Pytania bez odpowiedzi

Pytania bez odpowiedzi

Autor: Karolina Wasilewska

Hania Śliwińska jest nastolatką. która bardzo mocno przeżyła rozwód rodziców. Samotnie wychowywana przez zmagającą się z uzależnieniem matkę. dziewczyna znajduje ukojenie w spotkaniach z panią Stasią. starszą kobietą. którą się opiekuje. Ciężkie chwile i nieustannie pojawiające się problemy sprawiają. że Hania jest bardziej dojrzała emocjonalnie i samodzielna niż jej rówieśnicy. Ale najgorsze dopiero przed nią – wkrótce dwie najbliższe jej osoby trafią do szpitala. a ich losy zostaną powierzone Bogu i lekarzom…

Trudne życiowe decyzje. splątane rodzinne losy. tajemnice sprzed lat i pytania. na które nie zawsze można znaleźć odpowiedzi… Czy mimo piętrzących się przeciwności losu bohaterom uda się w końcu odnaleźć spokój ducha?

– Powiedziała mi.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Piękny

Autor: Agnieszka Kraśkiewicz

Ta historia jest jak najbardziej współczesna. współczesne są także jej wątki. Kariera przez łóżko? Nie tym razem. bo to banał. Tym razem przez wypadek. Nie codziennie ratuje się z opresji Pięknego. a jeszcze rzadziej ratuje mu się życie. Kopciuszek uratował księcia. czyli wszystko na odwrót.

 

Zamiast więc tradycyjnego Kopciuszka mamy onegdaj Pretty Woman. a zamiast Pięknej i Bestii mamy obecnie „Pięknego” i „bestię” w jednej osobie. Tym razem jest to mafijna. polsko-hiszpańsko-włoska wersja historii o dziewczynie znikąd i mężczyźnie pięknym niczym „książę z bajki” (stąd ksywka: „Piękny”).

 

Aby lepiej wczuć się w atmosferę otaczającą Natalię Karwowską. bohaterkę powieści Agnieszki Kraśkiewicz. wystarczy przywołać zapach perfum. jakich używa – Sì Armaniego –

20: https://woblink.com/ebook/ontologia-materializm-i-jego-granice-lagosz-marek-196087u

Cena:


Opowiadania

Autor: Selma Lagerlöf

“Opowiadania” to zbiór opowiadań Selmy Lagerlöf. szwedzkiej pisarki. laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

W skład tego zbioru wchodzą takie opowiadania jak:

Kopalnia srebra

W sali sądowej

Przygoda w Jerozolimie

Marsz weselny

Długowieczność papieża

Historya siostry Oliwii

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Dżinn

Autor: Graham Masterton

Strzeż się starych butelek. lamp i dzbanów!

„Słusznie powiedziane jest. iż prawdę często znajduje się w butelkach; lecz jeszcze słuszniejsze jest powiedzenie. że ze starych butelek pochodzą stare prawdy” (Dialekty Perskie).

Ze starożytnego naczynia uwolniony zostaje arabski demon. dżinn. Czy to za jego sprawą w tajemniczych okolicznościach giną strasznie okaleczeni ludzie…?

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Hłasko

Autor: Radosław Młynarczyk

Urodził się w 1934 roku w Szczakach. Zmarł w 1969 w Wiesbaden. Aż trudno uwierzyć. że żył tylko trzydzieści pięć lat. bo zdarzeniami z jego życia można by obdzielić kilka osób. Do tego jeszcze mistyfikacje. pozy i autokreacja. Marek Hłasko. ikona buntownika polskiej literatury. debiutował wcześnie i szybko zyskał rozgłos. Wiedział. jak wywołać zainteresowanie i podtrzymać uwagę. Znał wszystkich i wszyscy znali jego. Jego narzeczoną była Agnieszka Osiecka. jego opowiadaniami interesowali się filmowcy. wśród nich Has. Ford i Wajda. w jednej z ekranizacji zagrał Cybulski i Sonja Ziemann. przyszła żona pisarza. Był o krok od zrobienia kariery w Hollywood. dokąd pojechał. jak twierdził. za namową Polańskiego. Nie został jednak sławnym scenarzystą. Zyskał za to przyjaciół. wśród nich był Komeda.

Żył szybko i intensywnie. Wbrew woli stał się obywatelem świata. Wszystkie doświadczenia. nawet te najbardziej skrajne i tragiczne. z niewątpliwym talentem przekuwał w literaturę. Nieposkromiony temperament i wyobraźnia nie mieściły się jednak w samym pisaniu – w literacki mit przemieniał również swoje życie i to tak skutecznie. że uwierzono. że jest prostym chłopakiem z Marymontu.

Radosław Młynarczyk dekonstruuje legendę. demaskuje kreacje. obala mity. Tropi wątki autobiograficzne w utworach i odkrywa zmyślenia. które Hłasko wplótł w swój życiorys. Pokazuje. że zarówno prawda. jak i zmyślenia są tu równie pociągające.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9


ISBN

9788366013292: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/instastory-iva-hadj

Cena:


Wiersze wybrane

Autor: Grochowiak Stanisław

Obszerny wybór wierszy Stanisława Grochowiaka obejmujący utwory od jego debiutanckiego tomu „Ballada rycerska” z 1956 roku do „Bilardu”. wydanego w roku 1975. Zbiór ten zawiera wszystkie najlepsze i najbardziej znane wiersze poety w tym na przykład takie jak „Płonąca żyrafa”. „Tramwaj Wszystkich Świętych” czy „Do S…” („bunt nie przemija. bunt się ustatecznia”). 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Estymator

Cena: 13.65wydawnictwo politechniki rzeszowskiej, george lucas biografia, polowanie na czerwony październik książka, mit o prometeuszu audiobook, edmund wnuk lipiński, księgarnia ue katowice, korona na zawsze, zen filozofia, niewidzialna reka, agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży, łobocki pdf, krwawa róża, seks w samolocie, arnold lobel, elektroniczna biblioteka, dziennik cwaniaczka najnowszy, schopenhauer pdf…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin