Kamienne biografie 2

Kamienne biografie 2

Autor: Przemysław Słowiński

Barwne opowieści o niezwykłych budowlach. które były tłem lub sceną ważnych wydarzeń historycznych. jak chociażby słynna Bastylia w Paryżu. Niektóre z nich są kojarzone z kultowymi postaciami kultury. jak np. moskiewski Teatr na Tagance czy dom Anny Frank w Amsterdamie. Z racji swych walorów architektonicznych część z nich znajduje się na liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. jak np. Tower of London. Kryterium wyboru autora rzadko jednak jest uroda obiektu. ale raczej ciekawa postać czy historia. która z danym budynkiem się kojarzy.

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 24.9


Opowieść o dwóch miastach

Autor: Karol Dickens

Akcja utworu rozgrywa się od 1775 roku aż do rewolucji francuskiej. Opowiada o losach Francuza Karola Darnaya i Anglika Sydneya Cartona. na tle dwóch miast – Paryża i Londynu.

Jarvis Lorry i Łucja Manette przybywają z Anglii do Francji. aby uwolnić uwięzionego w Bastylii doktora Manette. ojca Lucie. Został on niesprawiedliwie uwięziony przez rodzinę markiza St. Évremonde’a. ponieważ był świadkiem morderstwa. którego dokonali oni na ubogim rodzeństwie.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 6.9


1

:

:

Cena:bosonogi gen, władysław tatarkiewicz historia filozofii pdf, 41 dni nadziei online pl, weteran katy regnery pdf, gombrowicz ferdydurke pdf, anna wacławik-orpik, diakow, oskarżyciel whitney g, korona kłamstw pdf, czarna reka, chemia żywności pdf, trening twórczości nęcka, matematyka klasa 4 sprawdziany, irydion pdf, anselm grun książki, j pieter, tajne akta obozu herosów, dragon age inkwizycja poradnik, szydełko dla początkujących, kliniczna medycyna sportowa pdf, jak motyl, andre stern, andrzejak karolina, złe spojrzenie, domniemanie niewinności niewinna pdf, orzeł biały marcin przybyłek chomikuj, mobi czy epub na kindle, stanisław lem szpital przemienienia, e książki za darmo, stanisław po angielsku…