Cień wiatru

Cień wiatru

Autor: Carlos Ruiz Zafon

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca. księgarza i antykwariusza. do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony. które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać. kierując się właściwie jedynie intuicją. książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść ‚Cień wiatru’ niejakiego Juliana Caraxa.  Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza. nie podejrzewając nawet. iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia. która da również początek niezwykłym opowieściom. wielkim namiętnościom. przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej. secesyjnej i powojennej.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 22.32


Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek

Autor: Filip Zawada

Na świecie pewnych jest tylko kilka rzeczy. Za wyrażanie się nie dostajesz deseru (kto by go zresztą jadł). Błażej to beksa i irytujący dureń. który gówno wie o życiu. A dorośli zajmują się samymi pierdołami. no chyba. że są kierowcami cystern. I bądź tu mądry. kiedy kot Szatan znika w tajemniczych okolicznościach. sklepikarka Stefa rodzi sobie nagle dziecko. a za zakonnicami to już w ogóle nie trafisz.

‚Rozdeptałem czarnego kota…’ to historia poszukiwania swojego miejsca na Ziemi. planecie ludzi. Świeża. błyskotliwa proza. która sprawia. że zaczynasz widzieć. jak bardzo świat z twoich wyobrażeń różni się od tego. w którym żyjesz. Z każdą stroną uświadamiasz sobie. że tę książkę Filip Zawada napisał właśnie o tobie.

‚Wszys

Autor: Karolina Panz

Cena: Tomasz Frydel


Tajemnice dzieł sztuki

Autor: Joanna Łenyk-Barszcz

Przez wieki geniusze sztuki ukrywali w swoich dziełach sekretne informacje. zbyt niewiarygodne. by przekazać je otwarcie. Sekrety osobiste i historyczne. artystyczne i ezoteryczne. a czasem nawet natury kryminalnej. Czy po upływie stuleci. po wielokrotnych zmianach kodów kulturowych jesteśmy w stanie wejść w buty dawnych twórców i odkryć sekretne drogowskazy pozostawiane przez geniuszy?

  • Kod Michała Anioła – dlaczego ludzki mózg namalowany jest na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej?
  • Ostatnia melodia – muzyka zapisana pomiędzy postaciami Ostatniej Wieczerzy jako testament Leonardo da Vinci?
  • UFO w XV-wiecznych Włoszech – spotkanie z obcymi. uchwycone na renesansowym obrazie.
  • Manuskrypt. którego od sześciuset lat nikomu nie udało się rozkodować.
  • Enigma rękopisu Wojnicza.
  • Człowiek. który wiedział – jak Alfonso Ponce de Leon przewidział na obrazie swoją śmierć.
  • Zakon. skarby i Chwarszczany – z jakiego świata pochodzą dwie wieże w zachodniopomorskim kościele templariuszy?
  • Ukryty język Matejki – znaczenie symboli i historia złotego tronu.
  • Raffaello – Portret Młodzieńca – tajemnice najcenniejszego dzieła ze zbiorów polskich. zaginionego podczas II wojny światowej.
  • Drzwi Gnieźnieńskie. czy portal do praźródeł? – dokąd naprawdę prowadzą słynne Drzwi z Gniezna?

Każde dzieło jest tajemnicą. Nie trzeba wyjeżdżać do amazońskiej dżungli. by mierzyć się z tajemnicami godnymi Indiany Jonesa. Na tego. kto dokona wielkiego odkrycia w zakurzonym magazynie muzealnym. czeka nagroda – emocje. olśnienie a nawet – mistyczne objawienie. Jeden z bohaterów naszej książki właśnie takiego objawienia doświadczył. I czeka aż ktoś je przejmie od niego w wielkiej sztafecie pokoleń.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99100 taktycznych zasad sprzedaży, calineczka andersen, lisa see, agnieszka lingas łoniewska zakręty losu, wewnętrzne dziecko, krime story, autor proszę słonia, operacja burzowa chmura, anna ikeda, adam wilczewski, william wharton ptasiek, olga tokarczuk dom dzienny dom nocny pdf, bajka o żurawiu i czapli, samuel bjork sowa, marsz radeckiego roth, mistrz i małgorzata epub, uzależnienia behawioralne chomikuj…