Zatrudnianie niepełnosprawnych. młodocianych i emerytów korzyści dla pracodawcy

Zatrudnianie niepełnosprawnych. młodocianych i emerytów korzyści dla pracodawcy

Autor: Praca zbiorowa

Osoby niepełnosprawne należą do grupy pracowników szczególnie chronionych przepisami prawa. Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą czerpać z tego tytułu wiele korzyści. ale muszą liczyć się również z obowiązkami wobec niepełnosprawnych podwładnych. Pracodawca musi pamiętać o dodatkowych uprawnieniach pracowniczych tych osób. obejmujących np. normy czasu pracy czy dodatkowy urlop wypoczynkowy.

Nawiązanie współpracy z osobami niepełnosprawnymi może być sposobem na obniżenie kosztów pracy. Pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną. może bowiem starać się np. o:

• zwrot kosztów adaptacji pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych. w szczególności ponies

:

Cena:


Katalizmy. które zmieniały obraz Ziemi

Autor: Piotr Kotlarz

(…) Pisząc o zmianach klimatycznych natrafiamy na kolejną trudność w ich przedstawianiu. gdyż skala zmian klimatycznych na różnych obszarach była odmienna. z tego powodu nie sposób. moim zdaniem. określić jakiejkolwiek jego cykliczność w skali globalnej. Z opisywanymi w tej książce kataklizmami wiążą się też tzw. „wielkie wymierania” gatunków istniejących na Ziemi. Mając. dzięki rewolucji informacyjnej. którą zawdzięczamy wynalazkowi Internetu. dostęp do aktualnych badań i mogąc dokonać pewnych porównań. zauważyłem. że teorie tzw. „wielkiego wymierania” obarczone są efektem tzw. „spłaszczenia”. Nie wiedząc wcześniej o całej serii kataklizmów wiązaliśmy wymieranie z tym lub innym kataklizmem i ujmowaliśmy je globalnie. często zawężając czas ich

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 34.99


Banita

Autor: Joseph Conrad

‚Banita’ to powieść Josepha Conrada. wybitnego angielskiego pisarza polskiego pochodzenia.

Utwór ma wiele wspólnego z pierwszą powieścią Conrada “Szaleństwo Almayera”. opisuje niektóre znane z poprzedniego utworu postaci i wydarzenia. choć akcja rozgrywa się kilkanaście lat wcześniej.

Bogaty kupiec. kapitan Lingard. kolejny raz ratuje z opresji oszusta i byłego pirata. Willemsa. Gdy Willems był nastolatkiem właśnie Lingard ocalił go od śmierci głodowej. Mimo długów wdzięczności Willem zdradza swego dobroczyńcę.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 19.49


ISBN

9788366494961: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/powroccie-do-mnie-lynn-austin-203357u

Cena:


Jerychonka

Autor: Maria Rodziewiczówna

Malarka Magda Domontowna po latach spędzonych na studiach we Francji i Włoszech wraca do Krakowa. Tam spotyka Filipa. również malarza. przyjaciela sprzed lat. Obecnie mężczyzna jest bez pamięci owładnięty uczuciem do pięknej baronowej i zdaje się nie dostrzegać. że w jej oczach jest tylko pionkiem. nic nieznaczącą zabawką. Magda stara się pomóc Filipowi odzyskać zdrowe zmysły. Jednak wygląda na to. że jej działania skazane są na porażkę…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


Kredyt kupiecki. Ryzyko i sposoby jego ograniczania

Autor: Maria Sierpińska

W warunkach kryzysu gospodarczego kondycja finansowa wielu przedsiębiorstw znacznie pogorszy się w związku ze wzrostem ryzyka w obrocie gospodarczym. wzrostem bezrobocia i ograniczonym popytem na produkty i usługi. W takiej sytuacji gospodarczej. chcąc utrzymać się na rynku. wyprzedzić konkurencję. przedsiębiorstwa często prowadzą ryzykowną politykę kredytu kupieckiego. Wydłużają terminy płatności faktur. niezbyt dokładnie badają ryzyko kredytowe i narażają się na straty. Nieracjonalna polityka kredytu kupieckiego jest jedną z istotnych przyczyn upadłości zarówno dawców. jak i biorców tego kredytu.

Aby zapobiec takim sytuacjom. przedsiębiorstwa muszą prowadzić działania ograniczające ryzyko związane z kredytem handlowym. Wdrażane przez nich strategie z

:

Cena:


A&S

Autor: Krzysztof Spadło

Na kartach powieści ‚A & S’ Krzysztof Spadło snuje historię o losach bohaterki. która jest znana miłośnikom więziennej epopei ‚Skazaniec’. Autor zabiera czytelników w podróż. wiodącą przez gąszcz ludzkich emocji i uczuć. W dobitny sposób przedstawia również zmagania i trudy emigracyjnej egzystencji oraz rodzinne relacje. które czasami bywają bardzo skomplikowane.

‚A & S’ to pełna wzruszeń opowieść. Lektura momentami chwyta za serce i zmusza odbiorcę do głębszych refleksji nad sensem życia. które nieuchronnie zmierza w ramiona śmierci.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kago

Cena: 32pan romantyczny pdf, colleen hoover too late pdf, twardy zawodnik, 622 upadki bunga pdf, wit urban, john elder robison, wynagrodzenia pdf, koronawirus zagrożenie, powiem wam jak zginął, lj smith książki, game of thrones ebook, vi keeland walka pdf, książka o 2 wojnie światowej, przewieszenie mróz pdf, kosogłos książka, intp osobowość, sońska, ognista królowa, dwupunkt książki, polityka fiskalna w polsce jej charakterystyka oraz ocena…