Miesiąc z komisarzem Montalbano

Miesiąc z komisarzem Montalbano

Autor: Andrea Camilleri

Komisarz Montalbano. sympatyczny. nieco nerwowy detektyw. samotnik. erudyta i smakosz. tym razem jako bohater trzydziestu opowiadań – po jednym na każdy dzień miesiąca. Wielbiciele talentu Andrei Camilleriego zapewne z radością się przekonają. że okazał się on także mistrzem krótkiej formy. Wszystkie historie odznaczają się prostą. logiczną konstrukcją. zaskakującą nieoczekiwanymi zwrotami akcji i oryginalnymi puentami. Bez względu na to. czy chodzi o morderstwo. przestępczy proceder czy zbrodnicze zamiary. pod czujnym okiem komisarza wydarzenia ujawniają swoją drugą stronę. na pozór skrzętnie ukrytą. Mamy tu więc serię prawdziwych perełek. prozatorskich miniaturek. które wytrzymują porównanie z podobnymi utworami Poego. Chestertona czy Simenona.

Wydawnictwo: Ofi

Cena:


:

:

Cena:


Dachołazy

Autor: Katherine Rundell

Wszyscy myślą. że Sophie jest sierotą. Rzeczywiście. nie potwierdzono. aby jakakolwiek kobieta ocalała z wraku. który opuściła Sophie. dryfując w futerale po wiolonczeli przez kanał La Manche. Sophie jednak pamięta widok matki wzywającej pomocy. Jej opiekun mówi. że to niemal niemożliwe. aby jej matka wciąż żyła. jednak „niemal’ oznaczało. że taka możliwość istniała. Dlatego kiedy nadszedł list z opieki społecznej. z którego wynikało. że grozi jej sierociniec. Sophie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Uciekła do Paryża. aby odnaleźć matkę. wyposażona w jedną jedyną wskazówkę – adres lutnika. który wykonał wiolonczelę. Kim są tytułowe dachołazy i czy pomogą jej odnaleźć mamę?

 

Książka – zwycięzca nagrody „Blue Peter Book Award”. „Waterstones Children’s Book Priz

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Miłość czy gra pozorów?

Autor: Abby Green

Leonora Flores de la Vega ma zawrzeć małżeństwo z Lazarem Sanchezem. które jemu zapewni wstęp do arystokratycznych elit. a jej rodzinie – finansowe wsparcie. Jednakże podczas przyjęcia zaręczynowego zjawia się dziewczyna. która oznajmia. że jest w ciąży z Lazarem. Leonora odwołuje ślub i ucieka z sali. Przy wyjściu spotyka Gabriela Ortegę. który pomaga jej przedostać się przez tłum paparazzi i zabiera ją do swojego apartamentu. Gabriel – przystojny i bogaty arystokrata – zawsze jej się podobał. lecz nigdy nie zwracał na nią uwagi. Gdy następnego dnia się jej oświadcza. Leonora jest zdumiona i zarazem szczęśliwa. Nie przychodzi jej do głowy. że Gabriel prowadzi własną grę…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


ISBN

9788381471596: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/skazany-na-zlo-adrian-bednarek-135724u

Cena:


Dość katolipy!

Autor: Ks. Jan Kaczkowski

Z tej książki dowiesz się dlaczego Matka Boska Częstochowska nie lubi się z Matką Boską Licheńską. co to jest duchowlanka i kim jest Doda Pendolino. Zrozumiesz dlaczego większość ludzi w Polsce źle wymawia słowa „Szczęść Boże” i dlaczego profesjonalizm w Kościele to obowiązek a nie opcja dodatkowa.

 

Ta książka to osobiste. bezpośrednie. powiedziane z charakterystycznym humorem i jedne z ostatnich słów ks. Jana Kaczkowskiego.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 28.99rozgrywka bartek marcinkowski, zabójczy pocisk chomikuj, tygodnik powszechny pdf, sex god, zemsta ubiera sie u prady, witold rybczyński, małżeństwo doskonałe, bts i ja, karolina walkowiak, lila dmochowska, sex love książka, dzieci z bullerbyn rozdział 1 pdf, tradycje chin, niesadze, pani kebab, chłopcy z ferajny książka, demian pdf, najlepsze książki 2020, kamienie na szaniec audiobook, tatuażysta z auschwitz chomikuj mobi, srebro koloidalne borelioza…