ISBN

ISBN

9788380977556: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/jestem-zona-szejka-laila-shukri-24790u

Cena:


Ostatnie srebrniki

Autor: Tadeusz Biedzki

W tureckiej części Nikozji żona autora kupuje starą. drewnianą szkatułkę. Trzy miesiące później w kościele w Barcelonie zamordowany zostaje kapłan. Co łączy te dwa fakty? Jaki jest ich związek z wydarzeniami w Jerozolimie sprzed dwóch tysięcy lat? I dlaczego skutkują aktami terrorystycznymi we współczesnej Europie? Jaką rolę odgrywa w nich założony w 2012 roku w Hiszpanii Zakon Piłata i Judasza? Próba rozwiązania tych zagadek okaże się śmiertelnie niebezpieczna.

Autor – wzorem Dana Browna i Umberto Eco – po mistrzowsku prowadzi nas przez zaułki historii. pokazując. jak wydarzenia z przeszłości wpływają na jej bieg. wywołują tragiczne skutki w ciągu dwóch tysięcy lat i powodują śmiertelne zagrożenie dla współczesnych Europejczyków. Historia. sensacja i kryminał w jednym.

Tadeusz Biedzki – pisarz. podróżnik. przedsiębiorca. Autor powieści historyczno-sensacyjnych oraz książek podróżniczych. pełnych niesamowitych przygód z różnych kontynentów. W 2016 roku nagrodzony Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera za książkę „W piekle eboli”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 18.9


Korek czy zakrętka?

Autor: Michał Bardel

Jak kupić dobre wino. ile go nalewać do kieliszka. jak łączyć wino z jedzeniem. jak rozpoznać chorobę korkową i czy wypada lubić słodkie wina?

Michał Bardel – mistrz i znawca wina. potrafiący w prosty sposób przekazywać wiedzę o nim. prezentuje pełen anegdot praktyczny przewodnik. z którego dowiemy się: Dlaczego dawniej kobiety przyłapane na piciu wina były karane na równi z cudzołożnicami? Czy szlachetne tokaje powstają ze spleśniałych winogron? Dlaczego na etykietach win jakościowych nigdy nie znajdziemy określenia ‚półwytrawne”?

To elementarz dla wszystkich. którzy lubią wino. ale niewiele wiedzą na jego temat.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 36.99


1

:

:

Cena:nagroda im. janusza a. zajdla, pan samochodzik i fantomas audiobook, opowieści z narni część 3, pielęgniarstwo onkologiczne pdf, opium w rosole testy, janina petelczyc, virion tom 5, sekretne życie pisarzy musso, podwojna tozsamosc, kraboszki, maternus, kevin hearne kroniki żelaznego druida, artur andrus żona, olga tokarczuk księgi jakubowe pdf, logika talmudu pdf, wiedźmin 2 mutageny poradnik, mikrobiologia heczko pdf…