Architekci natury. czyli genialne budowle w świecie zwierząt

Architekci natury. czyli genialne budowle w świecie zwierząt

Autor: Mario Ludwig

Czy wiesz. że Wielki Mur Chiński to nie jedyny obiekt widziany z kosmosu? Drugim jest Wielka Rafa Koralowa. wzniesiona przez biliony małych koralowców.

Okazuje się. że zwierzęta też kopią. murują. sklejają. zszywają i splatają. Bez użycia jakichkolwiek narzędzi tworzą niesamowite budowle: kawalerki. napowietrzne pałace. podziemne metropolie. potężne drapacze chmur. więzienia. kampery.

To nie wszystko… Tworzą też meble. Orangutany budują w koronach drzew niebywale wytrzymałe łóżka. które są w stanie utrzymać te prawie 100 -kilogramowe ssaki. I robią to prawie codziennie.

Zwierzęta budowniczowie są inspiracją dla wielu pokoleń architektów. Nawet klimatyzacja nowoczesnych wieżowców wzorowana jest na pomyśle wy

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 41.9


W krainie piłkarskich bogów

Autor: Piotr Dumanowski

„Włosi! Oni na punkcie piłki mają po prostu pierdolca. Żyją tym dzień w dzień. a piłkarzy traktują jak bogów”.

Wojciech Szczęsny

Pierwszym polskim nazwiskiem. jakie znali wszyscy Włosi. było Wojtyła. drugim… Boniek. Z czasem w Serie A zaczęli grać Glik. Zieliński. Szczęsny. Milik. Piątek. Co prawda Serie A nie jest już taką potęgą jak w latach dziewięćdziesiątych. ale nie da się zaprzeczyć. że to najbarwniejsza liga Europy! Wszystko to. co nie przystoi profesjonalnym piłkarzom. jest tu na porządku dziennym: palenie papierosów w szatni. imprezy do białego rana. wiara w zabobony. kłótnie i bójki piłkarzy z trenerami.

Najbardziej spektakularne wejście do Serie A miał Krzysztof Piątek.

:

Cena:


ISBN

9788381100304: Wydawnictwo

Format

33.9: https://woblink.com/ebook/ciemniejsza-strona-greya-el-james-27618u

Cena:


ISBN

9788324071746: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/usmiech-losu-katarzyna-michalak-174943u

Cena:molicka bajkoterapia, gra o tron ebook, id16 test, książka braci collins, robert makłowicz książki, psychologia sadowa, słowotwórstwo test online, zachowania nieetyczne, usmiech losu, utopia dla realistów, nie zaczęło się od ciebie pdf, coben mistyfikacja, michel houellebecq serotonin, 21 lekcji na xxi wiek mobi chomikuj, jan parandowski książki, spartakus książka, michajło duda, niemiłośc, wojna w blasku dnia księga 2, medycyna chińska w praktyce, joseph conrad lord jim…