Tłuczki

Tłuczki

Autor: Wiśniewska Katarzyna

Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Wincenty Kazalicz to emerytowany pracownik Politechniki Wrocławskiej. projektował mosty kolejowe. Niegdyś był zapalonym turystą dzielącym góry na setki małych paseczków. a także wielbicielem osobliwie przyrządzanego tatara. Czytelnik pozna losy rodziny Kazaliczów – córki Wincentego Marii. wnuczki Łucji i drugiego zięcia Andrzeja. byłego księdza.

„…ważny. bo dotykający sedna. głos w sprawie władzy. rodziny. przemocy. patriarchatu i KościołaKościoła.

Wchodząc w świat Tłuczków. […] długo ulegamy złudzeniu. że Wiśniewska leciutko zaledwie dotyka wymienionych tematów. To zmyłka: przemilczenia są celowe. a fragmentaryczność narracji to przemyślana strategia. Autorka konsekwentnie. krok po kroku. buduje duszny klimat. żebyśmy na sam koniec

20: https://woblink.com/ebook/lekcje-kwitnienia-katarzyna-pochmara-balcer-144004u

Cena:


Margret

Autor: Frid Ingulstad

Siedziba królewska w Haukaby. lato roku 1077.

Magnus Berrføt. syn Olafa Kyrre i Tory Jonsdatter. w przeciwieństwie do swego ojca okazał się człowiekiem porywczym i rozmiłowanym w wojnach. By zagwarantować pokój między Norwegią i Szwecją doprowadzono do jego małżeństwa z Margret. córką szwedzkiego króla Inge. Szesnastoletnia Margret. ambitna i rozważna mimo młodego wieku. obiecuje sobie wiele po tym małżeństwie zawartym bez miłości. Szybko jednak się okazuje. że jej życie nie będzie usłane różami. Gdy traci już wszelką nadzieję. nieoczekiwany splot wydarzeń sprawi. że i dla niej wreszcie zaświeci słońce…

Wydawnictwo: NordiPress

Cena: 17.9


ISBN

9788378598114: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/tryzub-imperial-ed-danyluk-145243u

Cena:


Enrico Fermi. Ostatni człowiek. który wiedział wszystko. Życie i czasy ojca ery atomowej

Autor: David N Schwartz

Kompletna biografia genialnego i charyzmatycznego fizyka i wynalazcy. Enrico Fermiego.

W 1942 roku zespół z Uniwersytetu Chicago dokonał. czegoś. czego nie udało się osiągnąć nikomu wcześniej: doprowadził do zainicjowania jądrowej reakcji łańcuchowej. Jednym z głównych autorów tego przełomu był Enrico Fermi. Doskonale zorientowany w meandrach fizyki klasycznej i mechaniki kwantowej oraz znakomicie radzący sobie zarówno z teorią. jak i z doświadczeniami. Fermi był w istocie ostatnim człowiekiem. który wiedział wszystko – przynajmniej o fizyce.

Z biografii wyłania się portret złożonej osobowości i nietuzinkowego człowieka. który należał do włoskiej Partii Faszystowskiej oraz brał udział w Projekcie Manhattan. a w annałach historii zapisał się jako jeden z największych naukowych mentorów. Książka Enrico Fermi. Ostatni człowiek. który wiedział wszystko. opierając się na nowych materiałach archiwalnych i unikalnych wywiadach. odsłania niezwykłe życie giganta XX-wiecznej fizyki.

Schwartz zręcznie przekazuje nam estetyczne piękno poglądów Fermiego bez zbędnego zagłębiania się w nieistotne szczegóły. – „Economist”

Dotychczas ukazały się już inne opisy życia i twórczości Fermiego. jednak nowy portret tego naukowca autorstwa Davida N. Schwartza jest pierwszą szczegółową biografią opublikowaną od czasu śmierci Fermiego w 1954 roku. Schwartz. opierając się na wybranych źródłach. bardzo sprawnie opowiada tę historię… – „New York Times Book Review”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9


31.9

https://woblink.com/ebook/iskra-broadway-alice-145353u: https://woblink.com/product-publication/download/145353/epub

:

Cena:antoni malczewski maria pdf, demille, ustawa o ochronie konsumentów, ksiazki w pdf, namietny pocalunek, marketing nieruchomości, rubacha metodologia badań nad edukacją pdf, tygodnik powszechny pdf, pies baskervillów audiobook, pieśń jutra chomikuj, audiobooki za free, aleksandra kossakowska, gwiazdor laurelin paige pdf, anna łajming, pokusa erin pdf, the disaster artist henry…