Kobiety Holocaustu

Kobiety Holocaustu

Autor: Waxman Zoe

Jesteś kobietą?

Jesteś rzeczą.

Jesteś martwa.

Kobiecość. która kulturowo postrzegana jest jako źródło życia. w rękach nazistów zmieniła się w źródło dehumanizacji totalnej.

Kobiety w ciąży. matki małych dzieci i opiekunki osób uznanych za niezdolne do ciężkiej pracy – wszystkie wysyłano bezpośrednio do komór gazowych… A nawet jeśli nie zostały wybrane na śmierć. ich szanse na przetrwanie w obozie były drastycznie niższe. niż mężczyzn.

Dzięki zeznaniom tych. które przeżyły nazistowskie ludobójstwo oraz historiom tych. po których zostało tylko wspomnienie. Zoë Waxman nie tylko rekonstruuje horror lat 40.. ale też pozwala nam na głębsze zrozumienie go i zmusza nas do ponownego przemyślenia roli płci w historii.

Zoë Waxman – wykładowczyni w

46.2: https://woblink.com/ebook/czlowiek-yakuzy-adelstein-jake-barbara-gutowska-nowak-151978u

Cena:


60 felietonów najjadowitszych

Autor: Jerzy Pilch

Pilch jako bokser wagi ciężkiej.

„Autor pragnie poinformować Czytelników. iż podczas przygotowywania tekstów nieobce mu były tak podstawowe chwyty. jak: tendencyjny dobór materiału. preparowanie fragmentów. wyrywanie cytatów z macierzystego kontekstu. ogólnie zła wola oraz szereg innych. pomniejszych ekscesów krytycznoliterackich.”

Pilch złośliwy i uszczypliwy. czujny komentator absurdów rzeczywistości. tropiciel potknięć nieudolnych kolegów po piórze – sieje popłoch i bezlitośnie kąsa. ale jak zawsze robi to w znakomitym stylu.

W felietonach zebranych w tym zbiorze czytelnik może znaleźć nieomal wszystko: zielone zęby przewodniczącego Mao. drwiny z grafomańskich powieści komunistycznych aparatczyków. ale też spory o piosenkę Kasi Nosowskiej. bokserskie potyczki Andrzej

35.9: https://woblink.com/ebook/status-moralny-mary-anne-warren-148373u

Cena:


ISBN

9788328709935: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/chaos-nowy-porzadek-swiata-marek-orzechowski-125931u

Cena:


Dom nad rozlewiskiem

Autor: Małgorzata Kalicińska

Czy są takie babcie i takie domy jak w tej powieści?

Są. Każdy może taki dom zbudować i nadać mu taką aurę. Naturalnie to rola nas. kobiet: babć. mam. córek i wnuczek – budowanie atmosfery domu – Rodziny. Tak już jest i już! Naśladownictwo – jak najbardziej polecam.

W czasach. gdy wszystko idzie Wam ciężko. ‚pod górkę’. kiedy czujecie się niedokołysani. zmęczeni i nostalgiczni – zajrzyjcie nad Rozlewisko. Poczujcie zapach herbaty z cytryną parzonej dla Was przez Gosię. może dostaniecie miskę rosołu i klucz do morelowego pokoju. w którym odpoczniecie… Opowiecie Waszą historię. albo posłuchacie o tym. co się dzieje nad Rozlewiskiem.

Małgorzata ucieka w z Warszawy i układa swoje życie od nowa. na mazurskiej wsi. Odnajduje powoli sens życia i spokój. poznaje… tak.

31.9: https://woblink.com/ebook/fiva-gordon-stainforth-29865u

Cena:


Ręka mistrza

Autor: Stephen King

Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i zdrowe zmysły. Nękany niekontrolowanymi napadami szału. musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key. olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy. należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom. wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu. nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake`ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości. nieposkromiona moc dzieł Freemantle`a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.2rynek książki w polsce 2016 pdf, darmowy ebook, antoni malczewski maria pdf, powstanie czlowieka, christopher ky, szadź książka, gdzie indziej czy gdzieś indziej, dagny kurdwanowska, katechizm piusa x, jak porzuciłam świat ortodoksyjnych, miłość na manhattanie, cezary pazura ksiazka, fizyka gimnazjum optyka, kastor bezlitosna siła, katarzyna miller z partnerem, pałkiewicz, mateusz jurczyk, wydawnictwo dowody na istnienie, głupi goldberg, wewnętrzne przebudzenie, piotr ferenc, percy jackson i bogowie olimpijscy pdf…