ISBN

ISBN

9788380888623: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/dramat-wspolczesny-kirsten-e-shepherd-barr-145667u

Cena:


1

:

:

Cena:


Barbara Radziwiłłówna. Zmierzch Jagiellonów

Autor: Magdalena Niedźwiedzka

Barbara Radziwiłłówna to kolejna po Bonie postać z autorskiego cyklu Magdaleny Niedźwiedzkiej ‚Zmierzch Jagiellonów’. Może nie tak wyrazista i charakterna jak Bona. ale za to wygadana i nieprzejmująca się konwenansami. Jej nieprzeciętna uroda miała ogromny wpływ na losy kraju; o mały włos wybuchłaby przez nią wojna domowa. Jak to często bywa z pięknymi kobietami. była oskarżana o złe prowadzenie się. a nawet czary. Książka o niej to również historia wielu interesujących postaci i koronowanych głów. łącznie z Boną. która szczerze nienawidziła Barbary i zabiegała o unieważnienie jej małżeństwa z Zygmuntem II Augustem. Radziwiłłówna jest fenomenem polskiej kultury. Mimo że żyła krótko. należy do grona najsławniejszych kobiet w historii Polski. Jej dzieje badało wielu uczonych. losy opiewali słynni poeci. a na płótnach uwieczniali ją wybitni artyści. Jawi się jako osoba buńczuczna. pewna siebie i swojego uroku. budzi ogromną sympatię.

Magdalena Niedźwiedzka. autorka zbeletryzowanych biografii ‚Królewska heretyczka’ i ‚Maria Skłodowska-Curie’ oraz cykli’ Opowieści z angielskiego dworu’ i ‚Zmierzch Jagiellonów’. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści. W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.6


ISBN

9788328711556: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/dziewczyna-z-wiezy-katherine-arden-katarzyna-bienkowska-145381u

Cena:monika banasiak młoda, skazane na potępienie pdf, sprawozdawczość finansowa pdf, r.w. griffin, małgorzata sieradzka, kolejne 365 dni pdf download, zupełnie normalna rodzina, kucharska stasiak, wprowadzenie do statystyki dla przyrodników pdf, józef lipiński, sylvia plath dzienniki, jutro przypłynie królowa, chłopi tom 1 ile stron, proszynski media, jeden z nas, jakub banasiak…