U brzegów jazzu

U brzegów jazzu

Autor: Leopold Tyrmand

‚Leopold Tyrmand. prekursor jazzu w Polsce. odpowiada na pytanie: co to jest jazz! Książka ta nie ma charakteru ani formy podręcznika. leksykonu lub jakiegokolwiek vademecum w sprawach jazzu. Ma charakter eseju wypełnionego rozważaniami. zawierającego nieco informacji i dużo zupełnie osobistych impresji. Jest pochyleniem się nad problemem. Zagad¬nienie rozlewa się szeroko. obejmuje obszar ogromny. omy¬wa różne dziedziny współczesnej kultury. wiąże się niero¬zerwalnie z codziennością — tak jak obyczaj i sztuka prze¬nikają się we współczesności ze zjawiskiem trudnym i so¬cjologicznie mało zbadanym. a zwanym na co dzień życiem rozrywkowym. Czy książka ta odpowie generalnie na pytanie: co to jest jazz? Chyba nie. chociaż jej ambicją jest zawarcie i przeka¬zanie czytelnikowi pewnego kompendium. Powstaje jednak zagadnienie. czy w ogóle można na takie pytanie odpowie-dzieć. ‚

Wydawnictwo: MG

Cena: 24.9


Stulecie Winnych

Autor: Ałbena Grabowska

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed wybuchem   wojny światowej. a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Czerwiec  1914 roku. Podczas porodu bliźniaczek – Marii i Anny – umiera ich matka. Stanisław Winny. ojciec nowo narodzonych dziewczynek. opłakuje ukochana żonę. patrząc z lękiem w przyszłość  – ma bowiem pod opieka nie tylko bliźniaczki. ale również dwóch synów. Bracia Stanisława oraz jego rodzice. Bronisława i Antoni. jednoczą swoje siły w obliczu tragedii.  Kilka tygodni później nadchodzą kolejne dramatyczne wydarzenia – pewnego upalnego lipcowego dnia wybucha wojna…   Długie lata   wojny światowej i epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają ród Winnych. Tym bardziej cenią oni pokój i dobrobyt. które niesie ze soba dwudziestolecie międzywojenne. chociaż los nadal nie szczędzi Winnym życiowych doświadczeń. Z rosnącym  niepokojem obserwują. jak wielkimi krokami nadchodzi kolejna wojenna zawierucha.

Wydawnictwo: Zwierciadło

Cena: 33.2


Podróż ludzi Księgi

Autor: Olga Tokarczuk

Debiutancka powieść laureatki Międzynarodowej Nagrody Bookera

Przeszło 25 lat po premierze ponownie w księgarniach

Tak swoją literacką podróż zaczynała Olga Tokarczuk

Francja. rok 1685. Król Słońce ustanawia katolicyzm jedynym legalnym wyznaniem. Grupy hugenotów przemierzają kraj. by dotrzeć na północ. gdzie mają nadzieję znaleźć nową ojczyznę.

Z okien karety banitom przygląda się grupa nietypowych podróżnych. zmierzających na południe. Porzucona przez narzeczonego kurtyzana Weronika. Markiz parający się alchemią. twardo stąpający po ziemi bogacz de Berle oraz Gauche — niemy woźnica z nieodstępującym go żółtym psem. Każde z nich opuściło Paryż z innego powodu. Ta podróż. momentami wręcz awanturnicza. może odmienić nie tylko ich losy. ale również dzieje całej ludzkości.

Oto w Pirenejach. ku którym zmierzają. w trudno dostępnym górskim wąwozie. w murach małego klasztoru od wieków ukryta jest Księga. Teraz ma szansę zaważyć na przyszłości świata. Tylko czy świat jest gotowy na to. by Księga została odnaleziona?

Młodzieńcza powieść. napisana 30 lat temu. jest prawdziwą kopalnią motywów. które Olga Tokarczuk rozwijała w swoich kolejnych utworach. zdobywając przy tym międzynarodowe uznanie i uwielbienie czytelników.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28


Bajki robotów

Autor: Stanisław Lem

Opowiadania wzorowane na mitach i ludowych przypowieściach spajają dwa obce sobie światy: feudalny i cybernetyczny. Śmiały eksperyment artystyczny jest – jak zazwyczaj u Lema – głęboko zakorzeniony w tradycji literackiej. a “Bajki robotów” zdobyły trwałe miejsce w dorobku europejskiej kultury. Opowiadanie “Jak ocalał świat” stało się kanwą dla Doodle’a. którym wyszukiwarka Google uczciła Lema w kilkunastu krajach świata. Wydanie uświetnione ilustracjami znakomitego grafika Daniela Mroza.

Wydawnictwo: Cyfrant

Cena: 10.95


Pozwól mi wrócić

Autor: B.A. Paris

Ona zniknęła

Fin i Layla. młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani. wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety. jego dziewczyny nigdzie nie ma.

On skłamał

Fin opowiada policji. o tym. co zdarzyło się tej nocy. Są tacy. co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Fin wie. że nie powiedział policji całej prawdy.

Nowe życie

Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz – w innym miejscu. z inną kobietą. I tak się akurat złożyło. że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają. Fin dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę. Ktoś podrzuca znaki kojarzące się jednoznacznie z Laylą. Ktoś wysyła mu maile. które doprowadzają go na skraj szaleń

34.9: https://woblink.com/ebook/mgla-marcin-ciszewski-33555u

Cena:buddyjska sztuka znikania, audiobook kamienie na szaniec cała książka chomikuj, katarzyna puzynska, nauka o dźwiękach, książki top 100, specnaz suworow, 365 dni audiobook, daniel kahneman pułapki myślenia pdf, milczące dziecko pdf, kroniki czarnej kompanii pdf, artur paszczak, streszczenie karolci szczegółowe, czytanie online, smierc nie istnieje, sandi lynn na zawsze pdf, woblink.pl, ksiązki online, testament mróz pdf, maffesoli, tomasz fiałkowski, joseph finder, zecharia sitchin książki, pocałunek zdrajcy pdf, niepokorny mężczyzna kristen ashley pdf…