Złączeni Zemstą

Złączeni Zemstą

Autor: Cora Reilly

Piąty tom serii okrzykniętej najlepszą zagraniczną serią mafijną!

Był jej karą. Losem gorszym niż śmierć.

Nikt nie wie. jak naprawdę ma na imię. Mówią na niego Growl. ale za plecami nazywają go Bękartem. Na gardle ma bliznę. której pochodzenia nikt nie zna. W jego spojrzeniu nie ma niczego ludzkiego. Bardziej przypomina zwierzę niż człowieka i nawet w szeregach mafii budzi strach.

Po tym. jak ojciec Cary okrada swojego szefa. bossa mafii w Las Vegas. drogi Cary i Growla się przecinają. Falcone oferuje Growlowi dziewczynę w podziękowaniu za jego usługi. I tak Bękart. który zawsze dostawał resztki. zostaje wyróżniony.

Cara jest jego i może z nią zrobić. co zechce.

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe

Cena: 15


Przyszłość ludzkości

Autor: Michio Kaku

Autor bestsellerowej ‚Przyszłości umysłu’ wkracza na niezbadane obszary astrofizyki. sztucznej inteligencji i nowoczesnej techniki. by przedstawić zapierającą dech w piersiach wizję naszej przyszłości w kosmosie i ostatecznego celu ludzkości.

Światowej sławy fizyk i futurolog. profesor Michio Kaku. roztacza przed nami niezwykle szczegółową i przekonującą wizję rozwoju ludzkości prowadzącego do powstania samowystarczalnej cywilizacji w przestrzeni kosmicznej. Przewiduje. że kolejne odkrycia w dziedzinie robotyki. nanotechnologii i biotechnologii pozwolą nam przystosowywać obce światy do naszych potrzeb i budować rozwijające się prężnie miasta na Marsie i innych ciałach Układu Słonecznego.

Profesor Kaku zabiera nas w podróż poza Galaktykę. a nawet poza nasz Wszechświat. rozważając najbardziej kontrowersyjne zagadnienia współczesnej nauki.

Zaraźliwy entuzjazm autora i jego dogłębne zrozumienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie lotów kosmicznych sprawiają. że podróż z profesorem Kaku jest dla wszystkich czytelników jego książki emocjonującą i inspirującą wyprawą do przyszłości. w której ludzkość znajdzie dla siebie w końcu upragnione miejsce pośród gwiazd.

Michio Kaku – jeden z najbardziej prominentnych i szanowanych uczonych naszych czasów. współtwórca teorii strun. piastuje katedrę fizyki na City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: ‚Fizyki rzeczy niemożliwych’. ‚Wizji’. ‚Wszechświatów równoległych’. ‚Hiperprzestrzeni’. ‚Fizyki przyszłości’. ‚Kosmosu Einsteina’ i ‚Przyszłości umysłu’. a także licznych podręczników akademickich i prac naukowych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.9


Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski

Autor: Andrzej Chwalba

Jaka byłaby teraz Polska. gdyby zwrotnice dziejów ustawiono inaczej?

Kto mógł odmienić losy naszego kraju. a kto tego nie zrobił?

Autor bestsellerowych książek historycznych i jego alternatywna historia Polski

Nasze „tu i teraz” jest sumą wyborów i zdarzeń sprzed lat. Ta zasada obowiązuje zarówno w przypadku jednostek. jak i całych narodów. Czasami warto zastanowić się. jak wyglądałoby polskie „dziś”. gdyby wydarzenia z przeszłości przybrały inny bieg.

Jakie byłoby nasze państwo bez rozbicia dzielnicowego i sprowadzenia Krzyżaków?

Czy dynastia Jagiellonów okazała się dla Polski źródłem wielkości czy nieszczęść?

A może pod władzą Habsburgów nasz kraj stałby się częścią paneuropejskiej potęgi?

Czy Polska mogła uniknąć rozbiorów?

Wybitny i ceniony historyk. prof. Andrzej Chwalba. z epickim rozmachem. wizjonerstwem. ale i właściwą sobie naukową precyzją kreśli fascynującą panoramę alternatywnych losów Polski. Opierając się na swojej rozległej wiedzy. prowadzi czytelnika przez świat. który – z powodu takich. a nie innych decyzji i okoliczności – nigdy nie stał się polityczną rzeczywistością. choć był realnym jej wariantem. W tej intelektualnej podróży towarzyszy mu dziennikarz Wojciech Harpula. który w wielu momentach inspiruje. ale i prowokuje do coraz odważniejszych odpowiedzi na pytanie „co by było. gdyby?”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Burka w Nepalu nazywa się sari

Autor: Edyta Stępczak

Mówi się. że rozpacz jest czarna. a codzienność szara. W Nepalu nie widuje się często tych odcieni. tu życie jest kolorowe. W hipnotyzującym ulicznym tłumie uwagę przykuwają wielobarwne sari. jeden z tradycyjnych kobiecych strojów. jakże inny od noszonej przez Afganki bezkształtnej burki. która jest dla nas symbolem uciemiężenia kobiet.

 

Tymczasem życie Nepalek niewiele różni się od życia muzułmanek. Pod grubszą warstwą pozorów i piękniejszą szatą kryje się bardzo podobna rzeczywistość.

Reportaż Edyty Stępczak to przejmująca opowieść o współczesnych nepalskich kobietach. które nie chcą już żyć w tradycyjnym. patriarchalnym społeczeństwie i – stawiając na szali swoje bezpieczeństwo. zdrowie. a często nawet życie – próbują zmieniać zar

33: https://woblink.com/ebook/zjazd-absolwentow-guillaume-musso-joanna-pradzynska-156243u

Cena:


ISBN

9788381784092: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/narzeczona-na-dluzej-monika-serafin-193257u

Cena:ślepowidzenie peter watts, napraw sie ksiazka, kauzacja, michal balucki, marek panfil, venture capital pdf, maciej sosnowski pierwsza miłość, iwona czaja, piotr głuchowski, finanse behawioralne pdf, chmielarz wyrwa, danuta myłek, aksionow, juliuszslowacki, możesz wyleczyć choroby autoimmunologiczne pdf, testy gimnazjalne z biologii, książę (utwór), sigmund freud, penelope douglas corrupt, paul eckman, chłopi drzewo genealogiczne, wojownicy spod znaku magicznej perły filmweb…