Morderstwo w winnicy

Morderstwo w winnicy

Autor: M. L. Longworth

W trzeciej porywającej powieści z kryminalnej serii: „Verlague i Bonnet na tropie” miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni.

Właściciel winnicy Olivier Bonnard jest zdruzgotany. gdy odkrywa. że z jego piwnicy zostaje skradziony zapas bezcennego. starego wina. Wkrótce potem w Palais de Justice pojawia się Monsieur Gilles d’Arras. by zgłosić kolejne tajemnicze zaginięcie. Jego żona Pauline zniknęła. Madame zawsze była bardzo silną kobietą. ale w ostatnich tygodniach wałęsała się po mieście w kapciach i bez powodu wybuchała płaczem.

Kiedy pojawia się mistral i łagodzi upały późnego lata. komisarz Paulik odbiera pilny telefon od Bonnarda – właśnie odnalazł on Pauline d’Arras w winnicy. Martwą. Verlaque i Bonnet po raz kolejny prowadzą dochodzenie w ich jak dotychczas najbardziej skomplikowanej sprawie.

Urodzona w Kanadzie M.L. Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 r. Jej malownicze powieści kryminalne wydają się wręcz wyrastać z żyznej miejscowej ziemi. która nadaje się zarówno do uprawy winogron. jak i do grzebania ciał. Wiele wspaniałych widoków. wiele butelek wina… Trzeba wybaczyć czytelnikom. że kręci im się w głowie. „New York Times”

Ta uważana za kryminał powieść jest niezwykle zajmująca. Dynamika relacji między Verlakiem a jego dziewczyną fascynuje. Ale tym. co tak naprawdę czyni pisarstwo Longworth wyjątkowym. jest jej głęboka znajomość francuskiej historii. krajobrazu. kuchni. a nawet współczesnych kawiarni i restauracji… To niezwykle nastrojowy kryminał. w którym zawarty jest pokaźny ładunek wiedzy. Booklist

Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej. okraszona często zjadliwym humorem. z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne. „Denver Post”

Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla „Washington Post”. „Timesa” (Wielka Brytania). „Independent” (Wielka Brytania) i czasopisma „Bon Appétit”. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence. wydanego przez La Martinière w 2004 roku. Czas spędza w Aix. gdzie pisze. oraz w Paryżu. gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University.

W serii Verlaque i Bonnet na tropie ukazały się dotychczas:

Śmierć w Château Bremont

Morderstwo przy rue Dumas

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 27.9


ISBN

9788324053469: Wydawnictwo

Format

17.99: https://woblink.com/ebook/purezento-joanna-bator-33176u

Cena:


ISBN

9788381783262: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/nieidealnie-dopasowani-michaels-corinne-harlow-melanie-186654u

Cena: Harlow Melanie


ISBN

9788381785389: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kontrakt-jacksona-j-t-geissinger-207335u

Cena:


Projekt zdrowie

Autor: Anders Hansen

Włącz swoje nieaktywne geny i wyprodukuj morfinę na własny użytek – zalecają autorzy „Projektu zdrowie. Szwedzkiego poradnika inteligenta”. Carl Johan Sundberg i Anders Hansen ujawniają. jak świadomie wyćwiczyć ciało i umysł. 

W Szwecji nie brak harmonii w myśleniu o zdrowiu. Skandynawska mentalność pozwala poczuć smak prawdziwej wolności – w głowie i ciele. Porzućcie więc niespełniające obietnic. cudotwórcze kuracje. ale też kanapowy styl życia. Wcale nie trzeba być maratończykiem – przekonują Carl Johan Sundberg i Anders Hansen. Autorzy „Projektu zdrowie” obalają dziesiątki mitów. Dowodzą. że mylne jest wyobrażenie o niemądrym mięśniaku. bo aktywność fizyczna to inwestycja w rozwój logicznego i kreatywnego myślenia. Wyjaśniają też. jak przejście do autobusu może

27.9: https://woblink.com/ebook/prokurator-paulina-swist-29921u

Cena:


ISBN

9788380493889: Wydawnictwo

Format

18.65: https://woblink.com/ebook/gottland-mariusz-szczygiel-23791u

Cena:trzydziesta pierwsza pdf, samantha young to co najważniejsze pdf, w domu robaka, szlendak socjologia rodziny, dziewczyna z dubaju, kalicinska, formy i normy, anioł życia z auschwitz pdf, breaking rules gra rozpoczęta pdf, monika orłowska, dr dolittle audiobook, elektrotechnika i elektronika dla nieelektryków pdf, pocałunek zdrajcy pdf, wiosna urodziły się motyle chomikuj, jak ludzie dobierają się w pary, walden czyli życie w lesie pdf, ewa bartos, audiobooki…