Strażnik ognia

Strażnik ognia

Autor: Bernard Cornwell

Jak „Gra o tron”. ale prawdziwa.

„The Observer”

Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy. których czytałem.

George R.R. Martin

Dziesiąty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”.

Mercja i Northumbria zawarły rozejm. Uhtred wyrusza na północ. Zamierza odzyskać Bebbanburg i ziemie. które zagrabił przed laty jego zdradziecki wuj i które przywłaszczył sobie jego kuzyn. Gdy stoi pod zamkiem. zjawia się posłaniec Sigtryggra. króla Eoferwicu. Władca domaga się powrotu Uhtreda. gdyż Sasi Zachodni zaatakowali Northumbrię…

Wydawnictwo: Otwart

Cena:


Sny o pociągach

Autor: Denis Johnson

W pierwszej połowie XX wieku wśród gór Idaho mieszkał Sam Grainier. Prosty. wrażliwy i nieco przesądny robotnik wynajmujący się do budowy linii kolejowych. naprawy mostów czy robót w lesie. Do pracy jeździł. kiedy była. do domu wracał. gdy kończyły się tygodnie znoju. Rytm tego życia przerwała tragedia – ogień strawił dom. zginęły ukochana żona i córeczka. I choć początkowo Sam nie może znaleźć ukojenia. z czasem na zgliszczach przeszłości. w pionierskim duchu swoich czasów. zaczyna budować przyszłość. A wszystko to w nieoczywistym i barwnym świecie amerykańsko-kanadyjskiego pogranicza. gdzie sen miesza się z jawą. duchy wkraczają w sprawy żywych. wilki oswajają ludzi. a samotnicze życie staje się receptą na tęsknotę za tym. co utracone.

Piękny język. niezwykła empatia i wyjątkowa umiejętność uchwycenia paradoksów natury ludzkiej – Denis Johnson to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych amerykańskich prozaików. Jego Sny o pociągach są metaforyczną i intymną opowieścią o stracie i samotności oraz o trudach godzenia się z upływającym czasem.

Książka została uznana za jeden z najlepszych tytułów 2011 roku przez „New York Times”. „Esquire”. „The New Yorker” i „Los Angeles Times”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 23.99


Na południe od granicy. na zachód od słońca

Autor: Haruki Murakami

Hajime od lat pielęgnuje w sobie wspomnienie Shimamoto. pierwszej ukochanej z okresu dzieciństwa i porównuje do niej każdą poznana dziewczynę. Kiedy już jako dorosły mężczyzna spełniony w życiu osobistym i zawodowym przypadkowo spotyka Shimamoto. okazuje się. że dawna fascynacja przetrwała. Hajime decyduje się rzucić swoją rodzinę i wykorzystać szansę daną mu przez los. Czy jednak możliwy jest powrót do przeszłości? To piękna opowieść o niespełnionej miłości i pogoni za nieosiągalnym ideałem. Co leży na zachód od słońca i czy na południe od granicy znajdziemy raj. czy też zwykłą szara rzeczywistość?

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 34.9skandal w bohemii, phrasal verbs pdf polski, maciej szlinder, legend of grimrock poradnik, szustak ksiazki, cora reilly złączeni, bohaterowie magicznego drzewa, harlan coben audiobook, allen carr pdf, thrawn sojusze, remigiusz mróz umorzenie pdf, noah gordon szaman, opowieści z narni audiobook darmowy, agnon, adam kuchta, felix net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi cała książka, niezdobyta melissa darwood, sekrety urody babuszki, ibuk.pl, gestis, książki o czołgach, psychologia książki pdf…