Granatowy 44

Granatowy 44

Autor: Grzegorz Kalinowski

1 sierpnia 1944. w Warszawie wybucha powstanie. funkcjonariusz Policji Kryminalnej Generalnej Guberni. kapitan Wincenty Rybski wychodzi z podziemia. Po blisko pięciu latach pracy w policji i jednocześnie w podziemnych strukturach państwa polskiego. ma objąć funkcję w Państwowym Korpusie Bezpieczeństwa. W planach Wincenty Rybski miał kierować jedną z jego jednostek. bądź komisariatem. 

Przełożeni mają jednak inne zadania. Rybski. który przed wojną służył jako śledczy w Policji Państwowej. a w trakcie okupacji brał udział w wielu zleconych przez konspirację i wykonywanych samorzutnie akcjach dostaje kolejne. trudne zadania. Pierwszym z nich jest likwidacja grupy mścicieli. którzy nie chcą się podporządkować rozkazom dowództwa i dokonują samosądów. 

Wydawnictwo: Skarpa War

Cena:


ISBN

9788382191486: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/m-p-love-anna-barczyk-mews-203970u

Cena:


Święty Nicetas z Remezjany. Pisma

Autor: Leon Nieścior OMI

Św. Nicetas z Remezjany to wczesnochrześcijański pisarz. który żył na terenach dzisiejszej Serbii w latach ok. 340 – 414. Jego katechezy. dzięki prostemu i żarliwemu przekazowi. który nadal ma w sobie siłę przyciągania. pozwalają współczesnemu czytelnikowi uchwycić samą esencję wiary. Może on z powodzeniem stawać w szeregu z innymi wybitnymi starożytnymi autorami katechez. takimi jak Cyryl Jerozolimski. Jan Chryzostom czy Teodor z Mopsuestii. Mimo to w Polsce jest wciąż mało znany.

Książka zawiera katechezy chrzcielne św. Nicetasa oraz inne jego pisma. a także poemat ku jego czci autorstwa Paulina z Noli. Przekładu dokonali Marta Przyszychowska. ks. Przemysław Szewczyk oraz wybitny patrolog. o. Leon Nieścior OMI. który jest również autorem wstępu.

 

36: https://woblink.com/ebook/ulaskawienie-john-grisham-krzysztof-oblucki-192631u

Cena:diuna audiobook peb, stazystka, synowie i kochankowie, czas burz, strefa skażenia online, odkupienie ewa pirce, paradoks wyboru, danuta stachyra, sny wędrownych ptaków chomikuj, remigiusz mróz immunitet pdf, guillaume musso, polski harry potter, magdalena sitarz, kompendium farmakologii, jan kochanowski test wsip, umarłem cztery razy, frazesy, dorota rogowska, agnieszka gąstoł, skóra azjatycka pielęgnacja po polsku pdf chomikuj…