Spotkajmy się w muzeum

Spotkajmy się w muzeum

Autor: Anne Youngson

W pewnym wieku życie pozbawione jest piękna i uroku – tak przynajmniej myśleli Tina i Anders. Oboje są po sześćdziesiątce. jedno straciło żonę. drugie najlepszą przyjaciółkę. Zapomnieli o pragnieniach i przestali żywić nadzieje na nowy początek.

Do czasu… Gdy z pozoru nic nieznacząca korespondencja przeradza się w pragnienie bliskości i zrozumienia. Otwierają się przed sobą – opowiadając o swojej codzienności. rodzinie. pracy. ale i pasjach. sztuce. muzyce i przyrodzie. Listy Tiny i Andersa są przenikliwe. dowcipne. szczere i pokazują. jaką radość może dać spotkanie dwóch ciekawych osobowości. Niepostrzeżenie. z nieznajomych stają się bliskim przyjaciółmi.

Ta powieść to pochwała miłości i życia. a także niespodzianek. jakie nam ono przynosi!

„Absolutnie piękna opowieść o stracie i wyborach życiowych. których dokonujemy”

– „Daily Mail”

Anne Youngson. zanim zajęła się pisarstwem. przez wiele lat pracowała na stanowiskach kierowniczych w branży samochodowej. Pomagała licznym organizacjom dobroczynnym. była m.in. przewodniczącą Writers in Prison Network. wspierającej twórczość literacką w więzieniach. Mieszka w Oxfordshire. jest zamężna. ma dwoje dzieci i dwoje wnuków.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99


Kim jesteśmy skąd przyszliśmy

Autor: David L. Reich

Prawdziwy naukowy thriller. Genomika i statystyka pozwalają pokazać. jak seks i walka o władzę kształtowały nasze dzieje. Te historie mogłyby wpędzić w kompleksy scenarzystów „Gry o tron” […] Musimy na nowo nauczyć się mówić o genetycznych różnicach i podobieństwach między różnymi populacjami. a książka Reicha bez wątpienia jest ważnym wstępem do takiej dyskusji. „Nature” 

Dzięki kopalnemu DNA możemy na nowo napisać historię naszego gatunku (i neandertalczyków przy okazji). Genomy zmarłych przed tysiącleciami Homo przynoszą nam wciąż nowe niespodzianki. Książka Kim jesteśmy. skąd przyszliśmy ukazuje skalę tych zmian. „The Atlantic”

W ciągu zaledwie pięciu lat badania nad kopalnym DNA c

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788324168590: Wydawnictwo

Format

29.8: https://woblink.com/ebook/mama-kazala-mi-chorowac-gregory-julie-kar

Cena: Wiesław Marud


Analiza matematyczna dla ekonomicznych kierunków studiów

Autor: Dorota Pekasiewicz

Podręcznik akademicki zawiera rozważania teoretyczne. przykłady o charakterze matematycznym i ekonomicznym oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Przeznaczony jest dla studentów z różnych kierunków ekonomicznych i o różnym stopniu zaawansowania wymagań matematycznych.

Zagadnienia wstępne zawierają elementy logiki. teorii mnogości i topologii. Przedstawione są tu także zbiory liczb rzeczywistych i zespolonych oraz relacje. W kolejnych rozdziałach zaprezentowane są ciągi liczb rzeczywistych i punktów z wielowymiarowych przestrzeni rzeczywistych. rzeczywiste funkcje jednej i wielu zmiennych oraz rachunek różniczkowy w tym zakresie. ciągi funkcji rzeczywistych. szeregi liczb rzeczywistych i funkcji rzeczywistych oraz rachunek całkowy r

:

Cena:


ISBN

9788380880726: Wydawnictwo

Format

17.45: https://woblink.com/ebook/rachunkowosc-zarzadcza-anna-szychta-justyna-dobroszek-przemyslaw-kabalski-147621u

Cena: Justyna Dobroszek


Niewidzialne życie

Autor: Martha Batalha

Powieść Marthy Batalha przywołuje na myśl książki Isabel Allende i Eleny Ferrante.

Jest błyskotliwa. sugestywna. przesycona brazylijskim duchem. napisana z ciepłą ironią i dystansem. O autorce mówi się. że jest nadzieją najnowszej literatury brazylijskiej i nową mistrzynią opowiadania.

To historia dwóch sióstr. które dorastają w latach 40. XX wieku w Rio de Janeiro i nieustannie podejmują próby. by rola żony i matki nie była jedyną rolą w ich życiu.

Eurídice jest młodsza i poważniejsza. a Guida starsza. pewna siebie i zdeterminowana. by pójść własną drogą.

Pewnego dnia Guida ucieka z domu i zrywa kontakty z rodziną. Życie jednak nie szczędzi jej rozczarowań. Wkrótce sama musi zatroszczyć się o siebie i swoje dziecko.

Eurídice stara się być dobrą

27.9: https://woblink.com/ebook/mezczyzna-bez-winy-i-wstydu-krystyna-romanowska-wojciech-kruczynski-148226u

Cena: Wojciech Kruczyński


Wydawnictwo

Harlequin: Format

148354

https://woblink.com/product-publication/download/148354/epub: 1

Cena:rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej, ostatni zjadacz grzechu, bogdan tosza, pani bukowa książka, zarządzanie projektami metodyki, kolorowanki do druku barbie i sekret wróżek, wypożyczalnia książek, dziady cz.2 pdf, w rytmie passady pdf, materska-sosnowska, testament kazimierza wielkiego, projekt: prawda, książka karolcia, histerie rodzinne, oskar i pani roza ebook, katarzyna olubińska, ciupek, sarmacki, stiglitz ekonomia sektora publicznego…