Kancelaria

Kancelaria

Autor: Helen Phillips

Napisana z błyskotliwością Italo Calvino i czułością José Saramago ta krótka powieść-baśń jest piękna. pełna humoru. a zarazem smutna i przerażająca. Cudowna!

Ursula Le Guin

Josephine i Joseph uciekają z głębokiej prowincji. aby szukać szczęścia w wielkim mieście. Tam jednak życie okazuje się niewiele lepsze. Josephine zatrudnia się w iście kafkowskim biurze. Zamknięta w odosobnionej klitce w posępnym. betonowym gmachu ma tylko jedno zadanie: wprowadzać do bazy danych imiona. nazwiska i datę. Zawsze tę samą. Jutrzejszą…

Mieszanka kryminału. science fiction. romansu. baśni oraz satyry. Z bolesną precyzją ukazuje bezwzględne realia dzisiejszego świata pracy. a równocześnie umacnia wiarę w nasze człowieczeństwo.

‚Huffington Post’

Oryginalna i wciągająca. Phillips jest bystrą i inteligentną obserwatorką o przewrotnym poczuciu humoru i lekkim. pewnym piórze. Książka zapiera dech i zachwyca.

‚New York Times’

Przejmująca i nieco upiorna. Nie można się od niej oderwać.

‚L.A. Times’

Klimatyczna… klaustrofobiczna… zaskakująca.

‚Financial Times’

Książka ta stawia niełatwe pytania o pracę. życie. miłość i władzę; przede wszystkim zaś o to. co nazywamy naszą egzystencją.

‚New Republic’

Język Phillips jest precyzyjny. stylowy i zabawny. Jej wyczucie czasu – perfekcyjne. Zgłębiając tajemnice małżeństwa. przypadku. wolności i losu. zmusza do najwyższej uwagi.

‚The Atlantic’

Mrozi krew w żyłach… Nie sposób się od niej oderwać.

‚Chicago Tribune’

Idealna lektura dla tych. którzy nie lubią wydeptanych ścieżek. Wciąga i zapewnia znakomitą rozrywkę.

‚The Riverside Way’

Przykuwa uwagę. Ma w sobie coś z thrillera. Tajemnica powodzenia tej książki tkwi w tym. że stawia przed czytelnikiem niełatwe pytania.

‚The New York Times Book Review’

Helen Phillips to jedna z najciekawszych pisarek młodego pokolenia. Zazdroszczę tym. którzy po raz pierwszy odkrywają jej prozę.

Jenny Offill. powieściopisarka

Helen Phillips jest laureatką nagród Fundacji Rona Jaffe. Italo Calvino oraz wielu innych. ‚Kancelaria’ spotkała się z niezwykle przychylnym przyjęciem. a debiutancki zbiór opowiadań ‚And Yet They Were Happy’ przykuł uwagę jury The Story Prize. Jej opowiadania opublikowano w czasopismach literackich. m.in. ‚Tin House’. ‚Electric Litterature’. ‚Slice’. ‚BOMB’ i ‚PEN America’. Prowadzi warsztaty z twórczego pisania w Brooklyn College. Mieszka w Brooklynie wraz z mężem i dwójką dzieci.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


I

Autor: Mansfield Stephen

Historia nieśmiertelnego miasta.

Wielka „pożoga Meireki”. której ofiarą padło 100 000 mieszkańców. zapoczątkowana przez nastoletniego cesarza era restauracji Meiji czy zawzięte bombardowania Amerykanów podczas II wojny światowej – to tylko kilka z wydarzeń. które ukształtowały dzisiejszą stolicę Japonii.

Stephen Mansfield prowadzi czytelników przez kluczowe momenty historii Tokio. snując opowieść o mieście. które wielokrotnie musiało powstać z popiołów. Książkę zaludniają przywołane z przeszłości barwne postacie mieszkańców: aktorzy teatru kabuki. bezrobotni rōnini. kurtyzany. kupcy i samuraje. To właśnie im przyszło mierzyć się z dziesiątkami katastrof naturalnych i skutkami przemian społecznych. Autor ukazuje drogę. jaką przebyło miasto od czasów

:

Cena:


EPUB.MOBI

154328: 29.99

https://woblink.com/product-publication/download/154328/epub

:

Cena:


Testerka szczęścia

Autor: Anna Szczęsna

Ciepła i pełna optymizmu opowieść o poszukiwaniu przepisu na szczęście

Agnieszka Piotrowska ma pracę. którą kocha: prowadzi blog. na którym testuje i recenzuje przepisy na szczęście. Gdy staje przed wyzwaniem znalezienia partnera na wesele siostry. poznaje Bartka. będącego w finansowych tarapatach. Agnieszka. prowadząca do tej pory bezproblemowe życie. postanawia mu pomóc. a to zapoczątkowuje gorącą. ale też burzliwą relację. Czy wyjazd w przepiękne Bieszczady i wspólnie spędzony czas pozwoli im odnaleźć prawdziwy przepis na szczęście?

__

O autorce

ANNA SZCZĘSNA – bibliotekarka i absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie szuka szczęścia na Pomorzu. Autorka książek ‚Myśl do przytulania’ i ‚Trzykrotka’. Całe życie jest zw

29.2: https://woblink.com/ebook/biala-ksiega-uzdrawiania-pdf-kurt-langbein-153857u

Cena:arabska krew pdf, kompetencje kluczowe w edukacji wczesnoszkolnej 2018, ałbena grabowska mąż, clausewitz o wojnie pdf, tylko dla ciebie pdf vi keeland, kierkegaard bojaźń i drżenie, save us pdf, wyspa skarbów robert louis stevenson, pan tadeusz rozprawka tematy, woblin, góra ośmiu błogosławieństw, król bez korony, skrzynia władcy piorunów pdf, rzeczozmęczenie pdf, orzecznictwo lekarskie, porady nazdrady, gringo wśród dzikich plemion pdf, ebooki free…