ISBN

ISBN

9788381782869: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/dobry-chlopak-elle-kennedy-sarina-bowen-179974u

Cena: Sarina Bowen


Żądanie miłości (t.1)

Autor: Kristen Ashley

Josephine dziedziczy po ukochanej babci piękny dom i pokaźny majątek. Testament zawiera jeszcze jeden. kuriozalny zapis: staruszka zapisała wnuczkę Jake’owi – trzykrotnemu rozwodnikowi. właścicielowi nocnego klubu. samotnie wychowującemu trójkę dzieci. Jake zamierza przyjąć i zatrzymać zaskakujący spadek. Dlaczego starsza pani postanowiła połączyć dwoje zupełnie obcych sobie ludzi? Co kryje się w głębi duszy Josephine? Kim naprawdę jest Jake i co zamierza zrobić z nieoczekiwanym darem losu?

Wydawnictwo: Akurat

Cena: 25.85


Geniusze. nowatorzy i skandaliści polskiej literatury. Od Przybyszewskiego do Gombrowicza

Autor: Agnieszka Woch

Agnieszka Woch przedstawia czytelnikowi sylwetki sześciu wybitnych prozaików. Kto z nich był największym kobieciarzem i alkoholikiem? Który z autorów walczył z depresją w dalekiej Australii? Jak w dziejach literatury zapisało się niewielkie miasteczko położone na Lazurowym Wybrzeżu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym e-booku portalu Histmag.org. 

Lektura obowiązkowa dla miłośników interesujących biografii i polskiej literatury! 

Agnieszka Woch. absolwentka filologii polskiej i dziennikarstwa na UW. wieloletnia współpracowniczka i redaktorka portalu Histmag.org. Autorka tekstów publicystycznych. popularyzatorskich oraz recenzji książek i filmów. Interesuje się dziejami najnowszymi oraz

31.9: https://woblink.com/ebook/reaper-a-zavarelli-207337u

Cena:


Stramer

Autor: Mikołaj Łoziński

Nowa. długo oczekiwana książka laureata Paszportu „Polityki”.

Osobiste dramaty. miłości. zdrady i rozstania. świecące pustkami kieszenie i marzenia o fortunie. Nadzieja na sprawiedliwy świat. do którego nieuchronnie wdziera się Zagłada.

Zwyczajna rodzina. Nathan tęskni za Nowym Jorkiem. Rywka marzy o wycieczce nad morze. Wychowują szóstkę dzieci. które szybko dorastają: Rena zakochuje się ze wzajemnością w żonatym mężczyźnie. Rudek idzie na filologię klasyczną. ale jest realistą. więc znajduje pracę w Syndykacie Świec. Hesio i Salek ulegają fascynacji ideą komunizmu i grozi im aresztowanie. a Wela i Nusek nie mogą się już doczekać tej wymarzonej dorosłości.

Poznajemy każdego z bohaterów osobno. zaprzyjaźniamy się z nimi. odkrywamy ich słabości. sekrety i najskrytsze pragnienia. wchodzimy w ich świat. pełen kolorów. smaków. zapachów.

Czy domyślają się. co przed nimi? Kiedy konflikty narodowe zaczynają narastać. do świata Stramerów powoli wkrada się coś. czego jeszcze nie rozumieją. Choć już przeczuwają.

„Ta historia. opowieść o biednej. żydowskiej rodzinie mieszkającej w latach międzywojennych w Tarnowie. jest. zdawałoby się. skazana na nieuleczalny smutek i wiadome zakończenie. A jednak Mikołajowi Łozińskiemu udało się wymazać czerń. którą nasza pamięć zabarwia tamte lata. Bohaterowie nie wiedzą. co ich czeka. my wiemy aż za dobrze. Autor pozwala swoim postaciom mylić się. popełniać niezliczone głupstwa; ofiarowuje im życie. niekiedy trywialne. niekiedy pełne sensu. czasem groteskowe. wesołe i tragiczne”.

Adam Zagajewski

Sugestywna. wielogłosowa opowieść o losach żydowskiej rodziny

w międzywojennym Tarnowie. Książka. której nie da się zapomnieć.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23.73


Raw

Autor: Belle Aurora

Alexa Ballentine uciekła z domu. gdy tylko skończyła szesnaście lat. Wolała mieszkać na ulicy. niż dłużej żyć z ludźmi. którzy nie potrafili jej pokochać. Teraz. w wieku dwudziestu sześciu lat. mimo trudnych życiowych doświadczeń. ma pracę. którą kocha. jest wykształconą. młodą kobietą i może pomagać innym ludziom.

Ale jest też on. Alexa nie wie. kim jest. Zwykle ma na głowie kaptur i obserwuje ją z daleka. Dziewczyna zdaje sobie sprawę. że powinna zgłosić tę sprawę policji. ale wbrew zdrowemu rozsądkowi czuje się bezpieczna. kiedy jej stalker znajduje się w pobliżu. Jest wręcz zafascynowana nieznajomym mężczyzną. Kiedy zostaje napadnięta. to właśnie on przychodzi jej na ratunek. W ten sposób Alexa w końcu dowiaduje się. kim jest nieznajomy. Wkrótce dowie się również. że nie chodził za nią bez powodu i

31.4: https://woblink.com/ebook/laskun-katarzyna-puzynska-22085u

Cena:


Śreżoga

Autor: Katarzyna Puzyńska

Dwunasty tom sagi o Lipowie.

Ktoś czai się z siekierą w ciemności. Sierżant sztabowy Radosław Trawiński boi się. że to aspirant Daniel Podgórski. który odkrył. że śmierć jego partnerki nie była samobójstwem. Czyżby przyszedł się zemścić? Tymczasem w okolicy giną jeszcze trzy osoby. Właściciel zajazdu wygląda wprawdzie. jakby spokojnie zasnął. ale jego pracownica nie ma tyle szczęścia. Jej ciało zostaje brutalnie zmasakrowane. Kilkanaście kilometrów dalej. na cichej leśnej polanie. ktoś ustawił aparat fotograficzny. Jego obiektyw skierowany jest na porąbane ciało młodego mężczyzny. Tylko twarz pozostaje nienaruszona. Zamiast dłoni i stóp sterczą za to groteskowe ptasie nóżki. Ale to nie pierwszy raz. kiedy sprawca zabiera ze sobą trofeum. Dwa lata wcześniej ginie pewna młoda dziewczyna. Ona również zostaje w ten sposób okaleczona. Kim jest i dlaczego wygląda. jakby przybyła z przeszłości? Co oznacza dziwny znak. który rysuje pewna pisarka? I czy prawdą jest. że kto usłyszy dźwięk wrzeciona kikimory. ten umrze?

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji. czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową. zwłaszcza punk i metal. Mówi się. że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką.
Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne. ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest też autorką książek non-fiction ‚Policjanci. Ulica’. ‚Policjanci. Bez munduru’ i ‚Policjanci. W boju’. w których razem ze swoimi rozmówcami przedstawia służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony. niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.
W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM. z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki ‚Policjanci. Ulica’ i ‚Policjanci. Bez munduru’ otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii ‚Policja w literaturze’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.41helena mniszkówna książki, kamienica pod szczęśliwą gwiazdą tom 2, katie melua ketevan, mock. pojedynek, anna pekaniec, zabójczy pocisk chomikuj, rzeczywistość nie jest tym czym się wydaje, oman religia, marta radomska, esencjalista, dorosli, janina petelczyc, krzysztof alkoholik, książki remigiusza mroza, książki o islamie, księgarnia ebooków…