154020

154020

32: https://woblink.com/ebook/teraz-zasniesz-c-l-taylor-anna-dobrzanska-154020u

1

:

Cena:


Wydawnictwo

Filia: Format

205384

https://woblink.com/product-publication/download/205384/epub: 1

Cena:


Na skraju załamania

Autor: B.A. Paris

JEŚLI NIE MOŻESZ UFAĆ NAWET SOBIE. TO KOMU MOŻESZ WIERZYĆ? 

DESZCZOWA NOC. GŁUCHE TELEFONY I TO OKROPNE POCZUCIE WINY…

 

Wszystko zaczęło się tamtej nocy. W lesie.

 

Cass Anderson nie zatrzymała się. by sprawdzić. czy siedząca w zaparkowanym na leśnej drodze samochodzie kobieta nie potrzebuje pomocy. Teraz nieznajoma nie żyje. Od tamtej feralnej nocy Cass nie może się pozbierać – regularnie powtarzające się głuche telefony mącą jej spokój. a ona sama czuje. że nieustannie jest obserwowana. Nawet najmniejszy dźwięk przyprawia ją o przyspieszone bicie serca i ciarki. Nękana wyrzutami sumienia zaczyna miewać kłopoty z pamięcią. Coraz częściej nie może sobie przypomnieć. czy zażyła lekarstwa. jaki kod odblokowuje alarm. gdzie zaparkowała samochód. dlacz

1:

Cena:


W cieniu Everestu

Autor: Magda Lassota

„Niektóre kraje mają ropę. Nepal ma Everest”

Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni. profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia. sławy i pieniędzy. łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko. a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię. każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami. wrażeniami. ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze.

Co roku setki wspinaczy przybywają do Nepalu. by podjąć próbę wejścia na najwyższą górę świata. Magda Lassota postanowiła dowiedzieć się. kim są ci ludzie: co ich motywuje. o czym marzą. czego się boją. Dzięki porywającym historiom i niezwykłym fotografiom zabiera nas w świat E

29.9: https://woblink.com/ebook/maz-przez-zasiedzenie-marta-obuch-162802u

Cena:


Przedziwna śmierć Europy

Autor: Douglas Murray

Dlaczego Stary Kontynent popełnia samobójstwo?

Spadająca stopa urodzin. masowa imigracja oraz pielęgnowanie braku zaufania do siebie i nienawiści do własnych wartości składają się na to. że Europejczycy nie potrafią wystąpić we własnej obronie ani oprzeć się kompleksowym przemianom swojego społeczeństwa. które w końcu doprowadzą do jego unicestwienia.

Książka Murraya jest nie tylko analizą realiów demograficznych i politycznych. ale również bardzo osobistą relacją naocznego świadka autodestrukcji kontynentu. Przedziwna śmierć Europy zawiera reportaże z podróży po całym kontynencie. o miejscach. do których migranci przybywają i do których ostatecznie trafiają. a także tych. które ich nie akceptują.

Na każdym etapie Murray cofa się o krok. aby objąć spojrzeniem szersze kwestie. które mogą doprowadzić do upadku kontynentu europejskiego. od atmosfery masowych ataków terrorystycznych po stopniową erozję naszych wolności. Autor podejmuje takie tematy jak rozczarowująca porażka multikulturalizmu. wolta Angeli Merkel w kwestii migracji. brak repatriacji i zachodnia fiksacja na punkcie poczucia winy. Murray jeździ do Berlina. Paryża. Skandynawii. na Lampedusę i do Grecji. wszędzie odkrywając chorobę. która toczy europejską kulturę od środka. a także słuchając historii ludzi. którzy przybyli z dalekich krajów do Europy.

 „Jest to niezwykle ważna książka. której treść powinni poznać wszyscy ludzie mający wpływ na bieg wydarzeń w tym krytycznym dla historii Europy okresie”.

Sir Roger Scruton

Jeden z największych bestsellerów literatury faktu w Europie tego rok.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


1

:

:

Cena:


Honor

Autor: Lene Wold

Prawo obowiązujące w Jordanii bywa bezwzględne wobec kobiet. a surowa obyczajowość sprawia. że w rolę sędziów nierzadko wcielają się bliscy. Nic dziwnego. skoro seks przedmałżeński sprowadza hańbę na całą rodzinę kobiety. która dopuściła się nierządu. Jedynym sposobem na przywrócenie utraconego honoru jest zabicie cudzołożnicy – matki. siostry. córki. Dotyczy to nie tylko związków przedmałżeńskich. ale również gwałtów czy relacji homoseksualnych. A jeśli kobieta. która czuje się zagrożona. zwróci się do służb publicznych po pomoc. najprawdopodobniej „dla ochrony” trafi do więzienia. zaś oprawcy pozostaną bezkarni.

Norweska dziennikarka Lene Wold na przykładzie historii Rahmana. Aiszy i Aminy próbuje zrozumieć. co kieruje Jordańczykami. którzy w XXI wieku wciąż kultywują krwawą tradycję honorowych zabójstw. Starszą córkę ojciec zamordował z powodu jej związku z kobietą. młodsza miała zginąć za ukrywanie prawdy o siostrze i tylko cudem uniknęła śmierci. Autorka z niezwykłą otwartością. bez krzywdzących stereotypów wysłuchuje zarówno sprawcy. jak i siostry ofiary. Narażając życie. poszukuje odpowiedzi na pytanie: co kieruje ojcem. który zabija ukochane dzieci?

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.78elektryczne i elektroniczne wyposażenie pojazdów samochodowych, bogowie i herosi, wiedźmin 1-8, hp kamień filozoficzny, spellforce mulandir, wołanie w górach pdf, kodeks pracy z komentarzem pdf, diuna ebook, katarzyna krzan, erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów pdf, dynastia miziołków pdf za darmo, diabelski eliksir, statystyka w zarządzaniu, wakefield szczepienia, wszystko za everest pdf, okularnik bonda pdf, fenomen facebooka…