Tygodnik Powszechny Polska Żydowska

Tygodnik Powszechny Polska Żydowska

Autor: Opracowanie zbiorowe

Dlaczego tak trudno wypowiedzieć te dwa proste słowa? Dlaczego tak trudno o związanych z nimi tematach pamiętać i dlaczego nie można o nich zapomnieć? Jak brzmią klasyczne już teksty o Zagładzie i polskiej współodpowiedzialności za nią. o antysemityzmie i antyjudaizmie? Jak rozmawiać o Auschwitz. Jedwabnem. Kielcach czy Marcu’68. ale też o tych zdarzeniach ze wspólnej historii. które dają nadzieję na przyszłość? Jakie są miejsca. w których fatalizm nieporozumień i wrogości wydaje się przełamany. a prawda o przeszłości ma charakter terapeutyczny?

Choć wszystkie te pytania unosiły się nad nami podczas pracy nad „Polską Żydowską”. mam nieodparte wrażenie. że to wydanie specjalne „Tygodnika” powinno się obyć bez żadnych wstępów. Z jednej strony nie ma co tłu

30.9: https://woblink.com/ebook/lisy-lucy-jones-adam-pluszka-171078u

Cena:


Akuszer Bogów

Autor: Aneta Jadowska

Wszystko. w co wierzyła. okazało się kłamstwem. Nie wie już. kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych tożsamości. a teraz na niczym nie zależy jej tak mocno. jak na poznaniu tej prawdziwej.

Zdradzona przez najbliższych. ścigana przez płatnych zabójców i nękana przez domagające się uwagi duchy przeszłości. rusza do kolebki wszystkich strachów – do magicznej Norwegii. gdzie wszystko się zaczęło.

Tam czekać będą na Nikitę ludożercze trolle. boskie pszczoły. niespuszczające jej z oka kruki i tajemniczy Akuszer Bogów. Odpowiedzi oczywiście też – ale czy takie. jakich oczekuje?

Jedno jest pewne: nie będzie to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł.

***

Tajemnice przeszłości. polowanie na berserka i surowe skandyn

31: https://woblink.com/ebook/zamki-na-piasku-20-obrazkow-z-zycia-dziennikarza-konrad-piasecki-138163u

Cena:


Stanisław August

Autor: Stanisław Cat-Mackiewicz

…my. Polacy. nie znosimy właściwych ludzi na właściwych miejscach. My nie lubimy naczelników. szefów. wodzów inteligentnych. Nawet na prezesów naszych stowarzyszeń. stronnictw. organizacji z radością wybieramy ludzi niebojowych. to znaczy pozbawionych indywidualności. Kult poczciwego durnia jest jedynym powszechnie uznanym kultem w Polsce.

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 12fighting temptation pdf, w pamiętniku zofii bobrówny książka, dawida ozdoby, marek żmigrodzki, człowiek symbol, wyznanie maski, jadwiga rudnicka, nic o mnie nie wiesz, jean jacques rousseau umowa społeczna, slownik polsko ukraiński, jugosławi, grzywocz, paweł górecki, colleen coble, czek bez pokrycia, bloodline: uśpione zło, akademicka kraków, jak uczyć się szybciej i skuteczniej, sartany, krzysztof prendecki…