Pan Dudkowski i jego folwark

Pan Dudkowski i jego folwark

Autor: Bolesław Prus

„Pan Dudkowski i jego folwark” to opowiadanie autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“Pociąg miał ruszać. Niskie taczki tragarzy biegały z podwójną szybkością. spóźnieni podróżni niespokojnie wypytywali się o miejsca w wagonach. roznosiciele pism kręcili się między przedziałami. dokuczliwi jak komary. Zawiadowca co chwilę podnosił do ust świstawkę. ażeby wydać ostatnie hasło. a zniecierpliwiona lokomotywa parskała kłębami pary. Pan Dudkowski już miał miejsce w drugiej klasie. Walizkę i torbę położył w siatce. laskę i parasol oparł w kącie. a szal rozesłał na siedzeniu. Potem. zdjąwszy kapelusz. umieścił go obok walizki. a na głowę włożył czarną. jedwabną czapeczkę z miękki

12.49: https://woblink.com/ebook/palac-i-rudera-boleslaw-prus-197613u

Cena:


ISBN

9788380324060: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/anielski-puch-marika-krajniewska-201280u

Cena:


Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę

Autor: Kiereś Emilia

GRATKA DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW BOREJKÓW I „JEŻYCJADY” – BEZ WZGLĘDU NA WIEK I PŁEĆ!

W tej międzypokoleniowej książce znajdziecie wszystko. czego jeszcze nie wiecie o „Jeżycjadzie”. a co zawsze chcieliście wiedzieć.

Sprawdźcie. jak wyglądał Ignacy Borejko w wieku chłopięcym i skąd się wziął serwis Nowakowskich. obejrzyjcie jedyną zachowaną fotografię Pieska Genowefy Bombke i zachwyćcie się detalami jeżyckiej architektury.

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę to ponad 130 alfabetycznie ułożonych haseł. kolorowe zdjęcia. nigdy dotąd niepublikowane ilustracje. ciekawostki. anegdoty. cytaty i powiedzonka.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 49.99chemia organiczna podręcznik, kodeks pracy 2019 pdf do pobrania, budda i miłość, eurosilam, elżbieta rybicka, mariusz furmanek, metodyka pracy naukowej, po czterdziestce, diana palmer spis książek, robyn harding, eboki, pan samochodzik i tajemnica tajemnic audiobook, nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite), duchowni, serial netflix coben, notatki samobójcy pdf…