Lekarz z Auschwitz

Lekarz z Auschwitz

Autor: Szymon Nowak

Historia zapomnianego polskiego bohatera.

Styczeń 1945 r. W Auschwitz-Birkenau pozostaje 4800 więźniów. którzy nie nadawali się nawet do pędzenia na zachód w marszach śmierci. Komory gazowe wysadzono w powietrze. a wojska sowieckie wdzierają się w głąb obrony hitlerowskiej w takim tempie. że obozowi SS-mani nie zdążyli zabić garstki ocaleńców.

5 lutego Józef Bellert wraz z grupą ponad trzydziestu krakowskich lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do Oświęcimia. Przez osiem miesięcy prowadzi prawdopodobnie największy szpital polowy w Europie. Mimo braku kanalizacji. wody. jedzenia i leków niesie pomoc medyczną wyzwolonym więźniom. Jego pacjenci ważą średnio 25-30 kg. Zapadają na dur brzuszny i gruźlicę. nękają ich biegunki głodowe. obrzęki i odleżyny. Boją się ludzi w kitlach i strzykawek. które kojarzą im się z zastrzykami z fenolu. którymi niemieccy zwyrodnialcy uśmiercali chorych więźniów.

Trudno w to uwierzyć. ale z 4800 chorych wróciło do życia i zdrowia 4620 pacjentów.

Józef Bellert – cichy bohater. którego biografią można obdzielić kilkanaście osób. Konspirator PPS. żołnierz Legionów i sanitariusz brygady Piłsudskiego. działacz niepodległościowy i społeczny. żołnierz września 1939 i Powstaniec Warszawski. Skromny lekarz powiatowy z Pińczowa.

„Odznaczeń wojskowych nie posiadam. gdyż o nie nie dbałem. ani nie starałem się”.

„Jeszcze pod koniec życia samotnym chorym robił zakupy lub palił w piecu”.

Lekarz. który ocalonym z piekła przywrócił godność. zdrowie i wiarę w człowieka.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Wojna Trzeciej Rzeszy

Autor: Richard J. Evans

Ostatni tom oklaskiwanej trylogii Richarda J. Evansa o narodzinach. rozkwicie i upadku nazistowskiego państwa. Wojna Trzeciej Rzeszy opisuje jak Niemcy ruszyły z impetem ku własnej zagładzie. niszcząc po drodze cały kontynent.

Wszyscy wiemy. jak kończy się ta historia (…). ale Richard Evans wieńczy ją po mistrzowsku. (…) wspaniała. – Peter Preston. Observer

Mrożąca krew w żyłach. kapitalna lektura. – Dominic Sandbrook. Sunday Telegraph (Książka Roku)

Niełatwo oddać sprawiedliwość ludzkiemu i naukowemu zasięgowi Wojny Trzeciej Rzeszy (…) znakomita (…) mistrzowska narracja historyczna i zarazem najbardziej wszechstronne opracowanie dziejów nazistowskich Niemiec. – Nicholas Stargardt. The Times Literary Suplement

Daje czytelnikom przekonujące

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka

Cena: 19.9


Zabawa w uważność. 60 oryginalnych gier i zabaw. Mindfulness i medytacja dla dzieci. młodzieży i rodzin

Autor: Susan Kaiser Greenland

Susan Kaiser Greenland przedstawia skuteczne metody kształtowania umiejętności skupienia u dzieci. kontrolowania emocji i reagowania na każdą sytuację ze spokojem. życzliwością i współodczuwaniem z użyciem technik mindfulness i medytacji.

Autorka przedstawia w książce sześćdziesiąt prostych i przystępnych zabaw. pomocnych we wprowadzaniu uważności w codzienne życie. Rozwijane i testowane w ciągu wielu lat pracy z dziećmi oraz ich opiekunami. są one przeznaczone dla młodych osób. ale mogą bawić i uczyć również dorosłych! Susan Kaiser zachęca rodziców do samodzielnych ćwiczeń w celu kształtowania uwagi. wewnętrznego spokoju i wrażliwości na innych. Uważność nas. jako opiekunów. ma ogromny wpływ na wszystkie osoby w naszym życiu. zwłaszcza na dzieci. a szczególności na kształtujące się w nich poczucie własnej wartości.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 44.9


Z szynką raz!

Autor: Charles Bukowski

Kontynuacja nowej serii Charlesa Bukowskiego!

Z szynką raz! to przejmująca opowieść o dzieciństwie i młodzieńczych latach literackiego alter ego autora – Henry’ego Chinaski – ukazująca. jak wrażliwy i ambitny chłopak. na przekór biedzie. despotycznemu ojcu i presji zgnuśniałego otoczenia. walczy o prawo do podążania własną drogą.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 26.99


Opowieść o dwóch miastach

Autor: Charles Dickens

 Rewolucja i miłość w cieniu gilotyny

„Była to najlepsza i najgorsza z epok. wiek rozumu i wiek szaleństwa. czas wiary i czas zwątpienia. okres światła i okres mroków. wiosna pięknych nadziei i zima rozpaczy” – tak rozpoczyna swą niezwykłą Opowieść o dwóch miastach Charles Dickens. Słowa te są zapowiedzią dramatycznych wydarzeń przedstawionych w książce z epickim rozmachem.

Paryż i Londyn w przededniu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Ten burzliwy okres ukazany jest przez pryzmat losów młodego francuskiego arystokraty. niesprawiedliwie uwięzionego lekarza. jego córki i angielskiego prawnika. Po osiemnastu latach spędzonych w Bastylii doktor Manette wychodzi na wolność. Szczęśliwie. już na angielskiej ziemi. rozpoczyna drugie życie u boku córki Lucie. Tam pr

41.99: https://woblink.com/ebook/walentynowicz-anna-szuka-raju-dorota-karas-marek-sterlingow-182145u

Cena: Marek Sterlingow


Joga – sztuka życia

Autor: Donna Farhi

To książka. która przenosi praktykę jogi poza matę. do codziennego życia. oraz tworzy z niej powszechną filozofię.

Donna Farhi. opierając się na jogasutrach Patańdżalego. prezentuje transformującą moc jogi. Czyni z niej kompletną życiową praktykę znacznie wykraczającą poza rutynowe ćwiczenie asan. Pokazuje jogę jako drogę do głębszej samoświadomości i wskazuje wszelkie pułapki i obietnice poruszania się po duchowej praktyce.

Książka napisana jest w przystępny i wciągający sposób. a dzięki wieloletnim doświadczeniu autorki w pracy własnej i z uczniami jest odpowiednia zarówno dla początkujących. jak i zaawansowanych praktyków jogi.

Poznaj wnikliwe podejście do jogi i uczyń z niej duchowe przewodnictwo w codziennym życiu.

„Praktyka jogi nie kończy się wraz z zakończeniem sesji na macie. praktyka jogi w życiu codziennym pozwala z radością. wrażliwością. świadomością i jasnością przejść przez to życie (…) w sposób najpełniejszy z możliwych”.

Fragment książki

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99mikrobiologia techniczna pdf, stanisław piątek, radio rzeszów online, wypożyczalnia ebook, brandon budowniczy, wiedźma jego królewskiej mości, wojciech tomasik, hold you close pdf, king pod kopułą, przetrwać belize, kazimierz sejda, ibuk pl, anna ficner, tacet a mortuis pdf, stulecie winnych sezon 3, wojownik słońca, walden czyli życie w lesie pdf, przedwiośnie ebook, podroze astralne, bóg dał mi kopa w górę…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin