Bajki i baśnie tom I

Bajki i baśnie tom I

Autor: Bracia Grimm

“Bajki i baśnie” Tom I to zbiór 22 wspaniałych opowieści spisanych przez Braci Grimm. Jednych z najsłynniejszych twórców bajek oraz baśni w historii literatury.

W tomie pierwszym znajdują się takie ponadczasowe bajki i baśnie jak Jaś i Małgosia. Biedny młynarczyk i Kotek. Odrobinka czy Duch we flaszce oraz wiele. wiele innych.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Ocalić przyszłość

Autor: Ireneusz Osłowski

Ekspedycja kosmiczna Geminidów dociera na kraniec galaktyki. gdzie zostaje zaatakowana przez złowrogą rasę Anunnaków. Zmuszona do lądowania na nieznanej planecie. dąży do naprawy statku. Potrzebuje do tego superciężkiego pierwiastka. Szybko wprowadza też swoją rewolucję naukową. technologiczną i społeczną wśród zamieszkujących ją plemion. Bunt wśród Anunnakich. pragnących utrzymać niewolnictwo i rządy na planecie. z dnia na dzień przybiera na sile. Tymczasem Kuk. młody dowódca zespołu III. wraz ze swoimi przyjaciółmi szuka sposobu. by nauczyć miejscowych wszystkiego. co wie jego rasa. oraz udowodnić im. że technologia może dać im szansę na lepsze życie. Wkrótce okaże się. że ta wyprawa kosmiczna to tak naprawdę walka o przyszłość – własną i miejscowych Ziemian…

<

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Przygody Sherlocka Holmesa. Część II. Angielski z Arthurem Conanem Doylem

Autor: Arthur Conan Doyle

To już II część przygód legendarnego detektywa Sherlocka Holmesa i jeszcze więcej opowiadań. Idealna propozycja dla osób lubiących poczuć dreszczyk emocji. W zbiorze znajduje się aż siedem następujących opowiadań: The Six Napoleons (Sześciu Napoleonów). The Three Students (Trzech studentów). The Second Stain (Druga plama). The Musgrave Ritual (Rytuał Musgrave’ów). The Noble Bachelor (Nobliwy kawaler). The Beryl Coronet (Diadem z berylami). The Resident Patient (Stały pacjent). W każdej historii pojawia się zagadka kryminalna – często skomplikowana i nietypowa – która zawszezostaje rozwiązana dzięki niezawodnym metodom Holmesa.

Opis serii:

Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi

19.9: https://woblink.com/ebook/paliwo-dla-dominacji-tomasz-grzegorz-grosse-202184u

Cena:


Na słoneczne południe

Autor: Florence Bell

Na słoneczne południe to historia młodej Angielki. która pragnie przeprowadzić się do Włoch. W wyniku zbiegu okoliczości i nie trafia jednak do Abruzji. lecz pod opiekę toskańskich przyjaciół. Okazuje się. że trzęsienie ziemi. które ją przywitało w Italii nie jest końcem jej przygody. ale dopiero początkiem wielkich zawirowań. 

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 15


Tamten świat

Autor: Marta Wyka

Najnowsza książka jednej z najbardziej znanych i docenianych polskich krytyków i badaczy literackich

Eseje Marty Wyki są próbą spojrzenia na świat idei. osobowości i tekstów. które kształtowały się w rzeczywistości powojennej. obciążonej traumą niedawnych przeżyć oraz koniecznością dokonywania wyborów i poszukiwania własnych dróg rozwoju pokolenia wchodzącego w życie tuż przed wojną i po wojnie. Opisem świata. który choć pod wieloma względami różnorodny. wyrastał z tradycji kulturowej i czerpał ze wspólnego kanonu literackiego.

W szkicach pojawiają się m.in. takie nazwiska jak: Aleksander i Ola Watowie. Janina Katz. Olga Scherer. Czesław Miłosz. Witold Gombrowicz. Jan Błoński. Sławomir Mrożek. Leopold Tyrmand. Tadeusz Konwicki. Paweł Taranczewski. Jerzy Pilch.

Marta Wyka jest historykiem literatury. krytykiem literackim. profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmowała się literaturą Młodej Polski. dwudziestolecia międzywojennego i współczesną. Pisała m.in. o Stanisławie Brzozowskim. Leopoldzie Staffie. Czesławie Miłoszu. W Wydawnictwie Literackim opublikowała następujące książki: Brzozowski i jego powieści (1981). Krakowskie dziecko (1998). Punkty widzenia (2000). Przypisy do życia (2007). Przypomniałam sobie (2015). Napisane niedawno (2018).

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32


EPUB.MOBI

201380: 29.9

https://woblink.com/product-publication/download/201380/epub

:

Cena:kapitan majtas książka, byłem gangsterem grek kto to, nora katarzyna puzyńska, statystyczny drogowskaz 3 pdf, psychologia polityczna, sprawdzian z matematyki klasa 4 liczby i działania, myślenie według wartości, ojczyzna piłata, ania starmach książka, miłość online pdf, irena cieślińska, andrzej paradowski, kobieta ciężarna, ewa filip, mickiewicz konrad wallenrod, wojciech nerkowski, nie jest za późno, moja spektakularna metamorfoza, test osobowości psychologia, dzień wagarowicza, kriton, strach opowiadania kresowe, in vitro rozenek, życie mrówek…