Ja. Cezar. i ekipa z Kapitolu

Ja. Cezar. i ekipa z Kapitolu

Autor: Schwieger Frank

Uwaga. nadchodzą Rzymianie! I ich historia opowiedziana całkiem inaczej.

Starożytni Rzymianie są oburzeni na współczesnych ludzi i ich nudne półkłamstwa na temat rzymskich lat świetności. Nareszcie Romulus. Cezar i Kleopatra oraz ich przyjaciele dochodzą do głosu i mogą opowiedzieć całą prawdę o sobie samych.

Z tej książki dowiesz się między innymi: dlaczego Romulus zawsze jest taki wściekły? Jak to się stało. że kilka hałaśliwych gęsi uratowało Kapitol? Jakim cudem Kleopatra dobrowolnie pozwoliła owinąć się w zakurzony dywan? I dlaczego dwóch najlepszych przyjaciół musiało stanąć przeciwko sobie w walce gladiatorów?

Cezar & spółka na żywo i bez ogródek opowiadają o swoich przygodach.

Oryginalne. zabawne. ułatwiające zapamiętywanie przedstawienie historii starożytnego Rzymu. Dodatkowo ekstraquiz. W świetnym tłumaczeniu Emilii Skowrońskiej.

Frank Schwieger – historyk specjalizujący się w historii antycznej. Pracuje w szkole jako nauczyciel historii.

Wydawnictwo: Papilon

Cena: 31.92


Ślub jak z bajki

Autor: Jennie Lucas

Tess Foster zawsze marzyła o romantycznej miłości i ślubie jak z bajki. Gdy na przyjęciu. na którym pracowała jako kelnerka. poznała Stefano. poczuła. że to ten jedyny. i spędziła z nim noc. Rano Stefano zniknął. a Tess dziewięć miesięcy później urodziła jego dziecko. Po pewnym czasie spotyka go przypadkowo na gali. Stefano Zacco di Gioreale. książę z Sycylii. zszokowany wiadomością. że jest ojcem. postanawia wziąć odpowiedzialność za syna i oświadcza się Tess. Lecz ślub bez miłości to nie to. czego Tess pragnie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Podręczny słownik języka koptyjskiego

Autor: Albertyna Dembska

Podstawą pracy są przekłady różnorodnych tekstów z epoki wczesnochrześcijańskiej. zachowanych głównie w dialekcie bohairskim (obecnie języku liturgicznym kościoła koptyjskiego w Egipcie) i w dialekcie saidzkim.

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 27.32


Ja. ZEUS. i ekipa z Olimpu

Autor: Schwieger Frank

Księga o przyjaźni greckich bogów i bohaterów.

Już dość tego. na miłość boską! Od niemal 3000 lat ludzie opowiadają sobie Bóg wie jakie historie o greckich bogach i herosach. Najwyższy czas. aby prawda ujrzała światło dzienne. Od A jak „Achilles” do Z jak „Zeus”: najsłynniejsze podania greckiej mitologii – opowiedziane bez ogródek przez samych bogów i bohaterów!

Dlaczego wielki bohater Achilles biega w damskich ciuchach. a Apollo tak namiętnie przytula drzewa? Co królowa piękności Afrodyta i złote jabłko mają wspólnego z koniem trojańskim? Dlaczego Ariadna nazywana jest „beksą z Naksos”? I jaką w tym wszystkim rolę gra Zeus? Oto opowieści z pierwszej ręki. opowiedziane słowami samych bohaterów tej książki.

Dwadzieścia cztery opowieści z życia największych greckich bogów. bogiń. herosów i heroin. Każda z historii poprzedzona jest żartobliwą i wnikliwą ankietą o bohaterze. jego pochodzeniu. cechach charakteru. rodzinie. sympatiach. antypatiach oraz ulubionych zajęciach.

Oryginalne. zabawne. wierne klasycznym podaniom. a przy tym ułatwiające zapamiętywanie przedstawienie mitologii greckiej. W świetnym tłumaczeniu Emilii Skowrońskiej.

Frank Schwieger – historyk specjalizujący się w historii antycznej. Pracuje jako nauczyciel historii z dziećmi.

Wydawnictwo: Papilon

Cena: 31.92czechow śmierć urzędnika, jaśkowski neuronauka poznawcza, nie ma światła w ciemności, mckenzie książka pdf, rozszczep wargi, zbiór zadań z rachunkowości z rozwiązaniami pdf, ziemia przeklęta, dotknięcie anioła, rodzina kościuszko wykop, krwawe więzy paradise pdf, masaz synkardialny, historie kryminalne, winden elektrownia atomowa, zagoi sie, epub książki…