Matrioszka

Matrioszka

Autor: Paulina Jurga

Matriona Kosłow – to miała być nowa tożsamość Marty Małeckiej. W Rosji czekała na nią rodzina. o której istnieniu wcześniej nie miała pojęcia. Ale w piekle. w którym się znalazła. słowo „rodzina” ma inne znaczenie. Trafiła do rosyjskiej bratwy. w sam środek brutalnego mafijnego świata. gdzie panują okrutne zasady. a każdy skrywa mroczny sekret.

Marta musi walczyć o swoje życie. Nie wie. komu może zaufać. kto jest jej przyjacielem. a kto śmiertelnym wrogiem.

Między nią a pilnującym jej Nikołajem rodzi się gwałtowne uczucie. Czy mężczyzna będzie jej wybawieniem? A może zgubą? I jak daleko posunie się jej brat Izjasław. owładnięty chorą obsesją na punkcie siostry?

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 20.79


ISBN

9788394079093: Wydawnictwo

Format

13.5: https://woblink.com/ebook/arystokratka-w-ukropie-evzen-bocek-20235u

Cena:


Igrając z szefem

Autor: Ewa Maciejczuk

Życie Olivii Hall od dawna było zaplanowane przez jej zamożnego. apodyktycznego ojca. który chciał. żeby dziewczyna po skończeniu studiów pracowała w jego firmie. Jednak ona nigdy o tym nie marzyła.

Po zakończeniu edukacji Olivia w przypływie odwagi wyprowadza się do przyjaciółki. gdzie po raz pierwszy czuje smak wolności. Chcąc poradzić sobie na własną rękę. przyjmuje posadę sekretarki w firmie modowej.

Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. kiedy w cukierni poznaje nieziemsko przystojnego mężczyznę. To spotkanie zwala ją z nóg. Jeszcze nigdy żaden facet nie wywarł na niej takiego wrażenia.

Wkrótce. ku jej wielkiemu zaskoczeniu. okazuje się. że nieznajomy jest prezesem firmy. w której została zatrudniona. Olivia szybko zrozumie. że przyjazne zachowanie Alexandra to tylko gr

1:

Cena:


Krótka historia religii

Autor: Richard Holloway

W czasach napięć na tle religijnym ta książka uczy tolerancji i szacunku dla różnych przejawów religijności człowieka.

Ta książka to – napisana z głębokim szacunkiem i dbałością o prawdę – panorama systemów i wierzeń religijnych od zarania dziejów ludzkości po wiek dwudziesty pierwszy. Pokazuje. jakich odpowiedzi udzielał człowiek w swoich dziejach na pytania będące fundamentem religii: Skąd się wziął wszechświat. a w nim człowiek? Czy istnieje ktoś. kto ich stworzył? Czy śmierć jest końcem wszystkiego? Czy czeka nas może coś jeszcze? A jeśli tak. to co to właściwie będzie?

Nie ograniczając się do największych religii – judaizmu. islamu. chrześcijaństwa. buddyzmu i hinduizmu – autor rozważa. skąd wzięły się wierzenia religijne.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 8.99


Wydawnictwo

Znak: Format

142099

https://woblink.com/product-publication/download/142099/epub: 1

Cena:


1

:

:

Cena:


Zanim nadejdzie jutro. Tom 3. Druga strona nocy

Autor: Joanna Jax

Boleśnie doświadczeni. okaleczeni duchowo bohaterowie próbują odbudować własne życie. Desperacko szukają szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Niektórzy nie wiedzą. że los jeszcze niejeden raz wystawi ich charaktery na ciężką próbę. Inni wciąż nie mogą poradzić sobie z uczuciem straty i osamotnienia. Spoglądają w przeszłość. jak gdyby ta miała dać im odpowiedź na nurtujące ich pytania o sens istnienia i granice ludzkiej wrażliwości. Czy uda im się odzyskać utracone zaufanie i ocalić miłość. a przede wszystkim zapomnieć o koszmarze. jaki stał się ich udziałem…?

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 15.35


Rdza

Autor: Jakub Małecki

Przyjaźń poddana wielkiej próbie i marzenie. które staje się ciężarem

Lato 2002 roku. Czekając na powrót rodziców z wielkiego miasta. siedmioletni Szymon układa monety na torach. Nie wie. że jego życie już nigdy nie będzie takie. jak dotychczas.

Kilka dekad wcześniej jego babka. Tośka. wyrusza w podróż. którą zapamięta na zawsze. Wyrwana z bezpiecznego domu dziewczynka trafia do obcego świata. którego zasad musi się nauczyć. Jako dorosła kobieta stanie przed konsekwencją swoich dawnych wyborów.

Losy tych dwojga splatają się w sposób. którego żadne z nich się nie spodziewa. Zmuszeni żyć ze sobą. pomimo różnic. Szymon i Tośka próbują zrozumieć się nawzajem i uwierzyć. że wszystko będzie dobrze.

***

Strata. Zaczynanie życia od nowa: bez rodziców. bez męża. be

https://woblink.com/ebook/pietno-von-beckow-joanna-jax-21543u: https://woblink.com/product-publication/download/21543/epub

Cena:


Pani Einstein

Autor: Marie Benedict

Jesień 1896 roku. Mileva ma dwadzieścia jeden lat i jako jedna z pierwszych kobiet rozpoczyna studia fizyczne na uniwersytecie w Zurychu. Uważa. że jej kalectwo przekreśla szanse na miłość. Postanawia w pełni poświęcić się nauce. Jest nieprzeciętnie inteligenta. ambitna i zamierza wiele osiągnąć. 

Studiujący z nią Albert zakochuje się w jej niezwykłym umyśle i niedoskonałym ciele. W ich małżeństwie jest miejsce nie tylko na miłość. ale też na wspólną pasję.

Kilkanaście lat później świat zachwyca się odkryciami Einsteina. Nikt nie pyta jak ich dokonał. nikt nie wspomina o Milevie. 

Wciągająca i poruszająca historia żony Einsteina. genialnej fizyczki. której wkład w naukę został zapomniany. Kim była i dlaczego nic o niej nie wiemy?

Wydawnic: Smak Słowa

Cena: 15.35jerzy ejsmont, monika rogowska, choinka cała w śniegu, animal rationale, ebook księgarnia, nieprzyjaciel boga, bez opamiętania, rozmaitości sokołowskie, przyjaciel z szafy, ebooki po polsku, programy uzytkowe, artur kijak, socjologia książki, sinicka alicja, elementy logiki i teorii mnogości, pan złośnicki, imperium andegaweńskie…