Pan Wołodyjowski

Pan Wołodyjowski

Autor: Henryk Sienkiewicz

‚Pan Wołodyjowski’ to trzecia z powieści historycznych będących częścią Trylogii. Henryka Sienkiewicza.

Akcja powieści rozgrywa się w latach 1668–1673. w okresie wojen z Turcją. Pozostałe części Trylogii to Ogniem i mieczem oraz Potopi. Również wydane przez wydawnictwo Avia Artis.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Dlaczego nie nazywam siebie gejem? Jak zrozumiałem moją seksualność i odnalazłem harmonię

Autor: Mattson Daniel

Daniel C. Mattson kilkanaście lat angażował się w relacje homoseksualne. Droga poszukiwania szczęścia. spełnienia i wolności doprowadziła go z powrotem do Kościoła i życia w czystości. Na jego opowieść składają się własne przeżycia. splecione z odniesieniami do nauki Kościoła katolickiego o homoseksualizmie i czystości. Opowiada szczerze i konkretnie. bez uników. Uczciwie i uniwersalnie pisze o samotności i zmaganiu. To zapis podróży przez życie – by wreszcie odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość jako umiłowanego dziecka Bożego. Książka składa się z pięciu części.

W pierwszej autor opowiada historię swojego życia. Pisze: Moje zmaganie z Bogiem i stanie się na pewien czas synem marnotrawnym. Opisuję. w jaki sposób ostatecznie pogodziłem te skłonności z wiarą w Boga oraz jak przechodząc przez „dolinę łez”. odkryłem. że miejsce dla kogoś ze skłonnościami homoseksualnymi znajduje się w Kościele katolickim.

W drugiej części. bardziej filozoficznej. Mattson udowadnia. że świat rozpaczliwie potrzebuje seksualnej normalności. zakorzenionej w odzyskiwaniu rzeczywistości. Wyjaśnia. w jaki sposób staliśmy się społeczeństwem odkrywającym własną tożsamość nie poprzez rzeczywistość. ale poprzez siłę własnych uczuć i emocji.

Trzecia część jest opisem własnych zmagań z życiem w czystości. które można praktykować jedynie dzięki łasce i mocy Bożej. Autor wyjaśnia: Musimy być dla siebie wyrozumiali. w pokorze uznając własne słabości. Sugeruję praktyczne kroki. które pomogły mi w życiu w czystości. i badam mądrość świętych. którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. szczególnie tych. którzy sami zmagali się z praktykowaniem cnoty czystości.

Kolejna część poświęcona jest darowi przyjaźni oraz pokusie. jaki może on ze sobą nieść. szczególnie w kontekście osób o skłonnościach homoseksualnych: Kończę tę część omówieniem paradoksalnej prawdy. że nawet samotność może stać się źródłem wielkiej radości i pocieszenia.

Piąta. ostatnia część publikacji. zawiera refleksję nad kluczowymi wnioskami autora na temat cnoty pokory i wielkoduszności w życiu każdego. kto pragnie żyć w czystości. „Osoby o skłonnościach homoseksualnych „są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności. jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji” (KKK 2358). Są one „wezwane do czystości” i poniżamy je. myśląc. że nie są w stanie osiągnąć tej cnoty. która jest cnotą dla wszystkich uczniów. Jak wszyscy członkowie Kościoła. „mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”. co jest powołaniem wszystkich ochrzczonych (KKK 2359). Te słowa Katechizmu są cenne. ponieważ wyrażają autentyczną miłość duszpasterską” – kard. Robert Sarah we wstępie.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


https://woblink.com/product-publication/download/185098/epub

1:

:

Cena:


Gorące serca Część druga

Autor: Diana Palmer

Chociaż John i Sunny są sobą zafascynowani. oboje zgadzają się pozostać jedynie przyjaciółmi. Coraz trudniej im wytrwać w tym postanowieniu. a jednak z uporem powtarzają. że nie mogą zaangażować się w poważny związek. bo ich życie jest wystarczająco skomplikowane. John nie zdradził. że ma syna. w dodatku nie ma pojęcia. że Tonio wpakował się w poważne kłopoty. a jego powiernicą stała się właśnie Sunny. Ona nie uporała się z przeszłością. nie wie też. że chłopiec. któremu pomaga. jest synem Johna. Takie sekrety mogą z najbliższych przyjaciół uczynić wrogów. Sunny i John wyjdą z tej próby zwycięsko. tylko jeśli zapomną o urazach i zjednoczą siły w walce ze wspólnym wrogiem.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 11.99


ISBN

9788366201989: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/afrykanski-klucz-iga-karst-184583u

Cena:


Pokochaj poniedziałki. Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?

Autor: Karpeta Joanna

  • Czy na myśl o poniedziałku zaczyna cię boleć brzuch?
  • Czy już w niedzielne popołudnie pogarsza ci się nastrój?
  • Czy tylko w weekendy czujesz. że żyjesz?
  • Czy inni zauważają u ciebie spadek energii i zmiany w zachowaniu?

Jeśli tak. to szybko zacznij działać. ponieważ najprawdopodobniej masz pierwsze objawy wypalenia zawodowego. Na szczęście na wczesnym etapie tego procesu możesz zrobić naprawdę wiele. aby go powstrzymać i uniknąć dalszych negatywnych konsekwencji. Pamiętaj: wypalenie zawodowe jest jak grypa – może dotknąć każdego. Warto zatem wiedzieć. jak się przed nim chronić.

Joanna Karpeta – coach. trener biznesu. ekspertka w dziedzinie rozwoju osobistego i budowania relacji społecznych – sama doświadczyła wypalenia zawodowego. dlatego postanowiła pomóc innym uniknąć tego przykrego stanu. Udało jej się w sposób niezwykle zrozumiały i zarazem interesujący połączyć teorię z praktyką oraz fikcję literacką ze specjalistyczną wiedzą.

Poznaj historie ludzi takich jak ty: aktywnych zawodowo. będących w (szczęśliwych bądź nie) związkach. mających dzieci i bezdzietnych. lepiej lub gorzej sytuowanych. mających marzenia i ambicje. problemy i rozterki. różne potrzeby i oczekiwania. Dowiedz się. na przykładzie losów pielęgniarki. handlowca. menedżera. nauczycielki. urzędnika i przedsiębiorcy. na czym polega wypalenie zawodowe i jak mu przeciwdziałać. jakie ćwiczenia wykonywać oraz jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Skorzystaj z tej skarbnicy wiedzy. rad i wskazówek. aby praca nigdy nie stała się dla ciebie jedynie źródłem frustracji.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 39.9skolonizować, tamte dni, tamte noce książka, księżna zofia, wiedźmin kolorowanka, andrzej dziurawiec, odważne dusze pdf, ochroniarz meg adams, jesteś tego warta, nowy układ kinga litkowiec pdf, ikigai książka, mróz oskarżenie pdf, agnieszka litorowicz-siegert, jarosław stelmach, bajki fredry, słoneczna loteria, olga rzycka, elementy sprawozdania finansowego pdf, enderson, andrzej skalimowski…