5 Best Historical Novels

5 Best Historical Novels

Autor: Alexandre Dumas

He is a French writer whose adventure novels made him one of the most widely read French authors in the world. He was also a playwright and journalist. Having hired several assistants. he writes novels for newspapers with a sequel – adventure. pseudo-historical in nature. which both readers and publishers are happy to buy. Among these works are 5 famous historical multibooks such as: „The Count Of Monte Cristo”. „The Three Musketeers”. „Twenty Years After”. „The Black Tulip”. „La Reine Margot”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 49.9


Sześć niemożliwych rzeczy

Autor: John Gribbin

Fizyka kwantowa jest dziwna. Reguły świata kwantowego. według których działa świat na poziomie atomów i cząstek subatomowych. nie są tymi samymi regułami. które obowiązują w dobrze znanym nam świecie codziennych doświadczeń – regułami. które kojarzymy ze zdrowym rozsądkiem.
Reguły kwantowe mówią nam. że kot może być jednocześnie żywy i martwy. a cząstka materii może być równocześnie w dwóch różnych miejscach. I ku wielkiej rozpaczy wielu fizyków. nie wspominając o zwykłych śmiertelnikach. nikt nie jest w stanie podać zdroworozsądkowego wyjaśnienia. jak to się dzieje.
Gdzie szukać ukojenia. gdy rozum zawodzi?
Ukojenia szuka się przede wszystkim w różnych interpretacjach mechaniki kwantowej. Każda z nich jest czymś w rodzaju quantum of solace. kwantu ukojenia – sposobu na to. by kwantowa rzeczywistość stała się dla nas zrozumiała. W swojej książce. John Gribbin przedstawia ich pół tuzina.
Oto sześć możliwych wyjaśnień. dlaczego fizyka kwantowa jest taka dziwna.

John Gribbin. absolwent astrofizyki na Uniwersytecie w Cambridge. to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy popularnonaukowych. autor bestsellerów. m.in. ‚Skąd się wziął kot Schrödingera’. ‚Prawda ostateczna’ i szeregu innych książek opowiadających w prosty sposób o kosmologii czy mechanice kwantowej. Słynie ze zdolności prostego wyjaśniania złożonych zagadnień. Twierdzi. że w twórczości pisarskiej stawia sobie za cel dzielenie się z czytelnikami swoim zachwytem nad osobliwościami Wszechświata.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 27.2


Śnieg

Autor: Stanisław Przybyszewski

Realistyczno-symboliczny dramat Stanisława Przybyszewskiego. po raz pierwszy wystawiony w 1903 roku. Opowiada o wydarzeniach. które rozgrywają się zimą w dworku szlacheckim. Kazimierz oraz Bronka. brat i żona Tadeusza. oczekują jego powrotu do domu. Pod nieobecność męża Bronka zaprasza również dawną przyjaciółkę Ewę. Nie wie jednak. że jest ona dawną miłością jej męża. Ich spotkanie burzy dotychczasowy spokój i harmonię w życiu Tadeusza.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Tiger

Autor: Magda Mila

Życie Aleksa było idealne – przyjaciele. praca. sport. I oczywiście seks. Mnóstwo seksu – trójkąciki. orgietki… Życie proste. przyjemne i bez zobowiązań. Zawsze takie miało być.

Nigdy nie zamierzał się zakochać. A już na pewno nie w niej – kobiecie. z którą związek mógł zniszczyć wszystko. co miał.

Bywa jednak. że nawet największy twardziel ulegnie – najpierw pożądaniu. potem uczuciom. A nawet najrozsądniejsza kobieta zaryzykuje wszystko. by poczuć choć przez chwilę emocje. których nigdy nie zaznała.

Wydawało się. że różni ich wszystko. ale okazali się bardzo podobni do siebie. 

Czy mogą być razem? Absolutnie nie. Jak jednak żyć bez prawdziwego szczęścia. kiedy się już go zasmakowało?

To kolejna wspaniała uczta literacka przy suto zastawionym stole. pełnym nieczystych z

Wydawnictwo: Wymownia

Cena: 11.5


Krytyczna teoria organizacji

Autor: Witold Kieżun

Teoria i praktyka zarządzania nie zaczęła się w Polsce w 1989 roku. wraz z powstaniem szkół biznesu i programów MBA wzorowanych na uczelniach amerykańskich. Na gruncie polskim już w latach 60. i 70. XX wieku rozwijana była oryginalna koncepcja „dobrej roboty”. której najwybitniejszym przedstawicielem był prof. Tadeusz Kotarbiński. To wtedy w Polskiej Akademii Nauk odbywały się słynne seminaria poświęcone prakseologii. „Dyskusja ułatwia zbliżenie się do prawdy. dyskusja ustaje. jeżeli dozwolone jest głoszenie tezy. a zabronione głoszenie antytezy” – napisał wiele lat temu prof. Kotarbiński. Warto przemyśleć te słowa w czasach „alternatywnych faktów” i fake newsów.

Już w nowych czasach do tych seminariów nawiązał prof. Andrzej K. Koźmiński. powołując do

15: https://woblink.com/ebook/zamkowe-legendy-kijewska-kinga-193064u

Cena:


Krawiec. książę i chłopaki z brązu. Fantazmat homoseksualny w powojennym kinie czechosłowackim

Autor: Karol Szymański

Stosunek kina czechosłowackiego do męskiej nagości i seksualności – w tym zwłaszcza sposób. w jaki przenoszono na ekran (i sublimowano) fantazmaty homoseksualne – nieintencjonalnie odkrywa „odwrotną stronę” społeczeństwa realnego socjalizmu i zdradza ukryte strategie władzy totalitarnej w zakresie „urządzenia seksualności”. W książce Karola Szymańskiego na przykładzie dwóch filmów czeskich: Krawiec i książę Václava Krški (1956) oraz Chłopaki z brązu Stanislava Strnada (1980) śledzimy przemianę i degenerację ekranowych fantazmatów homoseksualnych między drugą połową lat pięćdziesiątych a latami siedemdziesiątymi – osiemdziesiątymi XX wieku. W utworze Krški – powstałym w czasa

29.99: https://woblink.com/ebook/czarny-wilk-j-a-redmerski-192980u

Cena:prace polonistyczne, czarny mercedes majewski, psychopatologia życia codziennego pdf, seksualność polaków, ciekawostki matematyczne. skarbnica zadziwiających rozrywek, stany zagrożenia życia pdf, o naśladowaniu chrystusa, jedna jedyna, śmiercionośny rój, felix net i nika oraz koniec świata jaki znamy, paradoks literatura, ksiazki pdf, agnieszka strzemińska, książka o depresji, stephen king blaze, 7 nawyków skutecznego działania ebook, modalność, światowe życie harlequin…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin