28010

28010

25: https://woblink.com/ebook/coreczka-kathryn-croft-28010u

1

:

Cena:


Młode wino. O owocach Ducha Świętego

Autor: Wilfrid Stinissen

Gdy nieustannie koncentrujemy się na tym. co powinniśmy zrobić. a zapominamy o tym. co otrzymaliśmy. wywracamy wszystko do góry nogami. Zapominamy. że życie chrześcijańskie nie jest pracą do wykonania. lecz przede wszystkim darem do przyjęcia. Otrzymaliśmy nowe życie. aby je przeżyć; młode wino. aby je wypić. To jest naszym podstawowym i w zasadzie jedynym celem. Ufajmy bardziej Duchowi Świętemu niż własnym możliwościom.

W Młodym winie Stinissen OCD przeprowadza czytelnika przez dziewięć rozdziałów: Miłość. Radość. Pokój wewnętrzny. Cierpliwość. Życzliwość. Dobroć. Wierność. Pokora i łagodność. Opanowanie. W ten sposób pomaga znaleźć odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące sposobu myślenia. odczuwania i postępowania; m.in.: Czy istnieje możliwość. żeby człowiek już tutaj. na ziemi. mógł żyć jak w niebie? A jeżeli odpowiedź brzmi „tak”. to jak takie życie wygląda? Czy mam w sobie nadzieję na życie wieczne? Jak silna jest moja wiara? Czy świadomie kroczę za Jezusem. będąc uważnym na działanie Ducha Świętego?

Jak pisze autor: „Nigdy nie będziesz zawiedziony. jeśli zawierzysz się Duchowi. On poprowadzi cię w świat wolności. Teresa z Ávili bardzo lubiła ten werset psalmu: „rozszerzyłeś me serce” (dilatasti cor meum) (Ps 119.32). uznając. że dokładnie wyraża on to. co czuła. gdy nawiedził ją Bóg. Liturgia przypisuje jej to. co Pismo Święte mówi o Salomonie: „Bóg dał jej mądrość i rozsądek nadzwyczajny oraz rozum nieogarniony [latitudinem cordis] jak piasek na brzegu morza” (1 Krl 5.9 Wulgata).Duch rozszerza cię i czyni prawdziwie nowym (por. Ap 21.5)”.

Dzięki tej książce. która w całej pełni czerpie z chrześcijańskiej mistyki. spotykamy się z wyzwaniem dającym wolność. Korzystajmy z tego daru!

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.9


ISBN

9770041490703: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/tischner-mistrzowskie-rekolekcje-z-eckhartem-janusz-poniewierski-jozef-tischner-piotr-sikora-29046u

Cena: Józef Tischner


Grochów

Autor: Andrzej Stasiuk

Opowiadania.

O babce. która wierzyła w duchy. o starym psie. pisarzu z Izdebek i przyjacielu. z którym złaził Grochów i przejechał pół Polski — Stasiuk pisze o umieraniu i namacalności życia. o materialności wspomnień. o bliskości śmierci i jej wiecznej niedostępności. Bury kot zwija się w kłębek w cieple stygnącego ciała starej suki. babka. „cała w czerni. szczupła i spokojna”. przechodzi do świata. który zawsze był obok. Guścio choć niewiele już może powiedzieć. złośliwie pluje pestkami. A przyjaciel. „odlatując przez komin”. przynosi zapach pociągu do Łupkowa. dzikich jabłoni na ulicy Makowskiej i chłodnej wiosny w portowym Piranie. Cztery opowiadania Andrzeja Stasiuka to boleśnie piękna opowieść o śmierci. o zwyczajnej kropce na końcu życia.

‚Kiedyś

32.5: https://woblink.com/ebook/dziedzictwo-templariuszy-steve-berry-27617u

Cena:


Korek czy zakrętka?

Autor: Michał Bardel

Jak kupić dobre wino. ile go nalewać do kieliszka. jak łączyć wino z jedzeniem. jak rozpoznać chorobę korkową i czy wypada lubić słodkie wina?

Michał Bardel – mistrz i znawca wina. potrafiący w prosty sposób przekazywać wiedzę o nim. prezentuje pełen anegdot praktyczny przewodnik. z którego dowiemy się: Dlaczego dawniej kobiety przyłapane na piciu wina były karane na równi z cudzołożnicami? Czy szlachetne tokaje powstają ze spleśniałych winogron? Dlaczego na etykietach win jakościowych nigdy nie znajdziemy określenia ‚półwytrawne”?

To elementarz dla wszystkich. którzy lubią wino. ale niewiele wiedzą na jego temat.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 36.99zwiadowcy 13 pdf, brejdygant szadź, agonia pdf, nieodparta pokusa, randy gage, systemy informatyczne zarządzania, jestem żoną szejka pdf za darmo, tajemnice 20 wieku, ss nowy początek, mikrologia, normalni ludzie sally rooney, katarzyna puzyńska rodzanice, teoria urbanistyki w projektowaniu i planowaniu miast pdf, sławomir mrożek opowiadania, tomas halik książki, diagnoza w socjoterapii…