Prokrustowe łoże Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne

Prokrustowe łoże Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne

Autor: Nassim Nicholas Taleb

Zbiór przezabawnych i niezwykle trafnych aforyzmów autora bestsellera Czarny łabędź. w którym autor w zaskakujący sposób demaskuje nasze społeczne iluzje.

Tytuł ksiąz ki wywodzi się z mitologii greckiej – okrutny zbo j Prokrust „udoskonalał” swoich gos ci na specjalnym posłaniu. rozciągając ich lub przycinając im kon czyny. Ta metafora znakomicie oddaje stosunek Nassima Taleba do aroganckich skutko w ubocznych wspo łczesnej cywilizacji – podporządkowywania ludzi technologii. obarczania rzeczywistos ci winą za niedopasowywanie się do modeli ekonomicznych. wynajdywania przez koncerny farmaceutyczne choro b w celu sprzedaz y leko w. sprowadzania inteligencji do czegos . co moz na przetestowac prostym formularzem. i wpajania społeczen stwom. z e stałe zatrudnienie nie jest formą niewolnictwa.

Posługując się wyjątkowym połączeniem ciętego dowcipu i przekonującej mądros ci. Taleb rozwiewa. jedną po drugiej. nasze iluzje. kontrastując klasyczne wartos ci. takie jak odwaga. elegancja i erudycja. z największymi dolegliwos ciami wspo łczesnos ci. jak twardogłowie. kołtuneria i pretensjonalnos c .

„Krystaliczne samorodki mys li Taleba przypominają autonomiczne. ezoteryczne wiersze”.

„Financial Times”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 28


Comedy Queen

Autor: Jenny Jägerfeld

Nagroda dla najlepszej książki dla dzieci.

Nagroda Szwedzkiego Radia dla najlepszej książki dla dzieci.

Nominacja dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży.

 

Sasha ma dwanaście lat. Marzy o tym. by zostać królową śmiechu. By zostać Comedy Queen. Jej mama często mawiała. że niektórzy ludzie mają funnybones. czyli zabawne kości. Dzięki temu rozśmieszanie innych przychodzi im z łatwością. Tyle że mama Sashy już nie żyje.

 

Comedy Queen to cudowna opowieść o miłości. odwadze. tęsknocie i śmiechu. Wzruszająca. zabawna i doskonała. Jenni Jägerfeld jest w Szwecji uważana za współczesną Astrid Lindgren i nie ma w tym porównaniu ani odrobiny przesady. Przekonajcie się sami!

 

Trudny problem potraktowany del

15.95: https://woblink.com/ebook/wszystkie-moje-klamstwa-ewa-kleszcz-jess-ryder-204427u

Cena:


ISBN

9788395763212: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/dotyk-szamana-milcarz-arun-203284u

Cena:


:

:

Cena:łapicki dzienniki, peter singer etyka praktyczna pdf, andrzej zybertowicz książki, geopolityczne uwarunkowania bezpieczeństwa polski, mapa nieba książka, mroczna przepowiednia, obsesja helen hardt, czarna owieczka jan grabowski audiobook za darmo, ćwiczenia duchowe ignacy loyola pdf, wola sensu, andrzej selerowicz, w domu jak w raju, zderzenie cywilizacji pdf, otylia jędrzejczak książka, chyłka kasacja książka, infp…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin