Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność. Część 2

Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność. Część 2

Autor: Mateusz Będkowski

Tym razem poznamy burzliwe losy polskich podróżników. odkrywców i zesłańców – nieprzeciętnych ludzi. którzy wyruszyli do nieznanych krain i odległych lądów. Byli wśród nich m.in. sandomierski książę-krzyżowiec. niezwykła lekarka. a także urodzeni na Pomorzu towarzysze kapitana Cooka. Autor przenosi nas do świata zadziwiających wypraw i wielkich odkryć. które przeszły do historii.

To druga część bestsellerowego e-booka „Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność”. przygotowanego staraniem portalu Histmag.org. Powinna przypaść do gustu zarówno miłośnikom wieków średnich i nowożytności. jak i literatury przygodowej. Historie ówczesnych poszukiwaczy przygód czyta się niejednokrotnie niczym dobrą powieść awantur

7.9: https://woblink.com/ebook/wielcy-zapomniani-dwudziestolecia-czesc-3-pawel-rzewuski-15149u

Cena:


Capo

Autor: Julita Sarnecka

Klara Bishop pracuje jako dziennikarka śledcza w gazecie „New Orleans Globe”. Obecnie przygotowuje artykuł dotyczący rodziny mafijnej Santini. na punkcie której od lat ma obsesję. Kierują nią osobiste pobudki. Jest przekonana. że członkowie tej rodziny mieli coś wspólnego ze śmiercią jej ojca policjanta.

Podczas zbierania materiałów kobieta wpada na trop Vincenta Santini. od lat żyjącego w ukryciu capo dei capi. Mężczyzna dostaje informację. że ktoś może ujawnić jego tożsamość. Teraz planuje dowiedzieć się czegoś więcej o wścibskiej dziennikarce. zanim wyda na nią wyrok. Spotyka się z kobietą. podszywając się pod inwestora.

Oboje nie zdają sobie sprawy. że łączy ich więcej. niż sądzą. a tajemnice z przeszłości uderzą w nich z ogromną siłą.

Wydawnictwo: Wydawn

Cena:


Nieśmiertelni

Autor: Vincent V. Severski

W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym. na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek. a szpiegów nie ma tam. gdzie ich szukasz.

Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji daleko poza granice kraju. Dostają niezwykle trudne zadanie. Jadą do Teheranu. by zapobiec konfliktowi zbrojnemu na skalę światową. Niestety wszystko zaczyna się komplikować. Czy Konrad i Sara wygrają wyścig z czasem i uratują życie swoich ludzi?

Tymczasem na politechnice w Sztokholmie zostają brutalnie zamordowane cztery osoby. Do gry wraca inspektor Gunnar Selander. który wraz z genialną hakerką Harriet Berghen i naczelnik wydziału ds. zwalczania terroryzmu Lindą Lund mają rozwiązać tę zagadkę. Śledztwo jest jednak zbyt trudne. by poradzili sobie z nim sami. Rozpoczynają arcytrudną rozgrywkę ze światem szpiegów i zdrajców.

W Moskwie dochodzi do cichego zamachu stanu. Michaił Popowski. chcąc wspomóc spiskowców. wyjeżdża do Sztokholmu na ostatnią misję. Jagan wraz ze swoim oddziałem podąża za Aminą na Kaukaz.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 24.99giaur pdf, www woblink com, turbulence whitney g pdf, bukała pdf, piotr semka żona, stiega larsson, jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały pdf, remember me forever pdf, tajemnice przodków pdf, konflikt z izraelem, miasto szczęśliwe montgomery, wielki następca, ciemna materia i dinozaury, einstein wiara, psychologia rozwojowa pdf, pokolenie ikea pdf, gimnastyka podstawowa, genetyka sprawdzian 3 gimnazjum, modlitwa o wschodzie slonca, teoria postkolonialna, e-book za darmo, optyka zadania gimnazjum pdf, nefrytowa szpilka, 365 dni za darmo…