Bagnety Republiki.

Bagnety Republiki.

Autor: John Lynn

Od autora:

‚Pod względem znaczenia w historii niewiele triumfów na polu bitwy dorównuje zwycięstwom odniesionym przez armie rewolucyjnej Francji. Gdyby nie sukces republikańskiego oręża. cudzoziemscy wrogowie. którzy grozili przywróceniem ancien régime’u we Francji. zahamowaliby wielkie polityczne i społeczne dzieło Rewolucji. W tym samym czasie. w którym zabezpieczyły Rewolucję. siły te odmieniły również charakter wojny w Europie. Bezprecedensowe zaangażowanie i wysiłek narodu francuskiego zakończyły epokę wojen dynastycznych i zapoczątkowały erę wojen narodowych. 

Moje studium bada motywację i taktykę żołnierzy. którzy stanęli w obronie swojej ojczyzny w kluczowych pierwszych latach wojny. Skupia się na walce lub dokładniej: na skuteczności bojowej. Po pierwsze jest historią szczegółów. analizą

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


:

:

Cena:


Przygody Noelki

Autor: Jan Nowak

Zaniedbany ogród przy domu. do którego wprowadza się Noelka. staje się miejscem niezwykłych wydarzeń. Odwiedziny Szumka – wiatru. który kryje się pod postacią zwykłego chłopca – są początkiem przygód. o jakich marzy każde dziecko: oto samotna dziewczynka. niemająca w nowym środowisku przyjaciół. odkrywa w sobie niecodzienny dar: widzi wiatr. słyszy rozmowy zwierząt. potrafi się z nimi porozumieć.

W ten sposób okres wakacji. który miał być dla niej czasem nudy i samotności. okazuje się czasem pełnym wrażeń.

Noelkę widzimy później w szkole. poznajemy jej koleżanki i kolegów. obserwujemy. jak nawiązuje przyjaźnie. Danutka. Pawełek. piegowaty Wojtek – każde z nich ma swoje miejsce w życiu dziewczynki.

Ale nie tylko dzieci. także dorośli – rodzice. babcia. pani w szko

:

Cena:


ISBN

9788392587323: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/spiew-skamienialej-duszy-sebastian-post-176725u

Cena:


Ulotna radość

Autor: Bonnie Leon

Tęskni za niebem. lecz życie wciąż sprowadza ją na ziemię. Czy przyszłość Kate w końcu przyniesie jej spełnienie?

Kate Evans i Paul Anderson w końcu się pobierają i zakładają dom. Gdy Kate zachodzi w ciążę. nie posiadają się z radości. wkrótce jednak na horyzoncie pojawiają się ciemne chmury. Czy powinna nadal wykonywać swój jakże niebezpieczny zawód alaskiej pilotki? A może wcale nie nadaje się do roli żony? Kiedy dochodzi do tragedii. życie zaczyna się komplikować. a Kate boi się. że straci Paula na zawsze.

Ulotna radość to kolejna pasjonująca powieść Bonnie Leon. pełna podniebnych przygód. w której wątek miłosny splata się z życiowymi dramatami.

Wydawnictwo: DREAMS

Cena: 37


Napoleon we własnym domu.

Autor: Masson Fryderyk

Napoleon Bonaparte przez wielu uważany jest niemal za półboga. Autor tej pracy dopuszcza do siebie myśl o tym. że cesarz Francuzów dzielił pewne sfery życia ze zwykłymi śmiertelnikami. Masson jest nawet zdania. że pełny obraz Napoleona można uzyskać jedynie patrząc nań przez pryzmat tych właśnie sfer. Stąd takie nagromadzenie anegdot. błahych zdawałoby się szczegółów. a nawet najrozmaitszych przedmiotów związanych z Napoleonem i taka dbałość o detale w ich opisie.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99magia kąsa pdf, roman milewski, pwn książki, polityka na wesoło, zła macocha, bioakustyka, j rr tolkien, skandal w szczytnie, richard rohr, jednominutowy menedżer pdf, scenariusze bajek, mróz chyłka tom 1, barbara kosmowska pozłacana rybka, w ułamku sekundy alex kava, aleksander rozenfeld rodzina, wahadło foucaulta eco, leki w ratownictwie medycznym pzwl pdf…