Być maszyną

Być maszyną

Autor: Marc O’Connell

Wyobraź sobie. że myślisz o potrawie. a Twój robot kuchenny odbiera fale mózgu i ją przygotowuje. Następnie nastrajasz swój smak na maksimum. Poranny posiłek staje się przeżyciem niemal mistycznym… Wyobraź sobie. że Twoje ciało nie istnieje. Nie musi. bo Twoja świadomość została przekopiowana do komputera. Możesz teraz być. kim tylko chcesz. Wyobraź sobie. że możesz ulepszyć swoje potomstwo. wybierając mu same najlepsze geny.

 

Któż z nas nie marzył o przezwyciężeniu ograniczeń ludzkiego ciała? Nauka i technologia obiecują poszerzenie naszych zdolności. zwiększenie inteligencji i długości życia. w nadziei. że uda nam się przeobrazić w coś lepszego od nas samych. Marzenie to zapoczątkowało transhumanizm. Ruch. który cieszy się wsparciem miliarderów z Doliny Krzemowej i niektórych spośród

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


Od ekonomicznej teorii do politycznej praktyki

Autor: Grzegorz W. Kołodko

Ludzkość stoi w obliczu epokowych wyzwań wynikających ze zbiegania się demograficznych. społecznych. ekonomicznych. ekologicznych i politycznych megatrendów. na które dodatkowo nakładają się skutki zgubnej pandemii COVID-19 oraz nowej zimnej wojny. Tradycyjna myśl ekonomiczna nie radzi sobie z tymi wzajemnie wzmacniającymi się trendami. W warunkach nieodwracalnej globalizacji profesor Grzegorz W. Kołodko formułuje autorską odpowiedź na te wyzwania w postaci koncepcji nowego pragmatyzmu – swoistego interfejsu między teorią ekonomii i praktyczną polityką gospodarczą służącą zrównoważonemu rozwojowi. W odróżnieniu od państwowego kapitalizmu. lewicowego i prawicowego populizmu oraz nowego nacjonalizmu – nowy pragmatyzm stwarza szanse na sprostanie piętrzącym się problemo

23.1: https://woblink.com/ebook/oko-centaura-broszkiewicz-jerzy-193662u

Cena:


Wybrane zagadnienia z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej.

Autor: Adrianna Katarzyna Kacińska

Książka stworzona z pasją i wielkim zainteresowaniem dotyczącym budowy ludzkiej psychiki. Zawiera wiele podstawowych. a zarazem interesujących aspektów związanych z psychologią ludzkiego umysłu i jego zachowań w różnych sytuacjach.

Jakie są rodzaje osobowości? Kto z nas jest bardziej empatyczny. a kto bardziej asertywny? Co to jest depresja i zaburzenia lękowe? Jaki wpływ na działanie organizmu ma odżywianie?

Autorka porusza też bardzo ważny. a zarazem delikatny temat funkcjonowania społecznego i emocjonalnego osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim oraz dzieci i dorosłych z autyzmem.

Człowiek to istota złożona. Ma w sobie wiele obszarów tajemniczych. fascynujących i trudnych do zbadania. Mózg. um

22: https://woblink.com/ebook/zaangazowanie-reprezentacje-politycznosci-we-wspolczesnej-literaturze-niemieckiego-obszaru-kulturowego-ewa-jarosz-sienkiewicz-monika-wolting-196549u

Cena: Monika Wolting


Odwrotność Raju

Autor: Maksymilian Bron

Tomik poezji nasycony głęboką oceną postępowania człowieka. roli jaką pełni tu na ziemi. odbierania świata i rzeczywistości. Autor dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami na temat życia. ludzi. miłości i otaczającego go piękna. w sposób liryczny.

Omawia tematy istotne. ukazując lekceważenie wobec otaczającego świata. Wyjaśnia nam to. czego na co dzień nie dostrzegamy. albo robimy to wyjątkowo rzadko – patrzymy. nie dostrzegając istoty sprawy. Słuchamy. nie słysząc. Smakujemy. nie odczuwając smaku. Dezaprobujemy. sądzimy. szukamy winnych. Gonimy za niespełnionym i nieosiągalnym. szukamy ideałów. gdy tymczasem tuż obok nas ludzie żyją w piekle na ziemi. w odwrotności raju.

 

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 14.9


Jak przejąć kontrolę nad światem 2

Autor: Dorota Masłowska

Peryferie Hawany. trzewia Szanghaju i mikrokosmos lokalnego oddziału Poczty Polskiej. Apetyt na miłość. COVID-19 i hot@16challenge.

Zapiski z gwałtownie przekształcającego się świata. Zarówno z tego wielkiego. jak i ze wszechświatów małych. rzadko zauważanych.

JPKNŚ 2 to drugi tom głośnych tekstów Doroty Masłowskiej. które na przestrzeni lat wyewoluowały w stronę autorskiego gatunku z pogranicza eseju. stand-upu i pamiętnika. Wyczulona na język ulicy i mediów Dorota Masłowska obiektem refleksji czyni (nie)ważne i potoczne: urząd pocztowy. kurs szycia. podróż. stypendium pisarskie. obyczaje pandemiczne. Poddaje analizie rozmaite detale i sfery naszej codzienności. tworząc oryginalny zapis współczesnej obyczajowości. jednocześnie zabawny i bolesny.

Trudno o lepszy moment. by sięgnąć po książkę Doroty Masłowskiej. która mimo ‚zagmatwanej niemożliwości. odrażającego nonsensu i naszej bzdurnej niemocy’ próbuje chwytać konkret doświadczenia. To realne jest brzydkie. ale jest swojskie. jest nasze. Czy jednak to właśnie ono w swej brzydocie musi się zawsze wyłaniać z mgły? Owszem. na tym polega urok naszego losu tkwiącego między mgłą i brzydotą w dialektycznym napięciu. którego nie zmniejsza ani konsumpcja. ani medialna popkultura. Masłowska nie udaje. że kontroluje świat. ale sprawuje pełną kontrolę nad językiem i oddaje go czytelnikowi. by służył za latarnię w coraz bardziej zamglonej rzeczywistości.

Edwin Bendyk

Książka ukazuje się w unikalnej oprawie graficznej autorstwa Macieja Chorążego.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 36mały powstaniec książka pdf, polityka arystoteles, revan, proroctwo królowej saby czyli przepowiednie michaldy, ich piecioro, maciej gdula rodzina, morton kate, anna burzynska, siedem lat w tybecie książka, zawsze przy tobie, collegium columbinum, robert cialdini wywieranie wpływu na ludzi pdf, anna wolf ryzyko gangstera pdf, tylko mnie uwiedź pdf…