Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson

Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson

Autor: Ewa Winnicka

„Jeśli wrócę. to tylko rolls-royce’em” – mówi przyjaciołom jesienią 1967 roku i wyjeżdża z Polski. 

Kiedy kilka lat później odwiedza ojczyznę. jest już żoną starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. I milionerką.

Kim była Barbara Piasecka Johnson? Kochającą męża wielką kolekcjonerką i filantropką czy przebiegłą łowczynią majątków? Dobrodziejką. która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską. czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii? To bajka o współczesnym Kopciuszku czy o Królowej Śniegu. która nie uznaje kompromisów? 

I wreszcie: jaki los czeka człowieka. który z dnia na dzień dostaje wszystko. co można kupić za pieniądze?

Przytaczając opowieści wieloletnich

17.45: https://woblink.com/ebook/przyjaciel-dobromila-jankowska-ewa-pawlowska-sigrid-nunez-147643u

Cena:


Pył z landrynek

Autor: Katarzyna Kobylarczyk

Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty to opowieść o kraju. gdzie wieje tramontana. szatański wiatr z opowiadania Márqueza. gdzie ludzie dla zabawy podpalają styropianowe figury większe od domów. a w święta obrzucają się cukierkami. błotem. zdechłymi szczurami i rzepą. To relacja z miejsc. gdzie w Wielki Piątek bije się w bębny. aż krwawią dłonie. a czarownice odpędza się ciepłą wódką. To także zbiór historii o bandytach. rzeźnikach. królach i tancerkach z zapomnianych miasteczek Kastylii-La Manchy. Andaluzji. Estremadury i Katalonii. Książka jest owocem trzech lat życia i podróży po Hiszpanii. a przede wszystkim pogoni za iberyjskimi fiestami.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 13.7


https://woblink.com/product-publication/download/137439/epub

1:

:

Cena:


Arsène Lupin. Dżentelmen włamywacz

Autor: Maurice Leblanc

Pierwszy z cyklu tomów poświęconych przygodom Arsène’a Lupine’a. Główny bohater jest włamywaczem i bawidamkiem. ale urzeka bystrością umysłu i nienagannymi manierami. To mistrz w swoim fachu – błyskotliwy i piekielnie inteligentny łamie szyfry sejfów i niewieście serca. Okrada tylko nikczemników i złych bogaczy. a wspiera potrzebującą biedotę i otacza opieką pokrzywdzonych.
Powieść „Dżentelmen włamywacz” stanowi pierwszą część multibooka „Arsène Lupin”. Multibook ten zawiera aż 8 powieści i zbiorów opowiadań ukazujących niezwykłe przygody tego legendarnego bohatera. Multibook to 1700 stron lektury w jednym tomie. Czytanie w multibooku się opłaca!

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 12.45monika zielińska banasiak, etyka slowa, lwd junak, asertywność menedżera, arystokratka i fala przestępstw na zamku kostka, ada edelman, kolejne 365 dni pdf doci, zakazana żona pdf, moc przyciągania, perwersyjny bogacz, testamenty, książki marzeny rogalskiej, późny kapitalizm, ubik książka, antybrat pdf chomikuj, historia administracji, tadeusz bartoś mnich, czarna wdowa na zawsze czerwona pdf, sponsor tom 1…