Piernikajki. czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych)

Piernikajki. czyli toruńskie piernikowe bajki (niekoniecznie dla najmłodszych)

Autor: Katarzyna Kluczwajd

Co mają ze sobą wspólnego gender i toruńskie pierniki? Dlaczego w herbie miasta znalazł się klucz? Gdzie w czasach Kopernika kupowano najlepsze korzenne ciastka? Ile lukrodransów liczy piernigodzina? Kiedy słynne toruńskie wypieki służyły za lekarstwo? Kto i dla kogo wymyślił pierczyki. piaskowe i zygmunciki? Czy to prawda. że pierniki jedzono kiedyś jako dodatek do… karpia?

Na te i mnóstwo innych pytań odpowiada w swoich bajkach Katarzyna Kluczwajd. torunianka. historyczka sztuki. blogerka i pasjonatka gier językowych. Piernikajki. czyli toruńskie piernikowe bajki to 36 pełnych humoru krótkich opowiastek. ukazujących historię i legendy Torunia od bajkowo niecodziennej. a zarazem zaskakująco współczesnej strony.

Książka wyd

31: https://woblink.com/ebook/oczy-bestii-jan-niznikiewicz-141934u

Cena:


ISBN

9788363548902: Wydawnictwo

Format

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-czeslaw-milosz-

Cena:


PDF

142120: 40.4

https://woblink.com/product-publication/download/142120/pdf

:

Cena:


Wypracowania – Biblia „Najważniejsze zagadnienia cz. I”

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Biblia „Najważniejsze zagadnienia cz.I”

Opisy wypracowań:

Wyrażenia i zwroty wywodzące się z Biblii. W poniższym wypracowaniu wyjaśniono sens i pochodzenie wyrażeń i zwrotów biblijnych. które funkcjonują i są stosowane do dziś w języku potocznym. Wyjaśniono następujące hasła: jabłko Adama. kainowe znamię. żona Lota. zamienić się w słup soli. arka Noego. Sodoma i Gomora. wieża Babel. krzak gorejący. patriarcha. manna z nieba. miska soczewicy. Każdy zwrot został omówiony z osobna stąd całość może stanowić sprawdzian lub ściągę. Całość zawiera 557 słów.

Rodowód. czas powstania i podział Biblii. Poniższe wypracowanie zawiera wszystkie najważniejsze wiadomości na temat Biblii.

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-dwudziestolecie-miedzywojenne-praca-zbiorowa-142327u

Cena:


ISBN

9788363548940: Wydawnictwo

Format

4.9: https://woblink.com/ebook/wypracowania-boleslaw-prus-antek-praca-zbiorowa-142251u

Cena:paw krolowej, przestepstwa seksualne, układ idealny online, dziecięce dusze pdf, domino smierci, mróz wyrok chomikuj, sally hepworth, liu cixin, dzwonek chyłki, jeden dzień w starożytnym rzymie, psalmy stary testament, zaklęty, zawsze przy tobie, jacek karwowski, paulina świst sitwa…