ISBN

ISBN

9788324070787: Wydawnictwo

Format

35.99: https://woblink.com/ebook/zgubic-i-odnalezc-danielle-steel-151976u

Cena:


Ofiary systemu. Sprawa Tomasza Komendy

Autor: Ivo Vuco

Kto stał się ofiarą systemu. a komu ten system udało się przechytrzyć? Sprawa Tomasza Komendy wstrząsnęła opinią publiczną i doprowadziła do wszczęcia kolejnych śledztw. Ivo Vuco przeczytał setki stron akt sądowych. spotkał się z wieloma ludźmi. rozmawiał z prokuratorami. adwokatami. policjantami. gangsterami i więźniami. Ustalił. że w sprawie morderstwa sprzed lat nic nie jest takie. jakie się wydaje. a winni śmierci Małgorzaty K. najprawdopodobniej wciąż są na wolności.

Wstrząsająca historia jednego morderstwa i dwóch dekad śledztwa. Autor analizuje błędy. ujawnia kłamstwa i matactwa. Dochodzi do wniosku. że mnóstwo z pozoru nieistotnych szczegółów. na które nikt nie zwrócił uwagi. mogą zmienić bieg historii sprawy miłoszyckiej. Ta książka to obraz śledztwa i dziwnych. niewyjaśnionych kwestii. To obraz upadku moralności. sprawiedliwości i honoru. I w końcu – obraz bezsilności i walki z wiatrakami.

‚Wiwisekcja śledztwa dokonana przez Ivo Vuco. to precyzyjna i mistrzowska robota. Porównuje zeznania z akt sprawy z relacjami. które uzyskał rozmawiając z ludźmi. Wyciąga wnioski i buduje napięcie. Stawia pytania policjantom i prokuratorom. Dociska i nie ustępuje. kiedy próbują go zbywać.

Ta książka rozpędza się powoli. Najpierw przygniata ilością osób i ich tajemnic. potem nabiera tempa. wciąga i zasysa czytelnika. Nie pozwala być obojętnym. Tropimy wraz z autorem zabójcę (zabójców?). Emocjonujemy się i zauważamy. że to nie jest zwykła lektura pozostawiająca czytelnika z boku. jako obserwatora. ale sprawa niemalże osobista każdego z nas.’

Ze wstępu Piotra Pytlakowskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 27.9wszystko przed nami samantha young pdf, mister książka, lingam co to, irydion krasiński, czeresnie zawsze musza byc dwie, ecf fizjologia, anna todd książki, jarosław iwaszkiewicz książki, dyhotomia, larry 7 solucja, terroryzm jako zagrożenie dla współczesnego świata, błękitna pustynia, dziewczyna i chłopak wszystko na opak pdf, zawsze warto online za darmo, metro exodus platyna, eliot aronson, manipulacja neuroperswazyjna, chłopi powieść, 13 rzeczy których nie robią silni psychicznie ludzie…