Klasyczny język tybetański

Klasyczny język tybetański

Autor: Agata Bareja-Starzyńska

Język tybetański zaliczany jest do rodziny języków chińsko-tybetańskich. a wraz z birmańskim tworzy grupę języków tybeto-birmańskich. Ze względu na swą długą historię. zasięg i kulturotwórczą rolę język tybetański jest. obok chińskiego. najważniejszym językiem Azji Wschodniej i Środkowej. Historia języka tybetańskiego sięga połowy VII wieku i wiąże się z wprowadzeniem religii buddyjskiej do Tybetu. Wraz z upiśmiennieniem podjęto w następnych stuleciach wielkie zadanie przetłumaczenia – głównie z sanskrytu – ogromnego zbioru pism buddyjskich. Tę znormalizowaną wówczas dla potrzeb przekładu postać języka tybetańskiego określa się często mianem „tybetańskiego klasycznego’.

 Marek Mejor. profesor na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Wa

Wydawnictwo: Dialog

Cena: 17.07


ISBN

9788379630035: Wydawnictwo

Format

55: https://woblink.com/ebook/wskazniki-ekologiczne-zespolow-roslinnych-polski-ewa-roo-zielinska-188862u

Cena:


Bez skrupułów

Autor: Harlan Coben

Myron Bolitar – dawny koszykarz. a obecnie agent sportowy – ma ręce pełne roboty. Jest u progu sfinalizowania kontraktu gwiazdy footballu. Christiana Steele’a. I właśnie wtedy na jego prominentnego klienta pada podejrzenie o zabicie narzeczonej.

Kathy Culver zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Pozostawione ślady pozwalają przypuszczać. że padła ofiarą gwałtu i morderstwa. Wszyscy – łącznie z policją – są przekonani. że sprawcą jest Christian Steele.

Bolitar na prośbę swojej byłej ukochanej – siostry zaginionej dziewczyny – podejmuje własne śledztwo i wkrótce przekonuje się. że każda z osób zamieszanych w tę sprawę ma własne sekrety.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 35


ISBN

9788364076961: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/w-polsce-czyli-wszedzie-rzecz-o-upadku-i-przyszlosci-swiata-edwin-bendyk-188339u

Cena:tylko jedna noc pdf, warta ryzyka, berserk majka, doktor dolittle i jego zwierzęta ebook, stephens susan, blaise pascal myśli, sprawdzian biologia genetyka klasa 3 gimnazjum, hugo dzwonnik z notre dame, mateusz juszczyk, kaleta jolanta, wstęp do językoznawstwa, jak być dobrym mówcą, bankowość spółdzielcza w polsce pdf, zespoły bólowe kręgosłupa, rozmowa handlowa, dawid kornaga, język polski dla cudzoziemców ćwiczenia dla początkujących pdf, chata paul young, afirmacje dla kobiet, eiden…