Zimowe róże

Zimowe róże

Autor: Bartłomiej Biesiekirski

Szukający finansowego wsparcia biznesmen i pobity mężczyzna z parku. który. chociaż bezdomny. to ubrany drogi garnitur. przypadkowo spotykają się na wrocławskim brzegu Odry. Trudno o dwóch mniej do siebie podobnych ludzi. W trakcie rozmów zaczynają dochodzić do wniosku. że mają ze sobą więcej wspólnego. niż można było sądzić. Nawet jeżeli wszystko. co wspominają. jest nieprawdopodobne i niepokojące. Bo przecież malejący z dnia na dzień lekarz. klinika położnicza. w której rodzą się dzieci identyczne jak dwie krople wody. czy kościół o którym nikt nie słyszał. to nie miało prawa się zdarzyć… A może jednak musiało?

Powieść została wyróżniona w konkursie Wrocławskiego Domu Literatury ‚Proza nieobca 2019’.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 29.99


Portret

Autor: Nikołaj Gogol

Andriej Pietrowicz Chartkov jest młodym. utalentowanym. ale ubogim artystą. Pewnego dnia dokonuje dziwnej decyzji. inwestycji. która w teorii nie ma żadnego sensu – zakupuje obraz. tak bardzo magiczny i realistyczny. warty każdych pieniędzy. nawet tych ostatnich… Dzięki któremu zmieni się dosłownie wszystko. Jednak za jaką cenę?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


Mniemania

Autor: Kruszona Włodzimierz

Kołobrzeg. lato 2018 roku. Mieszkańcy kamienicy w uzdrowiskowej części miasta tworzą małą. lokalną społeczność. Wojciech. starszy nauczyciel. gości na wakacjach ukochaną wnuczkę. Lidkę. Po sąsiedzku mieszkają Julia i Mateusz – rodzice malutkiego Felka. oraz Beata i Andrzej – małżeństwo przechodzące kryzys. Ich pogrążony w nieszczęśliwej miłości syn Darek jest niespełnionym pisarzem pracującym w muzeum historycznym. U dozorczyni Danuty na przepustce z więzienia przebywa syn Janek.

Sąsiedzi codziennie się mijają. rozmyślają o sobie i oceniają nawzajem. Pozostają jednak uwięzieni we własnych wyobrażeniach. Spotykają się i rozmawiają. ale prawie wszyscy są samotni. Każdy skrywa jakieś tajemnice. czegoś się wstydzi. coś kombinuje. za czymś tęskni.

Czytelnik zagłębia się w myśli. motywy działań. namiętności i lęki bohaterów. Ich barwną różnorodność odzwierciedla język. Niekiedy wulgarny i dosadny. kiedy indziej ociera się o styl naukowy.

Mniemania to powieść o samotności. Utwór błyskotliwy. wstrząsający i na pewno bardzo oryginalny.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Rewizor

Autor: Nikołaj Gogol

“Rewizor” to komedia Nikołaja Gogola. rosyjskiego pisarza. poety. dramaturga. Jednego z najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej.

Wydarzenia rozgrywają się na prowincji. Do pewnego miasteczka dociera wieść. że przybędzie tam rewizor – wysoki rangą urzędnik. Na mieszkańców pada blady strach. Chcą wypaść jak najlepiej podczas inspekcji. a każdy z nich ma coś na sumieniu. W każdej chwili gotowi na przybycie rewizora. biorą za niego zwykłego człowieka – Chlestakowa. Nie chcą słuchać tłumaczeń. Wbrew swojej woli Chlestakow staje się dla nich dygnitarzem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 7.49


https://woblink.com/product-publication/download/203017/epub

1:

:

Cena:1 pułk lotnictwa myśliwskiego, ortopedia duttona chomikuj, kto wiatr sieje książka, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko opinie, marcin wyrwał, zbiór zadań fizyka gimnazjum pdf, achille mbembe, psychologia i zycie zimbardo, jesper juul twoje kompetentne dziecko, serce europy, eleanor porter, remigiusz mróz ebook, świat po apokalipsie, skorupiak planktonowy, rozmowy z bogiem audiobook, karolcia tekst, leon kruczkowski niemcy pdf…