Wojna Trzeciej Rzeszy

Wojna Trzeciej Rzeszy

Autor: Richard J. Evans

Ostatni tom oklaskiwanej trylogii Richarda J. Evansa o narodzinach. rozkwicie i upadku nazistowskiego państwa. Wojna Trzeciej Rzeszy opisuje jak Niemcy ruszyły z impetem ku własnej zagładzie. niszcząc po drodze cały kontynent.

Wszyscy wiemy. jak kończy się ta historia (…). ale Richard Evans wieńczy ją po mistrzowsku. (…) wspaniała. – Peter Preston. Observer

Mrożąca krew w żyłach. kapitalna lektura. – Dominic Sandbrook. Sunday Telegraph (Książka Roku)

Niełatwo oddać sprawiedliwość ludzkiemu i naukowemu zasięgowi Wojny Trzeciej Rzeszy (…) znakomita (…) mistrzowska narracja historyczna i zarazem najbardziej wszechstronne opracowanie dziejów nazistowskich Niemiec. – Nicholas Stargardt. The Times Literary Suplement

Daje czytelnikom przekonujące

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 19.9


ISBN

9788324055258: Wydawnictwo

Format

25.99: https://woblink.com/ebook/zamien-chemie-na-energie-julita-bator-129205u

Cena:


Laleczki skazańców

Autor: Linda Polman

Stany Zjednoczone. rok 1998. W planie dwadzieścia egzekucji. jedna co osiemnaście dni. Rok 1999. Trzydzieści pięć egzekucji. jedna co dziesięć dni. Rok później jedna co dziewięć.

Obecnie kara śmierci może być zasądzona w 31 z 50 stanów USA. Zastrzyk trucizny. krzesło elektryczne. komora gazowa. powieszenie. rozstrzelanie. Rodziny oglądające egzekucję przez szybę. relacje w prasie. opis ostatniego posiłku podany do wiadomości publicznej. Pod więzieniem ramię w ramię stoją przeciwnicy kary i jej zwolennicy. Ci drudzy. przy akompaniamencie zespołu country. w piknikowej atmosferze popijają piwo i wręczają dzieciom papierowe chorągiewki z hasłami popierającymi karę śmierci.

Holenderska reporterka Linda Polman opisuje skomplikowaną sytuację teksańskich skazańców na tle amerykańskiego systemu karnego. Rozmawia z kobietami. które zdecydowały się na małżeństwa z osadzonymi w celach śmierci. z lewicowymi aktywistami walczącymi z niehumanitarnym systemem sądowniczym. z pastorami przymykającymi oko na brutalne metody rozstrzygania prawa. z kolekcjonerami „murderabiliów” z całego świata. a przede wszystkim z samymi więźniami. dla których kara śmierci jest często wybawieniem od trudnej codzienności więzienia.

To fascynująca. a zarazem przerażająca opowieść o tym. jak naprawdę działa amerykański system prawny i jak wiele emocji wzbudza kara śmierci w pozornie Zjednoczonych Stanach Ameryki.

„Polman opisuje kobiety i ich partnerów kryminalistów z ogromną empatią i bez cienia sarkazmu. Z autentyczną troską i zrozumieniem kreśli poruszający portret zamkniętego świata pozbawionego nadziei.” „Elsevier”

„Polman łączy w swoim pisaniu solidne dziennikarstwo śledcze z niezwykłą umiejętnością przedstawiania intymnych portretów ludzi. których spotkała tragedia […]. Wspaniała książka.” „De Correspondent”

„Linda Polman zagląda w zakamarki dusz i serc kobiet wiążących się z więźniami skazanymi na śmierć. Od tej książki nie można się oderwać.” „De Telegraaf”

„To wciągająca książka. czasem dowcipna. niekiedy mrożąca krew w żyłach. a przede wszystkim doskonale napisana.” Jellie Brouwer. Radio Kunststof

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


ISBN

9788324042906: Wydawnictwo

Format

47.99: https://woblink.com/ebook/armagedon-i-paranoja-rodric-braithwaite-154313u

Cena:


Sakrament niedoskonały

Autor: Anna Karpińska

Każda rodzina ma swoje sekrety.

Kiedy Blanka wychodzi za Donata. wydaje się. że w jej pełnym tragicznych zdarzeń życiu nastąpi wreszcie stabilizacja. Teraz ma być już tylko lepiej. Jednak świeżo poślubiony małżonek nie budzi się po nocy poślubnej. a wszystko wskazuje na to. że został otruty…

Rozpoczyna się skomplikowane śledztwo. Na światło dzienne wywlekane są trudne relacje rodzinne. traumy i tajemnice z przeszłości. Ekstremalna sytuacja sprawia. że na jaw wychodzą emocje bohaterów. ich wzajemne powiązania i prawdziwe uczucia. 

Opowieść o życiu. w którym każdy będzie musiał znaleźć swoje miejsce na nowo. rozliczając się ze starych grzechów. Tylko czy naprawdę warto. nawet w imię więzów krwi?

Anna Karpińska (ur. 1959) –

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788380832954: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/niezapominajki-monika-fudali-23425u

Cena:


ISBN

9788381030519: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/sezonowe-warzywo-dominika-wojciak-29276u

Cena:alice miller, jakub ćwiek szwindel, mróz seria z forstem, resortowe dzieci audiobook, dramaturgii, wyporzyczyc, corka gliniarza pdf, moje ćwiczenia klasa 3 sprawdziany pdf, dark.net, pozwól mi wrócić mobi chomikuj, cukiernia pod amorem zajezierscy, marek groński, statystyka w zarządzaniu aczel pdf, toni morrison umiłowana…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin