cena:


ISBN

9788381911283: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/osiol-mesjasza-wlodek-goldkorn-196071u

Cena:


1

:

:

Cena:miasto biesów, obóz świętych audiobook, menopauza maciąg, jod leczy książka pdf, a de mello przebudzenie, nazywają mnie śmierć, gry 2 wojna światowa do pobrania za darmo, elżbieta kosobucka, automatyzacja procesów produkcyjnych, pawlukiewicz książki, zagadnienia rodzajów literackich, pozytywka książka, następczyni pdf, śmiały podryw, posłaniec zusak, konkurs na żonę pdf, skrzydlaci jeźdźcy, ćwirlej jedyne wyjście, mężczyzna bez winy i wstydu, ramik, nie zaczęło się od ciebie pdf…