Oblicza propagandy PRL

Oblicza propagandy PRL

Autor: Tomasz Leszkowicz

Komunistyczna Polska była niezwykłym krajem. Rządziła w nim partia. która nie miała szans na wygranie wyborów. Jego granice gwarantowała Moskwa. powszechnie znienawidzona przez obywateli. Choć był to kraj robotników. to właśnie do nich najczęściej strzelano na ulicach. Te absurdy starała się ukryć wszechobecna propaganda.

Propaganda była dobra na wszystko. Atakowała wrogów systemu. tłumaczyła „przejściowe trudności” albo mobilizowała do działania. Wytrwale opisywała teraźniejszość. przeszłość i przyszłość. Tak w latach stalinowskich. jak i w epoce Jaruzelskiego była powszechna. Nigdy wcześniej i nigdy później nie miała takiego znaczenia w dziejach Polski.Uśmiechamy się widząc kroniki filmowe z tego okresu albo toporne hasła na transparentach. Ale przez kilka dekad

:

Cena:


ISBN

9788364846885: Wydawnictwo

Format

13.7: https://woblink.com/ebook/projekt-zdrowie-anders-hansen-carl-johan-sundberg-29064u

Cena: Carl Johan Sundberg


Karuzela

Autor: Paulina Świst

Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. Czasem otumania i ogłupia. Zupełnie jak seks. albo jeszcze bardziej.

Dwoje młodych adwokatów. Piotr i Olka. przyjaźni się od studiów. Są uwikłani w kompletnie nieudane małżeństwa: mąż Oli jest hazardzistą z upodobaniem rozpuszczającym jej pieniądze. żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Między Olką i Piotrem nawiązuje się romans. który jeszcze bardziej komplikuje ich i tak trudną sytuację. Żeby była jasność: żadne z nich nie jest kryształowe. Olka ma problem z używkami. Piotr wyjątkowo łatwo ulega wdziękom kręcących się wokół niego dziewczyn. Łączy ich nie tylko uczucie. ale także chęć zrobienia wielkich pieniędzy. Korzystając z prawniczej wiedzy i kontaktów w przestępczym półświatku rozkręcają karuzelę po

:

Cena:


Na krańce świata

Autor: Norman Davies

Azerbejdżan. Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kuala Lumpur. Singapur. Mauritius. Tasmania. Nowa Zelandia. Teksas. Nowy Jork. Madera i Frankfurt. Co łączy te wszystkie miejsca?

Oczywiście podróż. I to nie byle jaka. ale dookoła świata. Nie byle jaki jest też podróżnik – wybitny historyk i pisarz Norman Davies.

Na globie oglądanym przez Normana Daviesa znajdują się kontynenty fascynujących historii. Na kartach książki poznajemy urzędniczkę paszportową z Azerbejdżanu i teksańskich ranczerów; dzieje pirackiego wybrzeża. dziś jednego z najbogatszych krajów świata. i losy hinduskich maharadżów; popłyniemy w rejs na Tasmanię i przejedziemy się rikszą ulicami Dehli.

Efekt zapiera dech w piersiach. To nowy sposób opowiadania globalnej historii i spojrzenia na Europę.

:

Cena:pociagi pod specjalnym nadzorem, nawiedzony hotel, robert greene sztuka uwodzenia, niegrzeczne dziewczyny, oczy ciemności dean koontz, joseph conrad jądro ciemności, współczesna gospodarka światowa, pacjentka ksiazka, 100 najlepszych kryminałów, my perspectives 2, kobieta bez makijażu, prawoznawstwo pdf, genetyka sprawdzian odpowiedzi, dziewczyny z dubaju ebook, rosyjski pdf, powtórzenie matematyka egzamin gimnazjalny…