Samotny podróżny. Opowieść o Mikołaju Koperniku

Samotny podróżny. Opowieść o Mikołaju Koperniku

Autor: Broszkiewicz Jerzy

Mikołaj Kopernik był – jak powszechnie wiadomo – wielkim uczonym. który dokonał przełomowego odkrycia w dziedzinie astronomii. Miał też znaczące osiągnięcia jako prawnik. urzędnik. dyplomata. lekarz. kartograf. ekonomista i filolog. Mało znane jest jednak jego życie prywatne czy pozanaukowe. I temu właśnie tematowi poświęcona jest ta książka. Jest ona napisana w formie powieści. Powieści interesującej. o wartkiej akcji. dobrze napisanej.

Ze wstępu. Bieg naszych dziejów ukształcił w polskiej świadomości określony wzór bohaterstwa. Za jego miarę uznaliśmy przede wszystkim czyn militarny. Ale chyba czas po temu. by w powszechnej świadomości przywrócić właściwe. a nawet główne miejsce innemu wzorowi bohaterstwa i innej niż żołnierska odwadze. Czas

4.49: https://woblink.com/ebook/potwarz-anton-czechow-201947u

Cena:


Nadzieja od nowa

Autor: autor zbiorowy

Nadzieja od nowa

Świąteczny minibook miesięcznika „Znak” powstał. by zamknąć pełen niepokojów i obaw annus horribilis. jakim był 2020 rok. rozmową o sprawach najważniejszych – przyjaźni. miłości. duchowości i nadziei.

Teksty do tego wydania wybieraliśmy w czasie rewolucji zachodzących w rozmaitych obszarach życia społecznego. Trwający wciąż Strajk Kobiet sprawił. że poczucie wspólnotowości kobiet przybrało na sile. Atmosfera solidarności obecna jest również w rozmowie z Justyną Czechowską i Julią Fiedorczuk. które opowiadają Annie Marchewce o potędze przyjaźni. podkreślając. jak ważnym doświadczeniem jest budowanie więzi między kobietami.

Ten rok był także wyjątkowy pod względem relacji. Lockdown w pewnym stopniu zweryfikował prawdę o naszych więzach z

:

Cena:


ISBN

9788381037266: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/swiat-na-winnych-szlakach-tomasz-prange-barczynski-203269u

Cena:


Jezu. ratuj!

Autor: Joanna Bątkiewicz‑Brożek

Odkąd lepiej poznaliśmy życie i cuda ojca Dolindo Ruotolo. zastanawiamy się. w jaki sposób ten skromny i kruchy fizycznie kapłan znosił codzienne krzyże. ból. zniewagi i niesprawiedliwe oskarżenia.

Joanna Bątkiewicz‑Brożek. autorka bestsellerowej biografii ojca Dolindo. w najnowszej książce rozważa wypełnione cierpieniem życie kapłana z Neapolu w świetle aktu zawierzenia Jezu. Ty się tym zajmij!. Odwołując się do licznych świadectw. przypomina. że przylgnięcie do Jezusa jest dla nas jedyną drogą ratunku podczas szalejących wokół burz.

W książce znajdziesz modlitwy mistyka z Neapolu. Zawierz i módl się. by doświadczyć łask. jakimi obdarzony został ojciec Dolindo.

Wydawnictwo: Esprit

Cena: 29.9książki górskie, współczesne konflikty, ludzie ze złota książka, tajna wojna churchilla, w syberyjskich lasach, książki ks pawlukiewicza, operacje reagowania kryzysowego nato. istota, bartel embriologia, mikroekonomia zalega, 365 dni ebook za darmo, opiekunka po angielsku, dr leszek pietrzak, wirus blacklist, dna moczanowa lekarz, więcej czerwieni pdf, peter drucker książki, chłopiec z latawcem pdf, mudry książka…