Dawno temu na Dzikim Zachodzie

Dawno temu na Dzikim Zachodzie

Autor: Piotr Korczyński

Dawno temu na Dzikim Zachodzie nieprzypadkowo nawiązuje tytułem do słynnego spaghetti westernu Sergia Leone. Zawarte tu historie opowiadają o pogoni za marzeniem. która dla niektórych kończyła się odkryciem skarbu na cmentarzu. a dla innych. nawet częściej – samym cmentarzem. Dzieje amerykańskiego pograniczna. zwłaszcza XIX-wiecznego Dzikiego Zachodu. wciąż inspiruje historyków. filmowców czy pisarzy. Także w Polsce przeżywa swój renesans. tym bardziej że w historii Ameryki zapisało się wielu Polaków. nie tylko osadników przybywających tam „za chlebem”. lecz także żołnierzy i rewolwerowców. awanturników. po których zostały groby na teksańskich cmentarzach. a których rzadko wymienia się na kartach książek historycznych._x000D_ Książka dzieli się na trzy części: historyczną. filmową i suplement polski. Autor barwnie opisuje dzieje amerykańskiego pogranicza nie tylko w XIX wieku. W swojej opowieści cofa nas aż do czasów hiszpańskich konkwistadorów i misjonarzy. wykracza także poza granice dzisiejszych Stanów Zjednoczonych. Przedstawia losy znanych bohaterów. jak „apostoł Indian” Bartolomé de Las Casas. Geronimo. „Dziki” Bill Hickok czy Buffallo Bill. ale i tych mniej lub zupełnie nieznanych. w tym wielu postaci o polskich korzeniach. jak kondotier Krzysztof Arciszewski czy kawalerzyści cesarza Maksymiliana w Meksyku. a nawet… Henryk Sienkiewicz. Historia Dzikiego Zachodu to nie tylko historia mężczyzn. Na kartach książki pojawiają się i kobiety: amerykańska „dziewczyna z tatuażem” Olive Oatman i miłość polskiego rewolwerowca Helen Beulah-M’Rose._x000D_ W historii o amerykańskim pograniczu fakty splotły się nierozerwalnie z mitami. Autor opowiada nam także o tworzeniu się tych mitów i wrastaniu Dzikiego Zachodu w kulturę popularną. Western. powstały jako filmowy gatunek opowieści awanturniczej dziejącej się na Dzikim Zachodzie w połowie XIX wieku lub na przełomie XIX i XX wieku. jest charakterystyczny dla Stanów Zjednoczonych. stał się jednak tak popularny. że wybiegł daleko poza granice USA. Bez niego opowieść o zdobywaniu Dzikiego Zachodu nie byłaby pełna.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 49


ISBN

9788324070794: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/kiedys-po-ciebie-wroce-agata-czykierda-grabowska-151975u

Cena:


Podróże służbowe – praktyczne rozliczenia

Autor: praca zbiorowa

Podróż służbowa polega na wykonywaniu na polecenie pracodawcy zadania służbowego poza miejscowością. w której znajduje się stałe miejsce pracy pracownika lub w której znajduje się siedziba pracodawcy.

W przypadku kierowców podróżą służbową jest każde zadanie służbowe polegające na wykonywaniu. na polecenie pracodawcy. przewozu drogowego poza miejscowość siedziby pracodawcy albo innego miejsca prowadzenia działalności przez pracodawcę (w szczególności poza filię. przedstawicielstwo lub oddział). albo wyjazdu poza taką miejscowość w celu wykonania przewozu drogowego. Kierowcy w podróży służbowej. tak jak innym pracownikom. przysługują należności związane z wykonywaniem tego zadania służbowego.

Z tytułu podróży s

23.92: https://woblink.com/ebook/kasy-online-2019-praca-zbiorowa-153769u

Cena:


ISBN

9788380876583: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/zwinnologia-jaroslaw-rubin-wieslaw-grabowski-marek-naumiuk-153621u

Cena: Wiesław Grabowskigospodarka turystyczna definicja, himmler buchalter śmierci, księga wszystkich dusz tom 5, garnek złota, problemy ludzkości, bezuzyteczna pll, tadziu, gramatyka niemiecka pdf, pan tadeusz 13 księga, wyśpij się, pomnik cesarzowej achai tom 3, kosmetologia pielęgnacyjna, virginia woolf biografia, wieje na pustyni, diabeł wcielony książka, wałkowanie ameryki pdf, george orwell rok 1984, książki o ufo, obowiązki szlachty, mentalnie słownik, kurek turystyka…