Władza lokalna a państwo. społeczeństwo i rynek

Władza lokalna a państwo. społeczeństwo i rynek

Autor: Eugeniusz Wojciechowski.

Niniejsza publikacja jest efektem drugiego etapu badań dotyczących współpracy i konkurencji w gminach. zrealizowanego w latach 2011−2013 w ramach projektu „Władza lokalna między państwem. społeczeństwem i rynkiem. Współpraca i konkurencja”. Zawiera wyniki pogłębionych badań w gminach województwa łódzkiego. stanowiących uzupełnienie pierwszej publikacji dotyczącej gmin w ujęciu ogólnopolskim. Obecnie analizą ilościową objęto 16 łódzkich gmin wytypowanych na podstawie wyników badania ogólnopolskiego. a 6 spośród nich poddano analiziejakościowej w postaci studiów przypadków. Przyjęta formuła badania pozwoliła na analizę mechanizmów i czynników warunkujących współpracę. Celem badań była próba identyfikacji lokalnych uwarunkowań kooperacji w wybranych gminach. W części pierwszej zawarto charakterystykę województwa łódzkiego. w której skoncentrowano uwagę na działalności gmin. ich kondycji finansowej oraz sposobach realizacji zadań publicznych. Rozdział drugi poświęcony został omówieniu zastosowanych metod badawczych. a w rozdziale trzecim scharakteryzowano wybrane gminy oraz zaprezentowano ilościowe ujęcie zachodzących w nich procesów współpracy. Najobszerniejszy jest rozdział czwarty. poświęcony analizie studiów przypadków 6 gmin wybranych na podstawie stopnia zaangażowania we współpracę. W kolejnej części przedstawiono działalność lokalnych grup działania. w skład których wchodzą analizowane gminy wiejskie i miejsko-wiejskie. W rozdziale szóstym przeprowadzono analizę treści podstawowych programów samorządowych pod kątem programowania działań współpracy. Publikację zamyka karta dobrej praktyki. która ma szansę wzbogacić nadal jeszcze skromną wiedzę w zakresie zintegrowanego podejścia do współpracy na poziomie gminy. _x000D_ Książka jest polecana wszystkim osobom zainteresowanym problematyką samorządu terytorialnego. a w szczególności aspektami współpracy i konkurencji międzysektorowej.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 20.5


Cokolwiek zechcesz

Autor: Everson John

Jeśli trzymasz w rękach tę książkę. musisz wiedzieć. czego chcesz… A dostaniesz to. co mroczne. niepojęte. co kłębi się w zakamarkach duszy. spływa krwią. pachnie seksem. wgryza się w umysł i ciało. Nawet jeśli świat wokół jest skąpany w słonecznym blasku. John Everson zaprowadzi Cię w rejony. gdzie kładzie się cień. gdzie czają się mroczne żądze. perwersje. degeneracje. Masz w swych dłoniach zbiór pięciu nowel i opowiadań mistrza horroru – Johna Eversona. Wstąp do świata. do którego nie wszyscy zostają zaproszeni. Dajemy Ci… ‚Cokolwiek zechcesz’.

Wydawnictwo: Dom Horroru

Cena: 32


9788380881754: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/poczatki-polskiej-publicystyki-sportowej-w-ujeciu-genologicznym-rafal-siekiera-207748u

Cena:


Format

PDF: 207602

https://woblink.com/ebook/opieka-nad-dziecmi-w-lodzi-w-latach-i-wojny-swiatowej-joanna-sosnowska-207602u

:

Cena:boże igrzyska, king pod kopułą, marketing turystyczny, inteligentny inwestor benjamin graham, fizjologia pdf, sex mobi, controlling w przedsiębiorstwie pdf, szatańskie wersety, podstawowe pojęcia prawa i prawoznawstwa, najlepsze ksiazki wojenne, kontakty po angielsku, piekara płomień i krzyż, jurysprudencja, god of war rzeczna przełęcz, książki dwujęzyczne angielsko-polskie, memy zycie, harlan coben netflix, katastrofa w czarnobylu przyczyny, star force larson, reformy grabskiego, lem wizja lokalna, regina brett jesteś cudem pdf…