Nasz Wszechświat

Nasz Wszechświat

Autor: Dunkley Jo

Wszystko. co wiemy o Wszechświecie. wszystko. czego jeszcze musimy się dowiedzieć. a nawet więcej – właśnie o tym opowiada książka wybitnej brytyjskiej astrofizyk Jo Dunkley. która łączy swoją wiedzę z ogromnym talentem pisarskim. ‚Nasz Wszechświat’ to odkrywanie Wszechświata z książką w dłoniach. poznawanie jego największych tajemnic z najlepszym przewodnikiem. jaki można sobie wyobrazić. Od tego. co widoczne – aż po granice naszych obserwacji. przez najnowsze odkrycia. aż do tego. czego wciąż nie udało nam się odgadnąć; wszystko to w jednej. napisanej z wdziękiem i dreszczykiem emocji książce. którą każdy powinien przeczytać.

Jo Dunkley jest nie tylko wybitną specjalistką w dziedzinie kosmologii. ale i doskonałą pisarką.
Martin Rees. Astronom Królewski Wielkiej Brytanii

Błyskotliwy przewodnik po Wszechświecie.
‚Nature’

Jo Dunkley jest profesorem astrofizyki na Uniwersytecie w Princeton. Brała udział w pracach zespołu naukowego. który prowadził badania za pomocą satelity WMAP. a obecnie prowadzi obserwacje za pomocą teleskopu kosmologicznego Atacama. bierze udział w budowie Obserwatorium Simonsów i Wielkiego Teleskopu Przeglądowego. Za swoje prace poświęcone powstaniu i ewolucji Wszechświata zdobyła liczne nagrody. między innymi Medal Maxwella. Nagrodę Fowlera w dziedzinie astronomii. Nagrodę Rosalind Franklin przyznawaną przez Towarzystwo Królewskie i Nagrodę Philipa Leverhulme’a.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4


Otyłość brzuszna

Autor: Milena Nosek

Jednak. wbrew temu co stara się nam wmówić kolorowa prasa. otyłość brzuszna to nie tylko problem natury estetycznej. Lekceważenie go może przynieść poważne konsekwencje zdrowotne np. insulinooporność. cukrzyca. obciążenie układu krążenia. zespół metaboliczny oraz choroby stawów wynikające z nadmiernego ich obciążenia. Brak wcięcia w talii przy tych problemach to drobnostka!

Podstępność otyłości brzusznej polega na tym. że mogą na nią cierpieć nawet osoby o szczupłym wyglądzie. a ludzie rzeczywiście otyli są tak naprawdę niedożywieni. W Polsce problem otyłości dotyka już 1/4 społeczeństwa. coraz więcej osób jest też już świadomych. że w walce z tą chorobą – bo jest to choroba – nie pomogą żadne „diety-cud” tylko trwała zmiana sposobu odżywiania. Ba! Ale jak to zrobić. g

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99żydowscy kolaboranci hitlera, m. łobocki, inventor 2020, python dla dzieci programowanie na wesoło pdf, jacek reiner, e-marketing pdf, dorota terakowska książki, legendy góralskie, portrety dziewczyn, książki do anatomii, królestwo popiołów pdf, melancholia kępiński, chichot losu, dżuma audiobook całość za darmo, niegodziwi święci, dla bogatych, niedostosowanie społeczne pdf, spinoza etyka pdf…